O adopcích
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea9d74b7529936d76eeae6575bea99a2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Vílko, já si nemyslím, že by Ti to mohl někdo vymluvit, ale spíš bych tipovala, že za pár let se v Tobě něco změní, a Ty najednou budeš mít chuť pořídit si vlastní dítě. Wink Příroda je v tomhle hodně mocná čarodějka... Very Happy
Ale možná že taky ne. Kdo ví. Laughing


Hodiny se někdy ozvou, někdy ne Wink A když je někdo tak statečný, že by se chtěl postarat o opuštěné dítě, tak by se mu to myslím nemělo vymlouvat, i když je s tím spojená spousta potíží. Jistě se musí zvážit všechna rizika i síla genů a nějak se na to pedagogicky připravit, ale pro ty děti je nesrovnatelně lepší, když to s nimi někdo aspň zkusí ( i když se to třeba nepovede, nesžijí se atp.), než když je nechá být v děcáku Confused Romové...záleží na tom, kolik těm dětem je. Čím míň, tím větší je samozřejmě šance na úspěch. Ale zastávám názor, že když Romské dítě (pokud to není právě třináctiletý recidivista) vyroste v normální "bílé" rodině a dostane slušné vzdělání, není důvod, aby mu to Romství nějak překáželo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Nakonec mi to nedá a musím vyjádřit podporu Vílce, protože to vidím velice podobně jako ona. Vím, že názory žen pod 30 se v podstatě neberou v potaz, protože jsme nezralé, nezkušené, netikají nám hodiny a spousta podobných bla bla bla... ale tak prostě u mě je doposud je. A není to proto, že bych chtěla budovat nějakou závratnou kariéru, ale prostě proto, že mám ještě jiné cíle a hodnoty.
A musím říct, že mě taky celkem překvapuje, kolik lidí je proti adopci, a teď nemyslím jen tady ve fóru, ale všeobecně. Pokud už někdo dítě adoptuje, vidím to jako značné plus, protože jenom tak mu dá možnost prožívat běžné lidské vztahy a normální život a naučit se jim. Protože když zůstane v dětském domově, zanechá to na něm pořádné stopy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

A spasitelským syndromem bych nazvala spíš když si ženská vezme násilníka a alkoholika a myslí si, že ho předělá, což je opravdu nedostatek zdravého rozumu a končí to většinou špatně.

Ale adopce dítěte je věc veskrze dobrá a užitečná, proboha, kéž by těch lidí bylo víc, co jim není jedno, že počet dětí v děcákách je v Čechách katastrofálně vysoký proti civilizovaným zemím! Evil or Very Mad
Já jsem na děti nikdy nebyla nijak zvlášť vysazená až do doby, když jsem měla vlastní, a ani nejsem moc citlivka. Ale když si pak člověk uvědomí, že podobní malí a bezbranní tvorové, jako má doma, jsou někde v děcáku, kde jsou každému ukradení, nebo v rodině, kde se s nimi špatně zachází, tak je to k pláči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 2:48 pm    Předmět: Citovat

Když můžu mluvit za sebe, tak já rozhodně proti adopci nejsem, spíš naopak. Souhlasím ale s Káťou, že adoptovat si dítě rozhodně není jen tak a kolikrát to může dopadnout přesně naopak, než člověk čekal. Kolikrát se dítě dostane do dobré rodiny a dostane se mu opravdu kvalitní výchovy a vzdělání a přesto se v něm mohou probudit geny, které jsou mocnější než celá výchova (bohužel, četla jsem že tvoří 80%) a adoptivní rodiče jsou nešťastní. Tím nechci říct, že by adopce byla špatná, to určitě ne, je potřeba a je dobře, že existují lidé, kteří dítě adoptují, ale je třeba si uvědomit všechna rizika, která to může přinést. Myslím si, že nikdo, kdo psal na toto fórum, není proti adopci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 2:52 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem na Rodině četla a adopci příběh, teď, když čtu toto fórum, tak jsem si na něj vzpomněla, přikládám:
http://www.rodina.cz/clanek5607.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Nedávno jsem na Rodině četla a adopci příběh, teď, když čtu toto fórum, tak jsem si na něj vzpomněla, přikládám:
http://www.rodina.cz/clanek5607.htm


Ona je to vždycky sázka do loterie a člověk se může zrovna tak dočkat dočkat špatných věcí od biologicky vlastních dětí. Já zas eznám lidi, kteří mají adoptované děti a je to bez problémů. Takže jako asi všechno je to individuální.
A pokud jde o to utváření osobnosti, tak s těmi čísly je to taky ošidné, protože já jsem zase někde četla pravý opak, že většina je tvořena výchovou, takže pak ať si z toho člověk vybere Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 3:11 pm    Předmět: Citovat

Ten příběh je sice drsný, ale nakonec ta paní sama přiznává, že by neměnila, přinejmenším jedno ze dvou dětí je v pohodě...(trochu mě rozveselily některé ty "hrůzy", co chlapeček dělal, jako že dostával záchvaty vzteku, na procházce chtěl jít na opačnou stranu a tak, to je v určitém věku celkem normální i u neadpotovaných a jinak dobře vychovaných dětí Very Happy).

Jinak zcela souhlasím, adopce jistě je náročná a uvědomit si všechna rizika je nutné, takže jsme se nakonec shodli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 3:23 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
A pokud jde o to utváření osobnosti, tak s těmi čísly je to taky ošidné, protože já jsem zase někde četla pravý opak, že většina je tvořena výchovou, takže pak ať si z toho člověk vybere Wink


Ano, znovu doporučuji knihu pana Koukolíka Vzpoura deprivantů.

Dědičnost sice hraje značnou roli, ale důležitější je, jak je s dítětem od začátku zacházeno - jestliže mu v prvních letech života chybí někdo, kdo by se choval láskyplně (třeba také nedostatek tak obyčejných věcí, jako jsou dotyky, laskavé mluvení, broukání, apod.), neřku-li když se k němu chovají vyloženě ošklivě, vyvíjí se u něj určitá citová nedostatečnost (deprivace), která pak vede ke všem dalším problémům. Jsou ovšem i odolné děti, které tohle nepoznamená, stejně jako jsou děti, ze kterých i při nejlepší péči vyrostou grázlíci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

Muj manzel vyrustal v decáku jako jediný z 9 sourozencu. Crying or Very sad Dodnes nechápe proc práve on nemohl být doma, a proc si pro neho prisli az kdyz zacal vydelávat. Evil or Very Mad Rodicum to do konce jejich zivota nezapomnel.

Já proti adopcím nejsem, známe dokonce pár, který zádné deti mít nemohl, a adoptovali si cerstvé miminko. Very Happy A takových páru není málo. Hodne lidí dostane deti bez toho aby je chteli, a ty kerí je chtejí, nemuzou je mít. Confused Kdyz je clovek v dobré financní situaci, tak proc ne adoptovat? Sama pro sebe chci jednou ale vlastní díte. Wink

Kdyz ctu napr. o Angeline Jolie nebo Madonne, Sharon Stone, etc. jak si vedle vlastních adoptovali siroty, tak nemám nic proti. Oni si to muzou dovolit, a urcite mají podporu x au-pairek. Tak tot muj názor v krátkosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 4:48 pm    Předmět: Citovat

Holky, moc más obduvuji, to jak se stavíte k adopcím je skvělé! Ale stejně myslím, že až potkáte toho pravého a jediného a biologické hodiny začnou tikat, trochu změníte názor a budete chtít mít vlastní dítě - příroda to tak zařídila a můžete se tomu bránit jak chcete Laughing
Je fajn, že rodin, kde jsou adoptované děti přibývá ( ale většinou je to proto, že pár nemůže mít svoje vlastní). V příbuzenstvu máme dětského psychologa a pokud když jsme se na tohle téma bavili, říkal, že největší problémy jsou u adoptovaných romských dětí (čert ví proč) a nejvíce že se to vyhrotí v pubertě. Na druhou stranu - je tu rodina, která má adoptované dvě romské holčiny (13 a 17 let) mají je od předškolního věku a všichni jsou v pohodě.
A co mě děsně štve, je to otřesné byrokratické martyrium, které musí pár mající zájem o adopci podstoupit. Chápu, že psychologické testy jsou nutné, socialka taky musí vědět, v jakém prostředí bude dítě vyrůstat, ale bohužel většinu párů tohle po několika měsících chození po úřadech a čertech-ďáblech odradí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.