Chemické přísady v některých odstínech henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=17384140873a1fc55cd373da577ac182Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 9:07 pm    Předmět: Citovat

No já když vidím, kolik mi těch vlasů padá tak mám strach to použít znova... Sad A to jsem to měla naředěný půl na půl s hennedrog měděnou nepikramátovou (plus různá koření a tak...) ale tak co... zatím jsem si to nestihla oblíbit, a zrzavá barva mi taky nevadí, takže to neberu jako tragedii Smile a můžu toho jěště spoustu vyzkoušet... dostala jsem od kamarádky marockou hennu a taky mám zálusk na lush, tak uvidíme... a za ty 4 měsíce třeba seberu odvahu a použiju tu druhou pikramátovou půlku Laughing a uvidí se jestli budou padat znova... jestli jo, tak už do toho znova nepůjdu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oroniel
0-7
0-7


Založen: 13.11.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 4:53 pm    Předmět: Citovat

Tak já musím potvrdit negativní zkušenost Sad Po pěti letech barvením chemickou barvou jsem nadšeně a po přečtení několika zdejších diskuzí přesedlala na Hennecolor - bordó s očekáváním, že dělám něco zdravého pro těch mých pár chloupků ... ale bezprostředně po prvním barvením mi začaly vlasy strašně moc padat Sad Sad Sad Tak myslíte, že za to může ten pikramát? že by stačilo přesedlat na bezpikramátovku (protože ja tu červenou strašně miluju Smile ) anebo máte zkušenost s padáním i s ní? Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

ja používam tie odtiene Hennecolor, ktoré pikramát neobsahujú a vlasy mi padajú tiež. a dosť veľa. podľa mňa to nebude pikramátom, ale skôr ročným obdobím a taktiež tým, že keď má človek na hlave niekoľko hodín takú ťažkú blatovú masku (teda ja to ťažké mám, lebo vlasy sú dlhé a blato husté a ťažké), tak niektoré vlasy sa proste ľahšie uvolnia a vypadnú...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oroniel
0-7
0-7


Založen: 13.11.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 5:22 pm    Předmět: Citovat

Hennovala jsem zatím třikrát, možná je to podzim, možná též nedávné vysazení HA, ale velké padání jsem začala pozorovat fakt bezprostředně po prvním hennováním (pokaždé min 5hod)... tak bych se chtěla zeptat, jestli nemáte zkušenost s tím, že to časem přejde (to jsem snad taky někde vyčetla) anebo, jestli to jde případně nějak eliminovat...já nevím, vzhledem k tomu, že většina mluvila o hennecolor, tak asi příště zkusim změnit značku Sad a pokud nic, tak budu muset přestat Sad což mě mrzí, protože jinak jsou vlasy fakt mnohem hezčí...ale vzhledem k tomu, že mě odjakživa trápí málo vlasů, tak ten opad lepší objem fakt nevykompenzuje Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so listopad 13, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes ...holky, možná takový hloupý dotaz,ale to se týká i černé henny..??..neřekla bych, že mi po ní padají vlasy...a když mrknu na složení,tak v něm nevidím,žádný pikramát...i když tady jsem se také od holek dočetla, že chemie je i v černé HenneColor Shocked Confused ....a já hennuji téměř každý týden...nerada bych,aby mi vlasy zničila, či dokonce..o ně přišla Rolling Eyes Confused ...měla jsem za to,že henna regeneruje...ne, vlásky ničí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oroniel
0-7
0-7


Založen: 13.11.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 12:08 am    Předmět: Citovat

To blesk963: Také bych si v tom ráda udělala jasno, tak snad nám to někdo vysvětlí Smile ale tak pokud ti vlasy nepadají, tak buď v klidu....co může být ohledně vlasů horšího, že Rolling Eyes ..ale fakt to nechápu - po chemické barvě mi nepadaly skoro vůbec...takže nechápu proč by u henny mělo nějaké stopové množství chemie dělat takovou "paseku"!!...možná má pravdu morana....ráda bych ale chtěla slyšet ještě další zkušenosti a názory Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

..no,kočko..také bych ráda znala pravdu..ale nerada bych za pár měsíců,byla holohlavá...po ppříspěvcích tady holek Rolling Eyes asi začnu více používat jen tu vitamínovou...ale snas???...to nebude s tou chemií v henně tak hrozné...to by už pak člověk nemohl používat vůbec nic Rolling Eyes ..dle mého??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urgona
81-160
81-160


Založen: 29.12.2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 8:39 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Titania napsal:
Týjo, s tím indigem to je hustý! Shocked Já sice žádnej z odstínů, kde by mělo bejt, nepoužívám, ale tohle je od tý firmy vyslovenej podraz a klamání zákazníků! Evil or Very Mad
Jinak kdy DDT zakázali, to nevím. Ale řekla bych že pár let už to bude. Cool


No právě, ten testík byl na anglických stránkách! Bylo tam, že stačí trochu prášku namočit a přejet prstem po papíře, a podle toho, jakou nechá šmouha barvu, určit pravost.
Pravé indigo nechá modrou šmouhu, ta nahrážka takovou podivně hnědozelenou.
No a ta henna z DM černá nechala škaredou zelenavodivnou šmouhu. Jestli tam trochu indiga bylo, to nevím, možná ano, ale to barvivo je asi syntetika.
Čili podvod.
A já jsem se divila, když jsem to kdysi zkoušela, že mě to neobarvilo načerno Very Happy


Tak jsem tenhle test udělala u černé Hennecolor - a je to zelený jak brčál Evil or Very Mad Evil or Very Mad Asi přejdu na hnědou, docela mě nepravý indigo nakrklo


DDT - (cituji z wikiny) ,,...U laboratorních myší byla zjištěna smrtelná dávka LD50 při podání v potravě 135 mg/kg, u krys 87 mg/kg, u člověka pak 1500 mg/kg, i když byly publikovány i mnohem nižší hodnoty. Do organismu může proniknout i pokožkou
Hygienickými normami jsou kladena velmi přísná kriteria na obsah DDT v potravinách. Například v EU je stanoven přípustný limit DDT v pitné vodě 0,1 μg/l, zatímco Světová zdravotnická organizace (WHO) požaduje 1 μg/l. USA jsou tolerantnější, limit je tam stanoven na 50 μg/l
....zákaz DDT v USA v roce 1972"

Řekla bych, že DDT má coby pěkně zákeřná látka tuhý kořínek Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 9:13 pm    Předmět: Citovat

Inspirovala jsem se a otestovala jsem údajně čisté indigo z Anglie ze stránek Henna Boy a výsledkem je rovněž brčálová zelená ...

http://www.henna-boy.co.uk/

Napadá mě, jestli se ten test nemá dělat až po nějaké době působení na vzduchu, indigo totiž na vzduchu oxiduje a možná (ale to nevím) ta modrá barva vzniká až po nějaké době ...

Jinak barva chytla velmi dobře, skoročerně, ale tak po 3 hodinách mě začala svědit hlava a po 3 a půl hodinách jsem to musela smýt, svědění bylo nesnesitelné ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 11:57 pm    Předmět: Citovat

ja som dnes znovu hennila s Hennecolor a žiadny výrazný vlasový úbytok nebadám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.