Co všechno přidáváte do henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 141, 142, 143, 144, 145  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ca880015f695e337ce5a42403c87ada2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 10:28 am    Předmět: Citovat

Ono je to dost individuální, záleží na tom, jak ti henna chytá celkově. Já občas dávám ricinovej olej - cca půlku polívkový lžíce - a přijde mi, že barevnej výsledek je zhruba stejnej, jako když olej nedám. Ale jsou lidi, kterým barvicí účinek snižuje i malý množství oleje. Nicméně celkově mi do henny vyhovujou víc různý masky a kondicionéry než vyloženě olej - ale to je spíš záležitost konzistence, nanášení a tak - a taky toho, že mi oleje na vlasy obecně až tak nesednou.
Jediný dvě věci, co mi barvicí účinek o něco zhoršily, byly jogurt, a pak kupodivu ibiškovej prášek - tam absolutně netuším, jak to funguje, přitom silnej ibiškovej čaj byl vždycky v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 12:23 pm    Předmět: Citovat

Ono teda záleží nejspíš i na tom, čím si pak tu henu umyju. Protože po komerčních přípravcích jsem měla méně sytý odstín... lepší to bylo s mýdlovým šamponem z Fler - ale ty mým vlasům nedělají moc dobře.... Lush šampony jsou super, ale pro mě hrozně drahé... takže jsem nakonec začala vyrábět svou přírodní kosmetiku (www3lilie.cz) .... a můžu říct, že mi sedí opravdu nejlépe.. a henuju ted co 2-3 měsíce! S komerčními šampony jsem musela henovat co měsíc a odstin nebyl tak sytý.

Co se týče těch olejů s henou.. tak přemýšlím, jestli je budu přidávat při henování a nebo nejdříve nahenuju a pak po umyti nanesu olejový zábal pro pořádnou výživu...

A ibišek jsem teda zatim vždy přidávala jen jako výluh..a barva je dost syta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 12:27 pm    Předmět: Citovat

On taky olej a EO jsou dvě různé věci. Třeba Jitt dává do henny TT naopak pro sytější odstín (prý to pomáhá uvolnit hennové barvivo, kterého se pak víc přichytí na vlasu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 7:06 pm    Předmět: Citovat

Pegi - tak olejovej zábal po hennování bych moc nedoporučovala, protože olejový zábaly se naopak doporučujou na stažení henny. A fakt je, že když jsem chtěla hennu trochu stáhnout, tak olejovej zábal fakt zafungoval. Ne že by byla úplně fuč, ale bylo to viditelně světlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 10:59 am    Předmět: Citovat

EO tam davam ale ciste oleje ne - kvuli obavam z ovlivneni sytosti barvy..

Tak v tom případe udelam olej.zabal par dni pred henovanim nebo par dni po henovani dam vlasovou masku... to by snad vadit nemelo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 12:55 pm    Předmět: Citovat

Pegi - asi bych to dávala spíš před, ono i ty masky můžou z těch vlasů část henny sebrat. Ale fakt to záleží vlasy od vlasů. Já zpravidla dávám masky a zábaly uprostřed mezi dvěma hennováníma nebo na poslední mytí před dalším hennováním. Ale je fakt, že když jsem jednou dala vejcojogurtovomedovou masku hned na další mytí po hennování, protože o ni vlasy vyloženě škemraly, tak sice tekla tak oranžová voda, že jsem se bála, že bude všechna henna dole, ale barva se kupodivu skoro nehnula (ale mně obecně henna chytá a drží dost dobře - zvlášť v dýlkách, kde už těch vrstev je fakt docela hodně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarka331
0-7
0-7


Založen: 25.6.2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2016 9:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj, jak dlouho nechat hennu na vlasech, s přidáním vína a červené papriky? Aby to chytlo červeně Smile. A můžu přidat ocet obyčejný nebo musí být vinný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2016 1:06 pm    Předmět: Citovat

Nechat stejně jako bez toho, ale s nějakým výrazným výsledkem moc nepočítej. Paprika zpravidla nedělá vůbec nic, červený víno jenom hodně "barvířský" druhy, a vydrží to maximálně do prvního mytí. Ale zase pokud dáváš víno, tak nemusíš dávat ocet, nebo ho dej míň (nebo si to zkus na kousku kůže - ona když je ta směska hodně kyselá, může to dost dráždit. Jinak ocet jde použít obyčejnej - ale zase záleží, co tvoje pokožka hlavy snese (já to při včerejším hennování lehce přepískla a trochu to pálilo a i po smytí je pokožka podrážděná (ale žádná katastrofa a henna chytla pěkně Wink ). Asi nejvíc se mi z octů osvědčil jablečnej, je takovej jemnější a míń dráždí, ale holt dražší. (a pokud nejsi citlivka, normální ti udělá stejnou službu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sarka331
0-7
0-7


Založen: 25.6.2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2016 1:48 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Nechat stejně jako bez toho, ale s nějakým výrazným výsledkem moc nepočítej. Paprika zpravidla nedělá vůbec nic, červený víno jenom hodně "barvířský" druhy, a vydrží to maximálně do prvního mytí. Ale zase pokud dáváš víno, tak nemusíš dávat ocet, nebo ho dej míň (nebo si to zkus na kousku kůže - ona když je ta směska hodně kyselá, může to dost dráždit. Jinak ocet jde použít obyčejnej - ale zase záleží, co tvoje pokožka hlavy snese (já to při včerejším hennování lehce přepískla a trochu to pálilo a i po smytí je pokožka podrážděná (ale žádná katastrofa a henna chytla pěkně Wink ). Asi nejvíc se mi z octů osvědčil jablečnej, je takovej jemnější a míń dráždí, ale holt dražší. (a pokud nejsi citlivka, normální ti udělá stejnou službu).
Aha, já před měsícem hennila a chytlo mě to do rezava, červenou mám trochu u hlavy, ale rezavá svítí dost Very Happy. A v henne color ten pikramat máš vyzkoušený? Že bych někdy příště mohla dát půl na půl s tou čistou. Chci se dopracovat k červené Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2016 5:25 pm    Předmět: Citovat

S pikramátem tu nikdo nikdy neměl problém (aspoň co vím). Ani ti s citlivější pokožkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 141, 142, 143, 144, 145  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.