Indigo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3e9dcf6b6e34af16e427c02e1258f0e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 4:00 pm    Předmět: Citovat

inak podľa mňa môžeš skúsiť zmiešať indigo s čistou hennou a urobiť tzv. hendigo, aj to som skúšala. človek ušetrí, lebo indiga stačí menej Smile vtedy sa nezalieva vriacou vodou a ani sa nedáva nič kyslé. počet odtieňov už teraz neodhadnem, ale je to vidno voľným okom, že došlo k stmaveniu Very Happy keď som skúšala indigo, mala som už poriadne nánosy henny, farba už bola takmer baklažánová, s indigom to bolo až také ebenové. no, moc som ti asi nepomohla, ale ak by sa ti to aj nepáčilo, odtieň slabne s každým umytím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 4:34 pm    Předmět: Citovat

a aký si dávala pomer? lebo čistá henna mi príde dosť agresívna občas, tak aby som nedopadla, ako keď som experimentovala s cviklovou šťavou (ktorá nakoniec hennu vôbec neprebila)
aj keď ja by som chcela skúsiť tú tmavohnedú-čiernu farbu, takže to by bolo lepšie skúsiť len čisté indigo, nie? nešlo by to primiešaním henny asi len niekde do hneda? takú farbu by som asi nechcela...
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

a ešte mám jeden dotaz, tvoja prirodzená farba je aká? keď píšeš, že po henne si mala baklažánovú (na tak tmavú sa ja nechytám ani omylom), že či to potom nebude mať vplyv aj na to indigo... a prípadne mi vôbec nemusí chytiť požadovaný odtieň...
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 4:39 pm    Předmět: Citovat

no ja som dala o niečo viac indiga ako henny, ono sa to nezdá, ale indigo má tiež svoju silu. ja by som možno najskôr skúsila hennu s indigom a ak by sa ti to zdalo málo, môžeš hodiť len samotné indigo.

moja prirodzená farba je gaštanová Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 4:46 pm    Předmět: Citovat

práveže ja rozmýšľam, že keď sa to do mesiaca vymyje, tak by som mohla skúsiť aj čisté, lebo ani s tou hennou nemám nejak tmavé vlasy
navyše sa bojím, že zmes henna+indigo by mi spravila nejakú hnusnú hnedú (ale mám dojem, že to sa mi kľudne môže stať aj s čistým, lebo vlasy nemám dostatočne tmavé od prírody)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 5:03 pm    Předmět: Citovat

a Juanitta, ešte mám na teba jeden dotaz (ale už naozaj posledný Smile)
prešla som si vlákno o dvojfázovom farbení - tým by malo indigo chytať do čierna, akurát že všetci tam dávali hennu tesne pred tým, ako farbili s indigom, resp. krátko pred farbením... myslíš že mi to chytí na tmavo aj keď som si hennu dávala naposledy možno pred mesiacom? (a kým sa k indigu aj reálne dopracujem tak možno ešte ďalší mesiac prejde Very Happy) alebo pred farbením treba mať čerstvú hennu, aby to nejak spolu zreagovalo?

aby som nezabudla, ďakujem za nekonečnú trpezlivosť Smile ja by som už dávno ušla Laughing
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 5:40 pm    Předmět: Citovat

haha, neboj, ja som si medzičasom odskočila aj nakúpiť Laughing no keď si tak spomínam, ja som nedávala hennu hneď vtedy ako aj indigo, to by mi hlava odpadla, určite som nemala čerstvo nahennované.

a nemáš začo ďakovať, možno sa ešte niekto ozve, kto to tiež skúšal. a aby som nezabudla, držím palce, aby si bola spokojná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 8:57 pm    Předmět: Citovat

Seelya, ja som to indigo kupovala tu: http://www.biovitae.sk/product/khadi-rastlinna-farba-na-vlasy-ciste-indigo-100g-254/

Inak tiež som sa spoliehala na to, že sa za pár týždňov vyzmýva, ale drží...Takže teraz dosť ľutujem, že som si ho dávala :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 8:18 am    Předmět: Citovat

Lakrimozita: ďakujem za tip, to isté indigo som videla v hennayvette (a aj som plánovala jednu krabičku kúpiť), akurát, že o dosť drahšie... takže si mi práve ušetrila zopár eur Smile
inak, ty si dávala len raz to indigo, ale ho máš viac vrstiev? lebo ja sa spolieham na to, že keď dámiba jednu vrstvu, tak to nejak extra držať nebude
btw, čo máš v galérke fotky, tak tá čierna náhodou vyzerá super Smile
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 12:09 pm    Předmět: Citovat

Dělám hennové zábaly kvůli regeneraci, nějaký pigment z ní na odrostech je. Khadí indigo se mi trochu vymyje vždy jen po první aplikaci, je to taková tmavě hnedá, ale úplně dolů nejde. Po další aplikaci už je to krásně černé a drží jako přibité. Ostatní indiga se mi buď vymyla hned, nebo moc do černa ani nechytla, proto používám Khadí, takže pokud chceš, aby se barva vymyla, nedoporučuji.
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.