Chemické přísady v některých odstínech henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8c777cb433979d2efc37b8ee07e79188Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 12:52 am    Předmět: Citovat

blesk963 napsal:
Rolling Eyes ...holky, možná takový hloupý dotaz,ale to se týká i černé henny..??..neřekla bych, že mi po ní padají vlasy...


pokud ti vlasy nepadají, tak vůbec nemáš co řešit Wink Myslím, že by si snad poznala, kdyby ti henna na vlasy vyloženě škodila...

morana napsal:
ja používam tie odtiene Hennecolor, ktoré pikramát neobsahujú a vlasy mi padajú tiež. a dosť veľa. podľa mňa to nebude pikramátom, ale skôr ročným obdobím a taktiež tým, že keď má človek na hlave niekoľko hodín takú ťažkú blatovú masku (teda ja to ťažké mám, lebo vlasy sú dlhé a blato husté a ťažké), tak niektoré vlasy sa proste ľahšie uvolnia a vypadnú...


ono asi každé vlasy reagují jinak... já jsem si všeobecně u sebe nikdy nevšimla zvýšeného padání vlasů na pozim... (ale to nemusí znamenat, že ve větší míře nepadaly Very Happy) kromě toho asi týden před pikramátovkou jsem hennila s měděnou hennecolor bez pikramátu a vlasy mi tak nepadaly... pak asi 3 týdny vkuse po hennování s pikramátem docela výrazné padání, takže si ani nemyslím, že by to bylo tím těžkým nánosem na hlavě, protože to by snad to padání netrvalo tak dlouho... no a dnes jsem hennila směskou marocké henny Sahara Tazarine a měděné hennecolor (vše bez pikramátu) a vypadlo mi jenom pár vlasů, takže nevím, ale vychází mi z toho, že vinníkem by mohl být opravdu ten pikramát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 10:31 am    Předmět: Konečně odpověď na chemické přísady do HenneColor Citovat

Holky, tak mi to nedalo napsala jsem pí Kaskové do prodejny HenneColor, ohledně pikramátu sodného do barevných HenneColor a tady je její odpověď:

Jak se můžete sama dočíst na spodní straně krabičky od černé henny, složení je následující :

Lawsonia inermis, což je přírodní henna a druhá složka je Indigofera
argentea, což je výtažek z indigovníku, rostliny ze subtropického pásma
stejně jako je henna. V černé henně tedy není ani trošku pikramátu sodného.
To je mimochodem látka schválená přísnými hygienickými předpisy evropské
unie, která se v nepatrném množství přidává do červeně barvících odstínu
henny pro zvýraznění barvy. A jelikož firma NJD Cosmetics je největším
producentem henny v Evropě, věřte, že jsou opravdu často a důkladně
kontrolováni. Takže i kdybyste používala mahagonovou nebo bordó barvu, Vaše
vlasy by byly v bezpečí. Ročně přivezeme do ČR řádově desetitisíce
krabiček s hennou a troufám si říct, že nespokojenost zákaznic se pohybuje v promilích.

...takže holky, bez obav hennujte dál Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 10:43 am    Předmět: Re: Konečně odpověď na chemické přísady do HenneColor Citovat

no já se snad raději budu řídit podle toho, co "říkají" moje vlasy, a ne podle toho, co říká výrobce... Wink

ale jak už jsem zde jednou psala - mám ještě jeden pikramátový zbytek, takže ho asi někdy spotřebuju, ale pokud mi z toho zase začnou hodně padat vlasy, tak jsem s pikramátem nadobro skončila Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 10:48 am    Předmět: Citovat

..tak to je samozřejmé, že člověk by měl užívat to,co vyhovuje jeho vláskům..jen to vychytat...šlo jen o to,že tu byla spousta otázek na HenneColor a pikramát sodný...samotnou mě to zajímalo,protože si nehodlám patlat na hlavu jedy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 11:18 am    Předmět: Citovat

myslím, že zrovna zde v diskusi se již objevilo vysvětlení, jak je to s tím pikramátem...

josipa napsal:
Ahojky, tak mě ten pikramát docela vyděsil, protože jsem půl roku používala bordo hennecolor,tak jsem napsala na stránky hennecolor a tady je odpověd od paní z firmy:

Dobrý den,

odpověď francouzského výrobce - sodium picramate je látka schválená legislativou EU, ktará se přidává do barev na vlasy k dosažení červených odstínů. Bohužel nic dalšího mi momentálně nesdělil.

S pozdravem
Ing. Eva Poddaná, Henne, s.r.o.



Déscantes napsal:
Pravda s pikramátem odhalena

ten pikramát je v bordo a mahagonu proto že podporuje sytost barvy, je to látka, která působí na povrchu, čili dovnitř kůže se nedostane. Přidává se kvůli fixaci barvy, podporuje to odstín. Je to tak trochu konzervant a není příliš toxický. Prý nemá vliv na vlasy a jejich kvalitu a růst. Do henny se toho přidává jen stopové množství.

Našla jsem to na jednom fóru.


Bohužel, zkušenosti některých zde potvrzují, že vliv pikramátu na vlasy je hodně individuální ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oroniel
0-7
0-7


Založen: 13.11.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 11:39 am    Předmět: Citovat

Ariell, ozvi se potom, jak to průběžně vypadá s vláskama a hennou bez pikr. - jestli padají nebo nee....já pak poreferuju cca za 2 až 3 týdny...
mimochodem...nemůžete někdo poradit?která červená henna pikramát neobsahuje a je dobře dostupná v obchůdcích se zdravou výživou (ideálně brno) ...
jako též si myslím, že to nějak extra škodlivé nebude, nesnášenlivé spíš individuálně...každý má jiný typ vlasů a já je mám velice jemné a řídké...možná se pro mě nehodí henna vůbec Sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

..beruško, ale já také nemám žádnou kšitici...řekla bych tak průměr a henna mi vyhovuje...myslím,že naopak my,kteří jsme nebyly obdarovány bohatou hřívou, nám henna jedině prospěje?! Rolling Eyes ...vlas obalí,tím pádem zesílí...nebo alespoň tak to pociťuji já...jak dlouho hennu používáš...já používám hennu každý týden,ale jen z důvodu regenerace vlas.-dala jsem jim dost zabrat a začínala jsem od 0..s úplně novými vlásky...dokonce bych řekla,že je mám lepší,jak vlásky předešlé,díky hennování..s odstupem času..ji budu používat 1x za měsíc...až se mi úplně srovnají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 2:00 pm    Předmět: Citovat

červená-jedině zkusit čistou lawsonii s ibiškovým čajem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Oroniel napsal:
Ariell, ozvi se potom, jak to průběžně vypadá s vláskama a hennou bez pikr. - jestli padají nebo nee....já pak poreferuju cca za 2 až 3 týdny...


tak jsem si od nového nepikramátového hennování už vlasy myla a počet vypadaných vlasů je několikanásobně nižší, než po pikramátové henně... takže za mně - určitě to nebylo ročním obdobím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 5:24 pm    Předmět: Citovat

taky jsem to už psala do několika vláken..

používala jsem skoro rok hennecolor bordó nebo oh. červenou.. asi někdy po půlce mi začaly silně padat vlasy..

teď jsem koupila egyptskou a vlasopád mnohonásobně nižší..

u mě jasno.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.