O adopcích
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4d93535f436b210c174ff1b61976f863Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

Přesně...já jsem se taky vlastního bála, ale to spíš mě děsí ten porod:-)Nedokážu si bez manžela a rodiny představit život. To, že nás je moc, je fakt, ale když se to vezme kolem a kolem, tak hodně je asiatů, černochů, arabů... nás středoevropanů v posledních letech spíše ubývá. Nevím jak ostatní, ale já nechci, aby nás výše jmenované národy za pár let převálcovaly Sad
Jinak s tou pomocí v rozvojových zemích ... měla jsem po škole plna ideálů ty samé úmysly, tak jsem se přihlásila do Člověka v tísni, často nebírají sociální pracovníky na různé mise. Jenže nevzali mě. Mají podmínku znát alespon 3 jazyky plus mnoho psychotestů a pohovorů na psychickou a fyzickou odolnost. A vyrazit někam do Afriky na vlastní pěst je zhola nesmysl, pokud tam nechceš jet s cestovkou na dovčuSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 6:14 pm    Předmět: Citovat

Ani já nejsem obecně proti adopcím,ale myslím, že by měly být děti dáványjen do skutečně kvalitních, prověřených rodin. Ono martyrium to je, ale aspoń zaes tím sítem propadnou ti, kteří zas tak moc o dítě nestáli, aby jim stálo za to to všechno vydržet. Ale i uvnitř síta někdy zůstanou nezodpovědní rodiče. Znám pár, ona VŠ překladatelka a tlumočnice, on primtivní buran, instalatér. Měli dost peněz, a tak si osvojili dvě romské děti. Jenže je neustále všeli na krk jejich babičce a sami si jezdili po dovolených a užívali si. Zodpovědnost veškerá žádná. Jak to u nich vypadá teď, když jim babička umřela, to netuším. Takže adopce ano, miminka do rodin, které vlastní děti mít nemohou a romské děti tam, kde se jim chtějí opravdu věnovat. Chce to pevnou vůli a leccos vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 7:16 pm    Předmět: Citovat

Hlavní problém u některých párů kteří stojí o dítě je v tom, že nepochopili tu zákonnou definici. Nejde o to, aby se rodičům našlo dítě, ale aby se dítěti našli vhodní rodiče. Jednou z podmínek vhodnosti je, aby zvládli celé to byrokratické kolečko - jedna naše profesorka tvrdila, že se jedná vlastně o takovou náhradu za těhotenství - biologická matka si projde devíti měsíci čekání, nevolností a bolesti při porodu, ta adoptivní musí podstoupit alespoň spoustu testů. Aby si to dítě "zasloužila". (tohle je hodně přehnané, ale má to logické jádro)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 7:21 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Nakonec mi to nedá a musím vyjádřit podporu Vílce, protože to vidím velice podobně jako ona. Vím, že názory žen pod 30 se v podstatě neberou v potaz, protože jsme nezralé, nezkušené, netikají nám hodiny a spousta podobných bla bla bla... ale tak prostě u mě je doposud je. A není to proto, že bych chtěla budovat nějakou závratnou kariéru, ale prostě proto, že mám ještě jiné cíle a hodnoty.
A musím říct, že mě taky celkem překvapuje, kolik lidí je proti adopci, a teď nemyslím jen tady ve fóru, ale všeobecně. Pokud už někdo dítě adoptuje, vidím to jako značné plus, protože jenom tak mu dá možnost prožívat běžné lidské vztahy a normální život a naučit se jim. Protože když zůstane v dětském domově, zanechá to na něm pořádné stopy...


Jsem ráda, že jsem objevila někoho s velmi podobným názorem, většinou se na mě lidi koukají jako na něco značně divného, když se s tímhle vytasím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Já dřív taky všude tvrdila, že vlastní dítě nechci, že raději adoptované - ale nějak mě to časem přešlo, biologické hodiny se roztikaly jak divé a svišťa bych nejradši hned po škole Smile

(Takže rozhodně nikoho odsuzovat nebudu, jen jsem už někde jinde a jsem ráda, že tenhle názorový posun přišel dřív, než jsem si nějakého adoptovaného špunta pořídila. Nebylo by to vůči němu fér...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Přesně...já jsem se taky vlastního bála, ale to spíš mě děsí ten porod:-)Nedokážu si bez manžela a rodiny představit život. To, že nás je moc, je fakt, ale když se to vezme kolem a kolem, tak hodně je asiatů, černochů, arabů... nás středoevropanů v posledních letech spíše ubývá. Nevím jak ostatní, ale já nechci, aby nás výše jmenované národy za pár let převálcovaly Sad
Jinak s tou pomocí v rozvojových zemích ... měla jsem po škole plna ideálů ty samé úmysly, tak jsem se přihlásila do Člověka v tísni, často nebírají sociální pracovníky na různé mise. Jenže nevzali mě. Mají podmínku znát alespon 3 jazyky plus mnoho psychotestů a pohovorů na psychickou a fyzickou odolnost. A vyrazit někam do Afriky na vlastní pěst je zhola nesmysl, pokud tam nechceš jet s cestovkou na dovčuSmile


Káťo, tak prostě počkej, až tě porod děsit přestane. Jednou převáží potřeba mít miminko nad tím strachem a půjde to snáz. Máš pravdu s tím množstvím v uvedených národech i vtom, že nás Evropanů ubývá. ale obávám se, že tomu převálcování se stejně nevyhneme. Už te´d tumáme zástupy asiatů, kterým se u nás tak strašně líbí, že sem berou i celé rodiny. Např. v Číně už není ani životní prostor, je tam přelidněno, lidé jsou jako figurky, nemají žádnou hodnotu (slyšela jsem od těch, kdo tam byli).
A ta Afrika mě vůbec nepřekvapuje. Tam skutečně potřebují velmi psychicky i fyzicky odolné jedince, takže nevím nevím. Mám obavy, že moji něžnou luční sestřičku by převálcoval už jen pohled na tu hrůzu tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Slunéčko napsal:
Vílko, já si nemyslím, že by Ti to mohl někdo vymluvit, ale spíš bych tipovala, že za pár let se v Tobě něco změní, a Ty najednou budeš mít chuť pořídit si vlastní dítě. Wink Příroda je v tomhle hodně mocná čarodějka... Very Happy
Ale možná že taky ne. Kdo ví. Laughing


Hodiny se někdy ozvou, někdy ne Wink A když je někdo tak statečný, že by se chtěl postarat o opuštěné dítě, tak by se mu to myslím nemělo vymlouvat, i když je s tím spojená spousta potíží. Jistě se musí zvážit všechna rizika i síla genů a nějak se na to pedagogicky připravit, ale pro ty děti je nesrovnatelně lepší, když to s nimi někdo aspň zkusí ( i když se to třeba nepovede, nesžijí se atp.), než když je nechá být v děcáku Confused Romové...záleží na tom, kolik těm dětem je. Čím míň, tím větší je samozřejmě šance na úspěch. Ale zastávám názor, že když Romské dítě (pokud to není právě třináctiletý recidivista) vyroste v normální "bílé" rodině a dostane slušné vzdělání, není důvod, aby mu to Romství nějak překáželo.

No Danielo, ono mu to Romství samozřejmě nepřekáží, problém je spíš v tom, že ty právně volné děti bývají starší a nesou si sebou návyky ze svojí původní rodiny. Znám mnoho případů, kdy rodiče vychovávali romské dítě, všechno bylo v pořádku, pak ale přišla puberta, dítě se chytlo party, nebo si patra našla jeho a už to jelo... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
To, že nás je moc, je fakt, ale když se to vezme kolem a kolem, tak hodně je asiatů, černochů, arabů... nás středoevropanů v posledních letech spíše ubývá. Nevím jak ostatní, ale já nechci, aby nás výše jmenované národy za pár let převálcovaly Sad


No, s tím převálcováním já jsem smířená a je mi to šum a fuk, protože to tak asi má být. Co se dá dělat? I kdybych porodila 20 dětí, nijak tomu nezabráním a nemám ani potřebu, vždyť ti asiati atd. jsou taky lidi, tak co..
Já zkrátka nevidím žádný smysl v tom mít vlastní děti, přestože už jsem potkala člověka, se kterým bych ráda strávila celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 11:37 am    Předmět: Citovat

tak me miseni kultur a etnik prijde silene zajimavy a jako pokrok vpred pro lictvo,jeste tak aby slo neco udelat s tema nabozenstvima(jako aby se vic tolerovla navzajem) a vzeslo by z toho snad konecne rozumnejsi clovecinstvo bez rasovych valek.Takze tu nejde o prevladani asiatu a cernochu,ale o smiseni etnik,samozrejme stale ruznorode a to je na tom to nejkrasnejsi.Nas Evropanu je taky silene moc,vem si kolik jich je v Americe a popravde nas se bojim vic nez tech ostatnich.
Káťo rozhodne o tech psychotestech,letech pripravy a znalosti jazyku vim,vsak to byla jen uvaha a priklad,ze bych radedji zatnula drapy a ze zachvatu materstvi spis pomahala svetu nez mela svy dite,tak sem to myslela.
a rozhodne co se tyce adopci,Bone to vystihla podle me uzasne,dite hleda vhodne rodice,ne naopak... a kdyz se to pochopi tak se muze pracovat na kvalitni rodine..
A to adoptovat ditko jine narodnosti mi prijde fantasticky,viz jak sem vise uvedla miseni rodin kultur,prijdou mi tyto veci jako krok vpred i prez vsechny ryzika spojene s geny Cool uz jako mala jsem doma vzdy rikala,ze kdbych jednou mela mit dite,tak cernouska Very Happy Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
No Danielo, ono mu to Romství samozřejmě nepřekáží, problém je spíš v tom, že ty právně volné děti bývají starší a nesou si sebou návyky ze svojí původní rodiny. Znám mnoho případů, kdy rodiče vychovávali romské dítě, všechno bylo v pořádku, pak ale přišla puberta, dítě se chytlo party, nebo si patra našla jeho a už to jelo... Crying or Very sad


Já vím, však o tom jsem přesně psala, čím menší dítě, tím lepší. Ale party se chytne i normální dítě a v tomoto případě odmítám předjímat, že Romské dítě bude určitě problémovější Wink
Ne že bych byla taková idealistka, několik let jsme měli Romské sousedy, znám je velmi dobře a vím, v čem jsou skutečně velmi problematičtíWink

Co se týče mísení kultur - jestliže jsou Evropané už tak vysoce civilizovaní, dobře zajištění a svobodně si nakládající se svými životy, že se jim snížila porodnost, tak z dlouhodobé perspektivy mají prostě SMŮLU, něco za něco Laughing Razz Z dějinného hlediska je to prkotina, k mísení a přesunu etnik docházelo vždycky, dochází a docházet bude.

My máme kliku, že jsme "vyfasovali" relativně neproblematické etnikum, jako jsou Vietnamci - t.j. jsou pracovití, kladou velký důraz na vzdělání a není pro ně problém se sžít.
Jinak mísení kultur mi rovněž přijde velmi zajímavé a pozitivní, kohokoliv znám ze smíšeného manželství, jsou to zajímaví a pěkní lidé, kteří navíc mají v krvi dvě kultury namísto jedné, což může leda přispět k jejich větší toleranci a rozhledu, takže pro mě no problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.