Mýdlové ořechy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3ab4b19691679b9d61a8e3f6c9639352Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

No já nevím... Stromy musely někde vyrůst a pokud by mýdlové ořechy používali pouze tamní obyvatelé, tak je to v pořádku. Ale zakládat kvůli tomu plantáže a pak to vozit přes půl světa proto, abychom my měli dobrý pocit, že něco děláme pro životní prostředí - to mi fajn nepřijde.

Jinak já popisovala svou zkoušenost se skořápkama mýdlových ořechů, ne přípravek z nich vyrobený. Ten se potom přece taky musí vyrobit nějakým průmyslovým procesem, při kterém se spotřebovává energie a zdroje. Neznám ale šetrnost těchto procesů a nemůžu je srovnávat s postupy při výrobě pracích prášků.

Osvědčil se mi ekologický prací prášek Qualt Excel. Vyrábí se v ČR, v testech prací účinnosti i ekologické odbouratelnosti vyšel velmi dobře. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 7:43 am    Předmět: Citovat

Ten Qalt Excel přednedávnem testovala MF Dnes a co do rozložitelnosti nevyšel moc dobře - viz zde a potom taky tady - odstavec "Zvítězil kompromis".
Takže Qalt mě trošku zklamal, nebo je tu druhá možnost, že test MFD nebyl úplně nezávislý (i když oni nezávislost deklarují) a chtěl tuto firmu záměrně poškodit. Ale vždycky mi vrtalo hlavou, jak to, že továrna, která dělá jinak "klasiku" má jeden jediný výrobek s EŠV...

Nejlepší zkušenost mám se slizem (dělám z mýdla Kokos Palma, teď mám koupené pravé Marseillské, tak ho zkusím z něj) a Ulrichem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Tak koukám, že ten Ecover se neumístil zas tak špatně...špinavé prádlo zas tak nemíváme. Takže ho asi pro jednou vyzkouším a uvidím...
Herminko, o tom slizu jsem v životě neslyšela, až tady od tebe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Tak koukám, že ten Ecover se neumístil zas tak špatně...špinavé prádlo zas tak nemíváme. Takže ho asi pro jednou vyzkouším a uvidím...
Herminko, o tom slizu jsem v životě neslyšela, až tady od tebe Smile

Já jsem o slizu taky poprvé četla na netu, v mém okolí ho nikdy nikdo nepoužíval, ale musím se pochlubit, že už jsem na něj pár lidí zlanařila Smile Ecover je dobrá volba, pere celkem dobře (ale Ulrich trochu líp) a hlavně nádherně voní!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 3:43 pm    Předmět: Citovat

Ecover jsem očuchávala teďka už dvakrát, protože si nejsem s tou vůni pořád jistá, ale příteli levandule nevadí. Takže jsem zvědavá, jak vydrží na oblečení Smile v Brně na Lidické ho mají za 180 kč, slušná cena...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 3:49 pm    Předmět: Citovat

Btw. netušíte, z čeho a jak se vyrábí klasické jádrové mýdlo s jelenem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 4:01 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Btw. netušíte, z čeho a jak se vyrábí klasické jádrové mýdlo s jelenem?

No, určitě tam je louh a nějaký tuk, jinak složení je zde. Výroba mýdla by měla být energeticky málo náročná (ono se prý dokonce dá mýdlo i celkem jednoduše udělat doma - z louhu, včelího vosku a olivového oleje). Z chemie si pamatuji, že opačné reakce byly esterifikace a zmýdelnění Laughing , tak snad se tu objeví nějaký chemik a osvětlí nám to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 4:03 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Bonemína napsal:
Btw. netušíte, z čeho a jak se vyrábí klasické jádrové mýdlo s jelenem?

No, určitě tam je louh a nějaký tuk, jinak složení je zde. Výroba mýdla by měla být energeticky málo náročná (ono se prý dokonce dá mýdlo i celkem jednoduše udělat doma - z louhu, včelího vosku a olivového oleje). Z chemie si pamatuji, že opačné reakce byly esterifikace a zmýdelnění Laughing , tak snad se tu objeví nějaký chemik a osvětlí nám to Wink


No my jsme v laboratořích chemie i maličké mýdlo vyráběli, ale už si vůbec nepamatuju, z čeho to bylo... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 12:22 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu praní..dává se ten tekutý Ecover přímo do bubnu k prádlu? Tam bych ho aspoň dala já..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Ještě k tomu praní..dává se ten tekutý Ecover přímo do bubnu k prádlu? Tam bych ho aspoň dala já..

Mě naučila mamka dávat do bubnu všechno, ušetří se tím prací prostředek Wink Takže Ecover dávám taky do bubnu, ale neliju ho přímo na prádlo (mám nějaký strach, asi neopodstatněný, že by to vsáklo do toho jednoho kousku, na který to leju, a praní by nemělo takovou účinnost), ale manžel měl takový "kelímeček" s ryskami od nějakého komerčního prostředku, který má oblé okraje a dá se dát přímo do bubnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.