Henna Urtekram
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bdc83174da41387f8638fdb2347088eeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 7:49 am    Předmět: Citovat

nikdo mi tu na nic neodpovida, tak mi nezbyva nez netrpelive experimentovat.. Razz
vcera sla henna na kebuli znovu a na tri hodiny, uz jsem nedala destilku, nechtelo se mi, ale jen horkou vodu z kohoutku, min medu, zase ricinak, henny bylo tentokrat vic, protoze predtim to nebyla presna pulka a dve kapky skoricovyho olejicku. ne pro vuni ale pro to prohrati. pod rucnikem se to pak opravdu vic prohralo a ted se mi zda, ze uz se nejaky ucinky dostavili. uvidime po vic henovani. vyhovuje mi to nezbarveni, ja bych ani nepotrebovala ty barevny odlesky, ale jde mi o to ZESILENI VLASU. jinak vlasy mi vubec nejsou po henne urtkramu citit jako po henne z dm. a taky mi ani trochu nevysusila vlasy, to zrejme dobre poslouzil ricinak.na poslednich 10 cisel od konce ale stejne kazdy den vetru bambucky maslo s ruzovym olejem, do dvou hodin se to krasne vstreba beze zbytku a vlasky to myslim udrzuje a omezuje trepeni. ale to delam kazdy den, takze i po te henne, byt mi vlasy fakt nevysusila. dnes uz sjou takove mnohem hezci, nez po vcerejsim hennovani..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Jen se zeptám - jde ti primárně o regeneraci nebo o barbu/případně o obojí? Sama s Urtekram hennou zkušenost nemám, spíš pro ujasnění Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 9:07 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Jen se zeptám - jde ti primárně o regeneraci nebo o barbu/případně o obojí? Sama s Urtekram hennou zkušenost nemám, spíš pro ujasnění Wink



No jde mi predevsim o regeneraci, nebo spis pouze o regeneraci a o zesileni toho vlasu. Predstavuju si to jako u henny barevne, co obali vlas vrtsvou barevnou.. takze tady by se mi libilo obaleni vlasu bezbarvou vrstvou, a tim jsem pocitala i s temi odlesky. Barva chci aby zustala stejna, mne spis vydesilo, ze kdyz nebyli odlesky, o ktere mi sice konkretne neslo, tak se neuskutecnilo ani obaleni vlasu vrstvou. Ted po tom druhem hennovani, se mi to zda lepsi, vlasky jsou strasne hezky, ale ty mini odlesky si spis jen vsugerovavam.. Chci aby to pusobilo na rust, a na obaleni vlasu, barvu nechci vubec ztmavit, pripoustim pouze lehke zbarveni do zlatava Very Happy ale zrejme tohle se nejvic kona az po nekolikerym aplikovani henny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 9:29 am    Předmět: Citovat

Bezbarvá henna primárně nebarví - třeba nějaká zlatá nebo taková by barvila, ale bezbarvá prostě ne, celkově je nebarvící henna co se regenerace týče o něco slabší, ale není to podle mě důvod k oanice, že se to nepovedla - nemá se na tom co nepovést, pokud nepozoruješ vůbec žádné zlepšení kvality vlasů, bude třeba potřeba víc zábalů, aby to bylo nějak citelné... Wink Takže bych neházela flintu do žita, nemyslím si, že nějakou ingrediencí bys mohla uškodit - jenom bych třeba doporučila ten ricinový olej jakoby naředit s nějakým jiným - třeba olivovým, mandlovým, meruňkovým... Je hodně hustý a hutný a celkově se doporučuje trošičku ředit (henna ti půjde potom i líp vymýt).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

henna i ta bezbarva prave vetsinou ma hazet zlaty odlesky... a kdyz si proctu vlakna o bezbarvych henna, tak nekomu zbarvuji nejen do zlatava, ale i do rezata.. jasny, vitaminova je neco jinyho, tam zase ty bylinky ztmavuju do tmava bez odlesku jako takoveho..naopak, spise ano, nez ne... jinak vymyvani absolutne zadny problem. ricinak jsem ani nikdy neredila, vzdycky se to dobre vymyvalo, i s tou hennou je to ok..
jinak je to cassia, takze ja uplne presne nerozumim tomu, co vlastne henna je a co neni.. nekdo rika, henna cassia, nekdo zase ze cassia neni henna.. tak to moc nechapu. zrejme to neni prava henna, ta co barvi. a zrejme prava henna, co jsme se tady docetla, asi cim je starsi ztraci barevne ucinky... nevim jak to pochopit, kazdej to tu vysvetluje uplne jinak. i jednotlovy vyrobci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 12:18 pm    Předmět: Citovat

nasla jsem vlakno o cassii, tak kouknu tam... ale jak rikam, kazdej ma jiny informace, a casto dost odlisny, tak si jdu precist ale i tohle, je to kratky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 12:25 pm    Předmět: Citovat

Záleží na složení těch regeneračních směsí...
Co já vím, tak Cassia je jiná rostlina než henna - může dodávat zlatavé odlesky, ale jenom světlým vlasům + se přidává do pravé (červené) henny pro její zesvětlení... Tím vznikají zlatavo-rezavé odstíny...
Henna - lawsonia inermis
Cassia - cassia obovata
Můžeš kouknout třeba sem: http://www.hennaforhair.com/faq/cassiaobovata.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:24 pm    Předmět: Citovat

a ja prave svetla jsem, plus jeste ty skoro rok odbarvene vlasy jeste svetlejsi, takze je mi divne, ze se odlesky nekonaly ani podruhe.. ne ze po nich touzim, ale ze mam pak pocit, ze nenastala zmena..ale bude to spis vicerym pouzitim.. je blby hennovat se kazdy tyden?? nebo kazde 2 tydny?? pry se i cassia rychle vymyva...

O CO MI JDE ALE HLAVNE-ABY SE VLAS OBALIL BEZBARVOU VRSTVOU A BYL TAK SILNEJSI V PRUMERU.
ted jsem procetla vlakno o cassii, a tak jsme se dovedela uz hodne... Smile jeste kouknu na tvuj odkaz..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:27 pm    Předmět: Citovat

odkazy z vlakna cassia tam i krasne ukazuji zbarveni na bilich vlasech... a to se velmi podoba me prirozene barve... vlastne je to naopak krasna blond, tak snad to za cas nebude moc pocurana slama..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VlasyMěBaví
81-160
81-160


Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:30 pm    Předmět: Citovat

Můžeš kouknout třeba sem: http://www.hennaforhair.com/faq/cassiaobovata.html[/quote]

jj, tak v podstate stejne vysvetleni jsem se docetla na tom vlaknu cassia, co tam hoky psali Smile
jinak ale jsou to dobry stranky, ted jsem zrovna koukala na vide na youtube...takze evidentne hennu na suche vlasy, na mokre ji tam nedaval snad nikdo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.