Výlety do historie?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6da6ec8de6b10f57cade7bd15e10c5e3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Do jaké minulosti vás to táhne?
Gotika
22%
 22%  [ 22 ]
Renesance
15%
 15%  [ 15 ]
Secese
2%
 2%  [ 2 ]
Kelti, staroslované atd.
32%
 32%  [ 32 ]
Indiáni a euro-indiáni
3%
 3%  [ 3 ]
Někam jinam
18%
 18%  [ 18 ]
Minulost..? Já volím Cyberpunk!
3%
 3%  [ 3 ]
Baroko
4%
 4%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 99

Autor Zpráva
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 3:17 am    Předmět: Citovat

Protože tam nejsou 60. léta 20. století (jo, pro mne je to už historie), tak volím secesi, předobraz psychedelické ornamentálnosti. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharka
21-40
21-40


Založen: 9.12.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Ač nerada, hlasovala jsem pro Kelty'Confused' , kteří jsou dohromady se Slovanama.'Smile'

Začínala jsem gotikou -trhy, jarmarky atp. ještě s rodiči. Nepracovně se mi líbí hlavně architektura.

Pak jsem začla jezdit do Německa a Francie na Vikingy - to už pracovně - dělám repliky bronzových litých šperků a ostatních bronz. krámů.

Poslední dobou už mě přestává bavit to věčný sezení v autě a začínám jezdit po naší zemičce, ač taky autem, už v něm nesedím celý den, nebo dva, začínám se přeorientovávat na Slovany. Cca stejný čas jiný prostor.

Když nejsem na akci, kde svý zboží nabízím, jsem doma a sedim nad knihama, netem atp. a hledám a dělám modely, leju bronz, brousím, leštím, kompletuju, atd.,atd.,

Takže u mne jsou to Slovani s Vikingama doma, venku, v zahraničí, v práci o dovolený, ve volným čase, neustále, imrvére, v jednom kuse. I když průběžně ráda využívám výdobytky moderní civilizace (splachovací záchod, sprchu, sporák)..................... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jehoblahorodiAlexej
8-20
8-20


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem volil secesi protože pro mě je to mezník v podstatě jí končí era krásných dlouhých vlasů v evrpské modě a typoval bych že tu má nejmín příznivců ...jinak bych hlasoval takřka pro vše... samozřejmě kromě kybereklhaftu.
Myslím že každá doba má něco proč mě to do ní táhne moje nejnovější sympatie patří starým slovanům a k tomu jsem se vpodstatě dostal až tehdy kdy jsem navštívil historické muzeum v Moskvě a jen němně zíral..
věřím že po depozitech našich muzei se toho taky spoustu najde vystaveno je tu však celkem pramálo....fnuk Sad co už hold už si musím zvyknout že většina čechů zná pojem narodní hrdost jen ve spojitosti s ms v hokeji....už tu plácam nesmysly....takže shrnme to hlasuji procokoli kromě současnosti Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salome Kim
41-80
41-80


Založen: 14.7.2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 11:08 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Ahoj Danielo, barokní hudba mě dokáže dostat vždy a všude Smile Baroko bylo neprávem opominuto, najdeš jí teď už v odkazech. Jen jsem zatím neslyšel o nikom, kdo by baroko realizoval třeba právě formou living history...


Ono totiž ušít repliku barokního oděvu stojí ve srovnání s ostatními epochami mnohem více času, vulgárních výkřiků a materiálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jehoblahorodiAlexej
8-20
8-20


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 11:15 pm    Předmět: Citovat

Salome Kim napsal:

Ono totiž ušít repliku barokního oděvu stojí ve srovnání s ostatními epochami mnohem více času, vulgárních výkřiků a materiálu.


S tím s Vámi bohužel vubec nemohu souhlasit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salome Kim
41-80
41-80


Založen: 14.7.2009
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

jehoblahorodiAlexej napsal:
Salome Kim napsal:

Ono totiž ušít repliku barokního oděvu stojí ve srovnání s ostatními epochami mnohem více času, vulgárních výkřiků a materiálu.


S tím s Vámi bohužel vubec nemohu souhlasit


Nemějte pražádných obav, nebudete k souhlasu nucen násilím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

Tak baroko urcite stoji vic namahy, sprostych slov a financi, nez takovy rany stredovek Very Happy
Ja si tuning na RS Slovanku spichnu za den, ale barokni saticky bych uz neusila. Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

No on i ten raný středověk stojí nemálo sprostých slov, kdykoli zajede jehla pod nehet Smile

Ale teď mě sourozenec lehce zviklal na doby o fous modernější, 30. léta 20. století, takže to už bude pohodička se šicím strojem Very Happy Zas na druhou stranu to bude vyžadovat mnohem víc krámů, ale na třetí stranu, z téhle doby se mnohdy dají po vetešnictvích sehnat originály Smile A taky se mnohem líp hledají vzory a inspirace, místo prohrabávání se Archeologickýma rozhledama koukám na Hotel Modrá hvězda nebo Četnické humoresky Very Happy
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 9:50 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem se vrátila z jednodenního výletu do historie a opět oceňuju to 21. století, zejména vanu Smile Celý den omatlávání srubu mazanicí - směsí jílu, vody a vápna. Mám kapku sežranou kůži na prstě. Ale stálo to za to Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

Huááááá. Je to potvrzeno. Jedem na bitvu do Moskvy.
Musím to rozdýchat, oprášit azbuku/ruštinu a začít vymýšlet co sebou. To bude nářez. Twisted Evil Very Happy
Konec výlevu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.