O adopcích
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fe935e7b175d1ed78bb8f6a309bccbe9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 7:54 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Fairy napsal:
Není. Ještě je sterilizace. Ale s tou bych na Tvém místě, vílko, ještě hezkých pár let počkala. Ono to totiž nakonec může dopadnout úplně jinak, než si tu vy dva teď malujete Wink


Sterilizace (pokud není ze zdravotního důvodu) ovšem, pokud vím, zatím není ze zákona povolena (mám pocit, že je tam nějaká podmínka, že musí mít ta žena aspoň tři děti a ještě možná určitý věk)


Sterilizaci provedou ženě pokud má tři děti nebo více jak 40 roků.


Naposledy upravil ilona dne so prosinec 22, 2007 8:34 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 10:28 am    Předmět: Adopcia Citovat

Minule som sa zamýšľala nad názorom ľudí na adopciu. Kamoškina teta nevedela dosť dlho otehotnieť aj keď skúšali aj umelé oplodnenie.. A adoptovala si maličkého polročného Šimonka... A už je dobre.. Smile

Ale zas na druhú stranu, jedna známa nevie otehotnieť už dlhé roky.. A veľmi ju to trápi.. Už neraz mi plakala na pleci.. Ale o adopcii nechce ani počuť..

Aký je Váš názor na adopciu? V prípade, čo naozaj nikomu neprajem, keby ste nemohli otehotnieť, adoptovali by ste si dieťatko? Alebo nie, pretože by to nebola Vaša krv?
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

Pokud by mi nešlo otěhotnět, asi bych se s tím pokusila smířit nebrojila bych proti přírodě umělým oplodněním, hormony a vším tím, čím některé ženy v zoufalství procházejí - je mi to hodně proti srsti, ale nemůžu to samozřejmě u jiných soudit. Dítě bych si v takovém případě adoptovala. A pokud budu mít děti/dítě vlastní, stejně bych chtěla možná i jedno dítě adoptovat, čistě z důvodu, že bych prostě chtěla aspoň jednomu tomu nešťasnému tvorečku připravit normální láskyplný start do života. Čím si jsem ale celkem už jistá, že bych nechtěla romské dítě - dlouho jsem nad tím přemýšlela a dřív jsem si říkala, že bych výchovou takové dítě mohla zvládnout, ale časem dospívám spíš k názoru (hodně jsem o tomhle tématu přečetla), že geny mají na osobnost člověka větší vliv než výchova... a já nejsem typ člověka "vychovatel".

Co mi přijde smutné, že třeba věřící lidé, pro něž je typické mít více dětí, si neberou děti z dětských domovů, ale raději plodí vlastní potomky. Je mi těch dětí v dětských domovech strašně líto a je škoda, že lidé víc neadoptují Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

Ono je to člověk od člověka. Já si nejsem jistá, zda bych doma snesla "cizí" dítě. Na své se těším. Děti kamarádek dokážu respektovat..ale dítě běhající po obchoďáku sem a tam je prostě spratek..a mám chut ho nakopnout Embarassed Prostě někdo má rád všechny děti, někdo ne. nevidím důvod kvůli tomu někoho soudit. Než dítě adoptovat, volila bych asi smečku koček...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 11:36 am    Předmět: Citovat

Taky nejsem člověk, který by děti nějak zbožňoval, cizí děti mě obvykle nezajímají a některé bych občas taky nejradši nakopla... ale dovedu si představit, že dítě, které adoptuju (v co nejmladším věku) bude prostě moje dítě a jako moje dítě ho taky budu milovat.
Ale tak samozřejmě každý to má jinak.

S tím, že lidé by mohli víc adoptovat jsem mířila spíš na lidi, kteří mají víc dětí, mají děti rádi a nic by se nestalo, kdyby ze čtyř dětí měli jedno adoptované - pro to adoptované by to bylo asi to nejlepší, co by mu kdo v životě mohl dát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

jedni nasi znami se strasne dlouho pokouseli o miminko, ale porad nic, tak si adoptovali chlapecka a za necely rok byla ta pani tehotna a narodila se jim jeste vlastni holcicka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 12:01 pm    Předmět: Citovat

Kataska: však jo Wink A hlavně, známe to. Nikdy neříkej nikdy. Nějak to citím teď. Ale cítila bych to stejně i po deseti letech neuspěšného snažení o dítě? To neví nikdo, třeba bych změnila názor Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 12:09 pm    Předmět: Citovat

Babu napsal:
jedni nasi znami se strasne dlouho pokouseli o miminko, ale porad nic, tak si adoptovali chlapecka a za necely rok byla ta pani tehotna a narodila se jim jeste vlastni holcicka Smile


Ono se to pry tak deje - ze ma ten par na starosti mrne, uvolni se a prestane se tak snazit a ona pak zafunguje priroda.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Babu napsal:
jedni nasi znami se strasne dlouho pokouseli o miminko, ale porad nic, tak si adoptovali chlapecka a za necely rok byla ta pani tehotna a narodila se jim jeste vlastni holcicka Smile


Ono se to pry tak deje - ze ma ten par na starosti mrne, uvolni se a prestane se tak snazit a ona pak zafunguje priroda.


Ano tak. Prý je nejhorší se k dítěti upnout a urputně se o něj snažit. naopak nej je to vypustit z hlavy a neprožívat to. Sama o tom něco vím, pozitivní těhu test byl pro mě dost překvápko..měli sme ten měsíc jiné starosti, než potomka... ne, že bysme se před tím nějak moc snažili, ale bylo to takové..už by měly být vyplaveny metabolity těch mých léků..tak ted můžem a nebylo to dobře Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červenec 12, 2010 5:22 pm    Předmět: Re: Adopcia Citovat

ceresnicqa_3 napsal:

Ale zas na druhú stranu, jedna známa nevie otehotnieť už dlhé roky.. A veľmi ju to trápi.. Už neraz mi plakala na pleci.. Ale o adopcii nechce ani počuť..

Aký je Váš názor na adopciu? V prípade, čo naozaj nikomu neprajem, keby ste nemohli otehotnieť, adoptovali by ste si dieťatko? Alebo nie, pretože by to nebola Vaša krv?

Já bych určitě dítě adoptovala , manžel taky .
Znám rodinu, která ma adoptovaného chlapce a je tam neuvěřitelná podoba mezi synkem a adoptivním tatínkem - nikdo nevěři, že to není "jeho krev" Smile
Synek ví, že je adoptovaný,zatím to vůbec neřeší. Je mu 12 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.