Práca
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b209382a6e8d02453427227d285072d1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

Tak já zatím vůbec nevím, kde jednou skončím... docela se toho bojím, protože opravdu nejsem vůbec vyhraněná. Studuju psychologii, ale ráda bych se jí i věnovala, ale ve zdravotnictví určitě ne - asi bych na to ani neměla dostatečně odolnou povahu, no a v neziskovém nebo státním sektoru jsou tak nízké platy, že se obávám, že bych se neuživila. Takže začínám uvažovat o práci v personální agentuře, nebo o práci personalistky v nějaké firmě, nebo ... nevím. Ráda bych alespoň trochu využila to málo, co nás ve škole naučili, ráda bych alespoň trochu zůstala v oboru.
Ale snad úplně nejradši bych prodávala v obchůdku se zdravou výživou. Všechno bych se to naučila a potom bych byla schopná lidem dobře poradit. Very Happy To by mě moc bavilo, už kvůli příjemné atmosféře, která v takových obchůdcích většinou panuje. Jenom nevím - co myslíte - budou tam platy stejně nízké jako třeba v supermarketu? A je potřeba nějaké speciální vzdělání? Rolling Eyes Pohrávám si s touhle myšlenkou, ale okolí mi moc nevěří a myslí si, že si dělám srandu. Když studuju VŠ. Ale já si říkám - proč ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 5:23 pm    Předmět: Citovat

Personalni agenturu moc nedoporucuji, sla jsem tam cela nadsena, ale vydrzela jsem tam dva dny. Vstupni pohovory s lidmi me bavily, lidi jsou nejdriv nervozni a pak se uklidni a je fajn, videt lidskou ruznorodost Very Happy.
Na te praci mi vadil platebni system, byl tam zaklad 16000, coz je dost, ale za kazdeho umisteneho cloveka do firmy byly navic provize. Vysledek byl, ze holka, kt me zaucovala se usmivala jak slunicko a pak nadavala jak dlazdic na uchazece i na firmy. Nikomu tam nakonec nejde o to, najit praci usitou nekomu na telo, ale proste ho nekam placnout a zvysit si plat, a kdo takovy neni, ma smulu.
Dalsi pohroma byla komunikace s podniky Very Happy. To je totiz dalsi cast prace, prochazi se noviny a net a jakmile je inzerat, ze firma B hleda nekoho na pozici x, vola se do ni a vnucuji se sluzby agentury za dost vysoky poplatek, clovek musi podlezat a vnucovat se jim, ble.
Toz tak Very Happy.
Jo a musi se na kazdeho uchazece psat posudek Very Happy.
Nikdy vic Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 5:30 pm    Předmět: Citovat

Tfuj. Taky sem o tom kdysi uvažovala, ale jeden kamarád mě zrazoval, že je to dosti špinavá práce-třeba personalisti ve firmách- musí umět s úsměvem vyhodit člověka- sama jsem to nedavno zažila Twisted Evil Twisted Evil A už jen ten název HR- lidské zdroje mi přijde strašný. Já přeci nejsem žádný "lidský zdroj", ale člověk Twisted Evil Twisted Evil No ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

A uplne nejhorsi bylo, ze to byl takovy slepicinec, pipka vedle pipky Very Happy sem tam prolozene nejakou kravkou Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 6:05 pm    Předmět: Citovat

Haha, mluvite mi z duse, ja mam prosim mgr. z personalistiky ze zamori, a v zivote jsem se coby personalista nezivil mmj i z duvodu, ktere popisujete Smile Na 2. stranu, pro lidi se vztahem k "HR" existuje spousta moznosti v nejruznejsich skolicich a konzultantskych agenturach; je to hodne univerzalni vzdelani, nestezuju si
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 6:18 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Tfuj. Taky sem o tom kdysi uvažovala, ale jeden kamarád mě zrazoval, že je to dosti špinavá práce-třeba personalisti ve firmách- musí umět s úsměvem vyhodit člověka- sama jsem to nedavno zažila Twisted Evil Twisted Evil A už jen ten název HR- lidské zdroje mi přijde strašný. Já přeci nejsem žádný "lidský zdroj", ale člověk Twisted Evil Twisted Evil No ne?


Souhlasím... Název "lidské zdroje" se mi opravdu nelíbí, ale je fakt, že to je jenom slovíčko. Záleží na každém, jak si ho přebere.
Ale na druhou stranu někdo to udělat musí, že? Nemůže firma vzít každého, nebo prvního kdo se ozve, potřebuje si nějak vybrat. A pak je potřeba, aby ostatním uchazečům někdo slušně řekl, že oni vybráni nebyli, případně i proč - to aby měli zpětnou vazbu, věděli co zlepšovat. Přijde mi to lepší, aby na takou práci byl speciální člověk, než když to radši neřeknou na rovinu, nějak ošulí atd. - příklad je kamarádka, kterou do jedné nejmenované neziskovky nejdřív přijali (resp. slíbili jí místo) a vzápětí jí volali, že na dané pobočce žádného psychologa nechtějí. To to nevěděli předem? Nebo se jim nelíbila a neuměli to říct na rovinu?
To už radši jednat na rovinu, slušně, lidsky... ale nevím, jestli bych na to měla. To spíš ty školení, líbilo by se mi dělat třeba v poradenském centru nějaké univerzity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

No jo, ja jen, že na to, vyhodit nějakeho človeka(i kdyz treba opravnene) je třeba "mít žaludek".
Jinak k tem "zdrojum" ... nevim, proc kdyz jsme v CZ, by se to nemohlo jmenovat treba osobni oddeleni, či personalni- zni to o dost lip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
No jo, ja jen, že na to, vyhodit nějakeho človeka(i kdyz treba opravnene) je třeba "mít žaludek".
Jinak k tem "zdrojum" ... nevim, proc kdyz jsme v CZ, by se to nemohlo jmenovat treba osobni oddeleni, či personalni- zni to o dost lip.


U nás ve škole jsme mívali předmět "Řízení lidských zdrojů". Už asi dva roky máme ten samý předmět pod názven "Psychologie organizace a řízení". Laughing Obsah stejný, ale snaha o jakousi větší korektnost, když jsme ta sociální fakulta. Smile Ale je pravda, že "venku" se s tím asi nikdo nemazlí, pro zaměstnavatele jeho zaměstnanci prostě JSOU zdroje - zdroje zisku. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 7:41 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Káťa napsal:
No jo, ja jen, že na to, vyhodit nějakeho človeka(i kdyz treba opravnene) je třeba "mít žaludek".
Jinak k tem "zdrojum" ... nevim, proc kdyz jsme v CZ, by se to nemohlo jmenovat treba osobni oddeleni, či personalni- zni to o dost lip.


U nás ve škole jsme mívali předmět "Řízení lidských zdrojů". Už asi dva roky máme ten samý předmět pod názven "Psychologie organizace a řízení". Laughing Obsah stejný, ale snaha o jakousi větší korektnost, když jsme ta sociální fakulta. Smile Ale je pravda, že "venku" se s tím asi nikdo nemazlí, pro zaměstnavatele jeho zaměstnanci prostě JSOU zdroje - zdroje zisku. Confused


Noooo az tak radikalni to neni... Smile Nerika se personalistika, protoze to implikuje vypisovani mezd, dovolenek a naborove pohovory. Tato prace se naprosto posunula smerem k tomu, jak naplanovat propojeni lidi a prace tak, aby se lidem delalo co nejlip a prace z toho bylo co nejvic. To v sobe zahrnuje temer vse, co vas ohledne rizeni organizaci jen muze napadnout, takze proto se nekdy skutecne pouziva termin "organizanci psychologie". Budme radi, dela to personalistickou praci zajimavejsi Smile

Ad lidske "zdroje" - lidi jsou KLIC jakekoli firmy, jsou jejim hlavnim "zdrojem" - spis nez know how, technologie nebo procesy, prestoze by to teoreticky melo byt naopak. Prace s timto zdrojem chce pak odbornika - ergo personalistu.

Jo a vyhazovat lidi je skutecne peklo, nesnasim to taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 7:46 pm    Předmět: Citovat

V minule praci jsme v ramci HR meli oddeleni compensation and benefits, ktere krome toho, že nam dali jednou za rok vzorecek kapek Visine, nedelalo absolutne NIC. Doufam, ze to bude nyní lepsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.