prostě zničené vlasy:-(
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 61, 62, 63  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c6d12111b0c5c4800989749c0a7efecZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 10:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj a vítej na DV.
Podle mého názoru barvení a žehlení může ničit (a ničí) vlasy, co vyrostly, ale těžko způsobí, že vlasy růst přestanou. Takže příčina bude jinde. Jednou se tu řešilo, že hormonální změny v pubertě (obzvlášť u žen) jsou dost velkým zásahem prakticky do všeho včetně kvality vlasů. Nemůžeš tedy chtít dosáhnout stejné kvality vlasů jako před pubertou. To ale neznamená, že se s tím nedá nic dělat:
1) Růst vlasů je třeba podpořit zevnitř. Ideálně co nejkomplexněji. Wensdy tu vždy doporučuje Revalid nebo Donna Hair. A první zaznamenatelné výsledky čekej nejdřív po půl roce.
2) Nejednou se tu řešila ,,kritická délka po ramena". Když máš vlasy zhruba této délky, tak se ti neustále třou o oblečení a konečky tím nesmírně trpí. Řešení je v zásadě jediné - nenosit rozpuštěné vlasy. Udělej si aspoň culík, nebo nějaký drdol apod. (inspirace zde a dál). Až budou vlasy delší, zase se dají nosit rozpuštěné.
3) Co se třepení týče, mám pocit, že se místní osazenstvo (tedy těch trpících na třepení konečků) dělilo na dvě skupiny - ty, kterým třepení postupovalo nahoru po vlasu. Ty nakonec psaly, že nejlepší je sednout si a postižené konečky ustřihávat vlas po vlasu. A pak tu jsou ty, kterým třepení nedělalo další neplechu. Tam asi bylo nejlepší to nijak zvlášť neřešit.

Držím palce, ať se vlasy umoudří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 4:09 pm    Předmět: v Citovat

mě se brutálně změnily vlasy od 15 let, takže u tebe to může být i hormonálními změny, bohužel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 5:30 pm    Předmět: Citovat

adelaaa17: Přesunula jsem Tvůj dotaz do vlákna, které tematicky nejvíc odpovídá a zároveň v něm taky najdeš asi nejvíc rad a zkušeností. Tak případně nakoukni do předešlých stránek.Wink

Ráda bych Tě povzbudila, ale jako první věc mě taky napadá, že je nešťastné srovnávat svoje dětské vlasy se stavem v dospělosti. Hodně se toho dá určitě ještě udělat, aby ses k tomu dobrému základu zase přiblížila, ale s pubertálním přerodem se zkrátka pojí některé změny, které už povětšinou zůstávají...
Pokud nicméně ten stav nesouvisí s hormonálními změnami, ani se zdravotním stavem, pak si myslím, že pořád můžeš doufat - péči máš opravdu pečlivou: to by bylo, aby se to neprojevilo. Wink Navíc, dá se předpokládat, že Ti možná pořád ještě odrůstají ty zničené vlasy po barvení a žehlení.
Toho hojnějšího séba u kořínků se dá využít, když ho rozčesáním dostaneš až ke konečkům - budou se míň třepit, pokud nebudou přesušené. (Netvrdím chodit s mastnou hlavou, ale před mytím tak máš masku zadarmo. Wink Jinak samozřejmě existují různé recepty, které vlasům prospívají - i pokud je určitá nerovnováha mezi mastnější pokožkou a suššími délkami...) Věřím, že při dobré vnitřní i vnější péči se Ti vlasy po čase odvděčí. Smile Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adelaaa17
0-7
0-7


Založen: 8.4.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 5:51 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že kvůli hormonálním změnám to nebude. Byla jsem dokonce na rozboru krve a vše v pořádku. Navíc rodiče i sestra mají taky dlouhé a neuvěřitelně husté vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2018 10:26 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Ahoj a vítej na DV.
Podle mého názoru barvení a žehlení může ničit (a ničí) vlasy, co vyrostly, ale těžko způsobí, že vlasy růst přestanou. Takže příčina bude jinde. Jednou se tu řešilo, že hormonální změny v pubertě (obzvlášť u žen) jsou dost velkým zásahem prakticky do všeho včetně kvality vlasů. Nemůžeš tedy chtít dosáhnout stejné kvality vlasů jako před pubertou. To ale neznamená, že se s tím nedá nic dělat:
1) Růst vlasů je třeba podpořit zevnitř. Ideálně co nejkomplexněji. Wensdy tu vždy doporučuje Revalid nebo Donna Hair. A první zaznamenatelné výsledky čekej nejdřív po půl roce.
2) Nejednou se tu řešila ,,kritická délka po ramena". Když máš vlasy zhruba této délky, tak se ti neustále třou o oblečení a konečky tím nesmírně trpí. Řešení je v zásadě jediné - nenosit rozpuštěné vlasy. Udělej si aspoň culík, nebo nějaký drdol apod. (inspirace zde a dál). Až budou vlasy delší, zase se dají nosit rozpuštěné.
3) Co se třepení týče, mám pocit, že se místní osazenstvo (tedy těch trpících na třepení konečků) dělilo na dvě skupiny - ty, kterým třepení postupovalo nahoru po vlasu. Ty nakonec psaly, že nejlepší je sednout si a postižené konečky ustřihávat vlas po vlasu. A pak tu jsou ty, kterým třepení nedělalo další neplechu. Tam asi bylo nejlepší to nijak zvlášť neřešit.

Držím palce, ať se vlasy umoudří.


Mám asi velmi hloupý dotaz, ale... jak poznám, kdy už jsem za tou kritickou délkou po ramena? Jako... z vašich zkušeností, je tou kritickou délkou myšlená délka, kdy jsou vlasy úplně přesně po ramena, nebo i délka, kdy už jsou vlasy delší, takže prostě leží na ramenou a jsou trochu pod ramena... takže se prostě rozprostírají kolem ramen...? Omlouvám se jestli je to pitomý dotaz Embarassed ale já jsem z toho fakt zmatená Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2018 12:44 pm    Předmět: Citovat

Minimálně pro nás jemnovlasé je to délka, kdy kštice nedrží vepředu nebo vzadu, ale vlasy a konečky se při pohybu pořád drbou o ramena a oblečení. Vyhráno tedy začne být někde pod lopatkami nebo v případě pevnějších vlasů u nich. (A extrémy jako já si zvládnou volným nošením oddělat konečky i u kštice do půli zad a během několika let ji tak ulámat na lopatky, ale to už nejde o kritickou délku po ramena, jen o podobný způsob mechanického namáhání.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2018 12:52 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem, když jsme u toho, nezažil tu někdo "druhou kritickou délku" kousek pod zadek? Dřív jsem (při ročním zarovnávání) nevěděla, co je to třepení konečků, poslední dobou se dole začínají objevovat rozdvojky. A to si snažím dávat pozor, abych je netahala po židlích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beldarana
8-20
8-20


Založen: 18.9.2016
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2018 5:25 pm    Předmět: Citovat

Já jsem zjistila, že v práci nemůžu nosit vlasy rozpuštěné nebo jen v culíku, protože mi jinak židle žerou vlasy (školní lavice jsou zlo pro vlasy). Jinak se běžně opřu a zjistím, že nemůžu hýbat hlavou protože jsem se opřela o vlasy, to už neřeším. Moje délka je momentálně cca po zadek, takže se učím různě je zaplétat a nosit s jehlicí a podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2018 12:47 pm    Předmět: Citovat

SuuriTuuli: To je naprosto individuální (resp. záleží to na typu vlasů). Já se svými kudrnatými měl tu kritickou délku ,,po ramena" až u lopatek. A když už byly kousek pod pas, tak se stejně ulámaly, když jsem je zas začal nosit rozpuštěné. Jak píše Proxim - bezpečné je to asi až ve chvíli, kdy se ti rozpuštěné vlasy neustále nepřesouvají dopředu. A i tak bych hlídal, jestli se konečky někde nezadrhávají a pravidelně přeměřoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SuuriTuuli
21-40
21-40


Založen: 6.1.2018
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2018 7:23 pm    Předmět: Citovat

Moc vám všem děkuji za odpovědi! Smile
Hmm, a neměly by tedy spodní vlasy, které se toho oblečení dotýkají a jezdí po něm nejvíc, být tak nějak nejvíc zničené a roztřepené? U mě je to tak, že spodní vlasy mám naprosto v pořádku, vůbec se netřepí. Přitom to jsou právě ty, které jsou v rozpuštěném stavu neustále ve styku s oblečením. A horní vlasy, tedy ty, které vedou od pěšinky dolů (prostě ten vrchní "kryt" hlavy), tak zrovna ty jsou roztřepené. A ulámané. Přitom bych řekla, že v rozpuštěném stavu snad asi ani nemají šanci nějak se o něco otírat, leží na těch spodních vlasech.
Podivné... Záhada. Očekávala bych to prostě přesně naopak: ulámané spodní vlasy, horní v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 61, 62, 63  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.