Kynologie, agility....pejsci obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d3555aa794ec69294c45d6c3a6f02733Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 1:00 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Pes nám už asi měsíc kašlal, tak šel dneska na RTG. A má karcinom na plicích... Sad
A ještě šikula při polohování na RTG tak bojoval, že si vyhodil rameno.

Zatím to vypadá tak, že mu to asi tlačí na průdušnici a dráždí. Proto ten kašel (ale zároveň i vykašlává). Takže hned má něco na odkašlávání, kortikoidy (k nim i něco ,,na ochranu žaludku"), ,,krycí" antibiotika... Ach jo. Si tak říkám, jestli je tohle všechno nutný. (Takže se jako bude chránit před infekcí apod. a pak se má uspat, protože se ,,moc trápí"?! Nevím, jestli by nebyl lepší volný průběh. Aspoň do určité míry.) Máte s tím někdo zkušenosti? Co myslíte?

edit: Zapomněl jsem napsat, že mu v červnu bylo patnáct.


To je těžký. Taky jsem měla dva psy s rakovinou. Fenka se chvíli lečila, ale bylo to prodlužování utrpení, pak se ji během noci vytvořila voda na plicích, začala se dusit..jeli jsem za veterinářem, který zvíře uspí bez zbytečných cavyků ( někteří veterináři bohužel léčí i zvíře, co má doslova smrt na jazyku) . Druhý pes - to bylo podobné jako u tebe - nic nic, pak během 14 dní docela zhubnul, ze střev mu začala jít krev . Na veterině diagnostikovali rakovinu a chtěli opět léčit..ale ten pesan byl tak slaboučký... kdybych to neviděla na vlastní oči, tak bych nevěřila, že zvíře dokáže během dvou týdnů takhle sejít. Takže jsem ho taky nechali uspat. Veterinář, který ho uspal říkal, že měl celkem velký nádor, ale na "dobrém" místě - klidně mohl růst bez příznaků měsíce a až prorostl do střev, začal dělat problémy a na léčbu by stejně bylo pozdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 1:54 pm    Předmět: Citovat

Páni, koukám, že jste si taky ,,užívaly". Ten náš zatím nijak nesešel (teda, občas se mu moc nechce žrát, ale to přičítám spíš použité zelenině - barfujeme). A výsledky krve ukázaly, že je to benigní, takže zatím dobrý a záleží na tom, jak to poroste. Co se prášků týče - na jednu stranu chápu, že něco z toho může pomoct, na druhou stranu to má i své vedlejší účinky, které mu ten komfort dokážou sebrat jinde. No, zatím to necháme a kdyžtak uvidíme.
Momentálně mě spíš štve to rameno: Jako správný dostihový chrt má ty vazy tak vytahaný, že mu to hned ten večer po nahození zase vypadlo (náš druhý pes, jeho brácha, kvůli tomu má umělý vazy). Takže teď je chudáček celý zafačovaný, aby mu to drželo v nějaké rozumné poloze, a nutím ho ležet na druhém boku (z čehož není moc nadšený). Ale snad to takhle bude dobrý.

Každopádně díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 3:00 pm    Předmět: Citovat

Portosi, pokud je nador benigní, nechala bych to taky byt. Dokud staroušek žere a vyměšuje, je to ok. Pokud se jeho stav zhorší, asi poznáš sám, co je pro nej nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 4:44 pm    Předmět: Citovat

Děkuju. Akorát koukám, že se už neumím vymáčknout. Tím ,,necháme být" jsem myslel, že se zatím nebudu hádat s doktorem, že mu ty prášky nechci dávat. To až kdyby mu to očividně vadilo na trávení nebo tak.
Momentálně je fakt hlavní zachránit to rameno, protože on není schopný fungovat na třech nohách (zadní dokáže jakž takž používat jen díky pangaminu; jinak by už nechodil vůbec).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 4:59 pm    Předmět: Citovat

Portosi, vsak jo...tak jsem to myslela. Pokud prasky zabiraji a pes je v pohode, neni ci řešit. Horší pak je, když leky přestsnou zabirat a veterinář je vyměni za jine, ktere učinkuji jen chvili, pak zas za jiné...a zvíře se jen trápí. Kolegyně takhle dala za kočku asi 15 tisíc, lečba trvala asi 3 měsíce a nakonec stejně musela nechat kočku utratit( měla 13 let a přestaly ji pracovat střeva).
Držím pěsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eliii Bzik
0-7
0-7


Založen: 14.5.2019
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st květen 22, 2019 12:30 pm    Předmět: Citovat

Mám již druhého psa, u prvního jsem vůbec čištění zubů nemusela řešit, až celý život je měl krásně čisté, jen s minimálním množstvím zubního kamene, opravdu snad jen milimetr na špičácích. Yoshimu jsou teprve čtyři roky, zuby musím čistit pravidelně, do granulí mu přidávám PlagueOff a i tak půjdeme na odstranění zubního kamene k veterináři.

Čistíte svému chlupáčovi zuby nebo to řešíte jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne květen 26, 2019 11:37 am    Předmět: Citovat

Ono asi jediné, co jakž takž zabírá, je to čištění. Navíc někteří psi jsou prostě náchylnější, hlavně u menších ras je větší sklon k tvorbě zubního kamene.
To přidávání řasy do jídla nefunguje na všechny psy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2019 11:30 pm    Předmět: Citovat

Eliii Bzik napsal:
Mám již druhého psa, u prvního jsem vůbec čištění zubů nemusela řešit, až celý život je měl krásně čisté, jen s minimálním množstvím zubního kamene, opravdu snad jen milimetr na špičácích. Yoshimu jsou teprve čtyři roky, zuby musím čistit pravidelně, do granulí mu přidávám PlagueOff a i tak půjdeme na odstranění zubního kamene k veterináři.

Čistíte svému chlupáčovi zuby nebo to řešíte jinak?

My jsme to teda nijak neřešili (maximálně když už psi šli na jinou operaci, tak jsme jim nechali vyčistit zuby ultrazvukem) a oba měli vlastní zuby až do smrti (v necelých 16 a 17,5 letech). I ten starší, který měl kamene spoustu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.