Ekonomika v ČR
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1fea3c9c80e240141c8fa29750ed9e8dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TemptationArt
161-320
161-320


Založen: 20.8.2007
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 7:58 pm    Předmět: Ekonomika v ČR Citovat

Tak zachvíli máme nový rok. Ale to co poslední dobou slýchávám o zvyšování energie, dph, vody.. tak to opravdu se není na co těšit. Navíc placení u doktorů také nemá chybu!!! Čím dál tím lepší v naší zemi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 9:39 pm    Předmět: Re: Ekonomika v ČR Citovat

AJAN napsal:
Tak zachvíli máme nový rok. Ale to co poslední dobou slýchávám o zvyšování energie, dph, vody.. tak to opravdu se není na co těšit. Navíc placení u doktorů také nemá chybu!!! Čím dál tím lepší v naší zemi...


Buď v klidu, je bez cukru Wink Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ono nekdy je treba zacit setrit, to je jak v kazde domacnosti, aby bylo na vetsi utraty a investice. A to pomuze vsem, jedno zda bohatym nebo chudym. Ja mam spis problem s tim, jak se neustale kasle na vzdelavani, na zakladni urovni uz se ledy hnuly, ale VS je porad pruser. A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 10:30 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Nojo, ono nekdy je treba zacit setrit, to je jak v kazde domacnosti, aby bylo na vetsi utraty a investice. A to pomuze vsem, jedno zda bohatym nebo chudym. Ja mam spis problem s tim, jak se neustale kasle na vzdelavani, na zakladni urovni uz se ledy hnuly, ale VS je porad pruser. A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...


Hmm...ale nekoho treba ty vetsi utraty a investice nezajimaji...treba rodiny s malyma detma... To, ze si ma zena na zacatku matersky rozmyslet, jak dlouho bude s ditetem doma, je hovadina na entou. Jak já muzu vědet, jestli moje dite bude schopne jit ve 2 letech do skolky Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 6:18 am    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Aha napsal:
Nojo, ono nekdy je treba zacit setrit, to je jak v kazde domacnosti, aby bylo na vetsi utraty a investice. A to pomuze vsem, jedno zda bohatym nebo chudym. Ja mam spis problem s tim, jak se neustale kasle na vzdelavani, na zakladni urovni uz se ledy hnuly, ale VS je porad pruser. A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...


Hmm...ale nekoho treba ty vetsi utraty a investice nezajimaji...treba rodiny s malyma detma... To, ze si ma zena na zacatku matersky rozmyslet, jak dlouho bude s ditetem doma, je hovadina na entou. Jak já muzu vědet, jestli moje dite bude schopne jit ve 2 letech do skolky Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Spíše se postav na otázku, jestli vůbec školku seženeš a kolik za ni dáš... možná zjistíš, že zůstat s dítětem doma je ta levnější varianta... Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 6:23 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Nojo, ono nekdy je treba zacit setrit, to je jak v kazde domacnosti, aby bylo na vetsi utraty a investice. A to pomuze vsem, jedno zda bohatym nebo chudym. Ja mam spis problem s tim, jak se neustale kasle na vzdelavani, na zakladni urovni uz se ledy hnuly, ale VS je porad pruser. A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...


V rámci vzdělanosti máš pravdu, ovšem horší je to, jak dalece klesá úroveň našich vysokých škol... dneska přijmou skoro vše, co má ruce a nohy a je ochotno jít na vejšku, za nás byla vejška výběrová škola a ještě parádně drsná, kdy z 1500 přijatých lidí do prváku, jich titul dostalo 100 lidí ... dneska je situace zcela jiná... a profesoři sami říkají, že kdyby chtěli ty vědomosti, co chtěli před 10 lety a nebo nedej bože, před 20 lety ..., tak že by to byla katastrofa... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:43 am    Předmět: Komentář Citovat

Aha napsal:
Nojo, ono nekdy je treba zacit setrit, to je jak v kazde domacnosti, aby bylo na vetsi utraty a investice. A to pomuze vsem, jedno zda bohatym nebo chudym. Ja mam spis problem s tim, jak se neustale kasle na vzdelavani, na zakladni urovni uz se ledy hnuly, ale VS je porad pruser. A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...


Aha, Clondyku a další, nejsem ekonomka, to předesílám, a nemám patent na rozum (zatím), jen si myslím své. VŠ - za starých časů se na fildu dostali jen ti nejlepší. A dnes? Skoro všeci, neb za každého studenta dostane škola zaplaceno. Alespoň si tak spousta děcek dostane šanci a vyzkouší si, zda na to má. A MU z toho také má...

Na útraty a investice je peněz dost. Můj názor. Jsme velmi bohatá země. Jen jde o to, kam peníze z rozpočtu směřují (např. rozkuchaný medvěd) a kdo všechno si vezme svůj desátek, dvacátek... Proč máme 3. nebo 4. nejdražší 1 km dálnic v Evropě? Šetřit by se nemuselo, kdyby se peníze vynakládaly účelně a nemizely v různých kapsách. Proč spousta státních institucí uzavírá pro ně nevýhodné smlouvy? Protože jsou výhodné pro jiné...

Poplatky ve zdravotnictví - na jednu stranu chceme, aby se rodilo více dětí, ale na druhou jim zpoplatníme jejich novorozenecký pobyt v porodnici nebo inkubátoru... Postupně zavedeme mýto i na silnice 1., 2. a 3. třídy, platit budou všichni motoristé bez rozdílu, k čemuž se následně přidá i zpoplatnění chodců na chodnících, kdy každý dostane svou "palubní jednotku", aby zaplatil poměrnou část za každý ušlý metr, protože i výstavba a údržba chodníků něco stojí... A pak je to také způsob, jak se dá monitorovat pohyb osob...

Aha napsal:
A ekonomika bez vzdelanych lidi nemuze byt nikdy dobra...


Jenže o takovou ekonomiku - se vzdělanými lidmi - tu nestojíme. Rozhodlo se, že se staneme dílnou Evropy. Tak jest. Proč stavíme továrny, pro které nemáme dost dělníků? Protože je naverbujeme v Polsku, na Slovensku, Ukrajině, Rusku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 7:52 am    Předmět: Citovat

Ráno v radiu jsem zaslechla zprávičku, že šef ČEZU dostal odměnu 842 milionu korun - ten musel být pilný!!!! Já dostala jen 500 kč (kdybych nechodila v pracovní době na net, mohlo to být třeba lepší Laughing Laughing Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Nejsem odborník, takže tohle berte jen jako můj názor nebo spíš to, jak já chápu současnou situaci VŠ.

To, že výšky dneska berou každého není jen otázka peněz, ale i změny pohledu na vysokoškolské vzdělání. Souvisí s tím i rozdělení na bakalářský a magisterský stupeň. Školy už nemají vychovávat odborníky, aspoň na té nižší úrovni ne, ale lidi, kteří jsou schopni určitým způsobem myslet, řešit problémy a tak. To je poslání bakalářského vzdělání a lidé, kteří proti tomu rozdělení brojili tím, že bakaláři nebudou z daného oboru pořádně nic umět, nepochopili, o co jde. To odborné vzdělání by se mělo získávat až na magisterském případně doktorském studiu. V čemž já nevidím nic špatného, naopak je to zvyšování vzdělanosti obyvatelstva.
Na druhou stranu bych uvítala i podporu učňovského školství, aby tam nechodili jen sígři, kterým se nechce učit (hyperbola), ale ti, kteří třeba nejsou vyloženě "studijí typy", ale jsou třeba zruční a na tuhle práci se hodí. Dneska je totiž i při tak vysoké míře nezaměstnanosti problém sehnat kvalifikovaného řemeslníka, protože učňák se bere jako něco podřadného, takže tam opravdu chodí jenom sígři, co s problémy vyšli základku.
Možná jsem se trochu odklonila od tématu ekonomiky, ale vzdělání s ní taky docela souvisí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TemptationArt
161-320
161-320


Založen: 20.8.2007
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Ráno v radiu jsem zaslechla zprávičku, že šef ČEZU dostal odměnu 842 milionu korun - ten musel být pilný!!!! Já dostala jen 500 kč (kdybych nechodila v pracovní době na net, mohlo to být třeba lepší Laughing Laughing Laughing )


Laughing Laughing Laughing


Naposledy upravil TemptationArt dne st leden 09, 2008 8:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.