Může vlasům prospívat častější mytí?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=23b83287a8ae4807bf9c383b7bfc8eefZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 11:32 am    Předmět: Může vlasům prospívat častější mytí? Citovat

Po tom, co jsem se tady dočetla, se snažím vlasy umývat méně často. Zdá se mi ale, že mně pak více vypadávají a když je umyju po 6 dnech, jsou potom mnohem sušší než když bych je umyla po 2 dnech. Je možné, že by jim škodilo, když je tak dlouho nemyju?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 1:38 pm    Předmět: Re: Může vlasům prospívat častější mytí? Citovat

Marion napsal:
Po tom, co jsem se tady dočetla, se snažím vlasy umývat méně často. Zdá se mi ale, že mně pak více vypadávají a když je umyju po 6 dnech, jsou potom mnohem sušší než když bych je umyla po 2 dnech. Je možné, že by jim škodilo, když je tak dlouho nemyju?
Míň vypadávají,protože se jich při mytí hodně vymyje a sklouznou s vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 3:38 pm    Předmět: Citovat

Marion ale psala, že ji při nemytí padají více (tedy pokud jsem to pochopila dobře). Je to možné, ale za předpokladu, že jsou vlasy hodně mastné. Když jsou moc mastné, tak jsou těžší a snadněji vypadnou. Jinak bych řekla, že to přesušení po delší pomlce od mytí bude záviset na něčem jiném, třeba druh šamponu.

Můj názor je, že pokud vlasy nejsou extrémně mastné, tak je lepší je mýt méně často (třeba jednou, max. dvakrát týdně), nemělo by jim to škodit.

A má rada: Zkus to ještě nechat pár týdnů, ať si vlasy zvyknou. Taky jsem si myla vlasy co druhý den a pak jsem začala s jedenkrát týdně. Ze začátku to bylo docela za trest (mám je jemné, sphlihlé, na vrchu rychle mastné), ale časem se to urovnalo a teď je to víceméně bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

No, to vypadávání by chtělo trochu upřesnit... Jestli vypadávají víc každý den, tak je to samozřejmě špatné, jestli vypadávají víc při mytí, tak je to normální, ptz se uvolní všechny ty nevyčesané vlasy, které bys jinak při častějším mytí vymývala postupně.
A s tím, že jsou sušší-nedáváš třeba na ty mastnější vlasy víc šamponu? A nebo se ti to prostě může jen zdát kvůli tomu, že je to větší rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 5:24 pm    Předmět: Citovat

Já je mam taky hodně mastný a právě oddaluju na mytí2x za týden a je to děs...opravdu za trest...
A taky mi vypadávaj víc vlasy,ale jen při mytí,jinak se nehne vlas na hlavě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 5:48 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Marion ale psala, že ji při nemytí padají více (tedy pokud jsem to pochopila dobře).
No však.A když myješ tak sklouznou vlasy s vodou a při česání tam už nejsou,takže si jich nevšimneš Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

Tož to je na mě už složitý mechanismus, ale v podstatě máš vlastně pravdu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

S tím padáním je to normální - stává se mi to taky, když myju méně často, mám pocit že víc padají, ale je to opravdu jen tím že jsem ty uvolněné vlasy nespláchla při mytí.
Ale že jsou sušší, to nevím jak vysvětlit. Confused Marion, Tvůj ostatní postup při mytí je stejný jako dřív, nebo jsi změnila kromě frekvence i něco jiného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 6:11 pm    Předmět: Citovat

Aha, nedělám nic jinak, ale když šampon pění tím méně, čím jsou vlasy mastnější, tak ho určitě dávám víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 7:44 pm    Předmět: Re: Může vlasům prospívat častější mytí? Citovat

Marion napsal:
Po tom, co jsem se tady dočetla, se snažím vlasy umývat méně často. Zdá se mi ale, že mně pak více vypadávají a když je umyju po 6 dnech, jsou potom mnohem sušší než když bych je umyla po 2 dnech. Je možné, že by jim škodilo, když je tak dlouho nemyju?


Můj názor: Vlasy se snaží udržovat v pružnosti a chrání se přirozeným mazem, který si samy u kořínků produkují. Myslím že když si vlasy zvykly, že jim ten jejich přirozený maz už tak často nesmýváš, přestaly ho produkovat tolik - a proto jsou celých 6 dnů v pohodě. Jenže potom, když je najednou znovu umyješ, jsou rázem sušší, protože mají tu produkci mazu už trvale sníženou.
Co se padání vlasů týče - já bych řekla, že frekvence padání vlasů je pořád stejná (samozřejmě neberu teď v úvahu extrémní podmínky jako stres, HA apod.), otázkou je jen, kdy ten vypadlý vlas najdeš. Kafin má v podstatě pravdu, že on je třeba spláchne při mytí a pak už jich při česání tolik vypadaných nenajde Smile . Já sama jsem třeba vypozorovala, že když jsem třeba musela mít tři dny za sebou od rána do večera zapletený cop (např. v přírodě, abych se nezamotávala do větví apod.), tak jsem pak každé ráno vyčesala mnohem víc vypadaných vlasů než jindy, kdy střídám culík, rozpuštěné a cop třeba i víckrát za den. Ony se prostě uvolnily z kůže jako obvykle, ale z copu nemohly volně vypadnout (jako z culíku nebo z rozpuštěných) a tak jsem je prostě pak našla v hřebenu. Tak tím bych řekla, že to je.

Jinak bych ještě dodala, že já to nemytí zas tak do extrému neženu. Zůstávám na své frekvenci 3-4 dny, tedy také zhruba tak 2x týdně, ale mně se vlasy mastí jen u hlavy a ne moc extrémně. Uvědomte si, že také máte takřka den ode dne jiné podmínky: u žen kondici vlasů silně ovlivňuje menstruační cyklus, u všech obecně hodně i pobyt ve znečištěném prostředí (hospoda, velkoměsto se smogem), stylingové přípravky, někdy snad dokonce i nálada - a v létě zase třeba dlouhodobé vystavení slunci, takže vlásky vydrží déle nezamaštěné, naopak, spíš by ještě přimastit chtěly. Takže osobně bych radila řídit se citem a momentálním stavem svých vlasů.
A pokud se někomu mastí vlasy hodně, jako Sammaelovi, tak tam bych doporučila mýt obden. Ne denně, to by se přesušily i tak mastné vlasy (viz moje zkušenosti s vlásky předchozích partnerů), ale po dvou dnech už je pak mazu u kořínků opravdu hodně. Nejen že se na něj chytá sposuta špíny ze vzduchu, oblečení apod., ale je to i živná půda pro bakterie, "oblíbené" kvasinky pityosporum ovale (a následně pak "úžasné" svědivé a mastné lupance) a v neposlední řadě je to na pohled prostě humus Twisted Evil . Takže Sammaeli, neplaš s prodlužováním intervalu, kup si v lékárně šampon od Vichy na rychle se mastící vlasy (asi 400 Kč, ale je ho velká flaška s pumpičkovým dávkovačem a vydrží opravdu dloooouho), se kterým mám zatím u všech chlapů ty nejlepší zkušenosti (strašně si libují, jak jsou najednou krásně odmaštění, ale hebcí, nepřesušení - a jsem toho i očitým svědkem) a myj se klidně dál obden. Jen pamatuj, že hodně mastné vlásky je nutné šamponovat dvakrát - stačí malé množství šamponu, ale hlavně ho dobře vetřít k hlavě - protože při prvním mytí šampon na tu mastnotu (která jak známo vodu a jiné tekutiny odpuzuje) skoro nechytí, takže jím spláchneš jen tu nejhorší mastnotu na povrchu. Teprve při druhém mytí likviduješ mastnotu důkladně i se všemi kvasinkami a špínou.
Takže kluci, neplašte s těmi intervaly přespříliš, on takový sice krásný metalák ale s umaštěnými vlásky nijak zvlášť přitažlivý není... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.