Mýdlové ořechy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a285fd998c062a81742060d991050fecZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Janie napsal:
Ještě k tomu praní..dává se ten tekutý Ecover přímo do bubnu k prádlu? Tam bych ho aspoň dala já..

Mě naučila mamka dávat do bubnu všechno, ušetří se tím prací prostředek Wink Takže Ecover dávám taky do bubnu, ale neliju ho přímo na prádlo (mám nějaký strach, asi neopodstatněný, že by to vsáklo do toho jednoho kousku, na který to leju, a praní by nemělo takovou účinnost), ale manžel měl takový "kelímeček" s ryskami od nějakého komerčního prostředku, který má oblé okraje a dá se dát přímo do bubnu.


Děkuji Herminko, taky mám doma právě ty kelímky..na těch stránkách Biosféry psali, že se má lít do dávkovače, ale to se mi nějak nezdálo, protože normální prací gely se do bubnu taky dávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

tak ja ho dvam normalne do toho supliku na praci prostredky Embarassed jenze doma nemam takovou kulicku do bubnu a nevim kde ji sehnat Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
tak ja ho dvam normalne do toho supliku na praci prostredky Embarassed jenze doma nemam takovou kulicku do bubnu a nevim kde ji sehnat Embarassed


Jám jich mám doma víc, klidně ti jednu věnuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

Nechtělo se mi zakládat nový vlákno o praní..ale koupila jsem si dnes Sodasan, na barevné prádlo a strašně příjemně voní, tak jsem zvědavá, jak bude příjemně prát Smile no už se těším, jak ho vyzkouším Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzca
21-40
21-40


Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 9:51 am    Předmět: Mýdlové ořechy a mydlice Citovat

Ať hledám, jak chci, nikde jsem je tu nenašla. Už delší dobu s nimi peru prádlo, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je někdo používá na vlasy. Ještě jsem slyšela o odvaru z kořene mydlice?! Dík za všechy poznatky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 9:58 am    Předmět: Citovat

Návod na šampon z mydlice zde: http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-bylinky/bylinne-sampony.html


Jinak se probírala taky tu: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1316

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzca
21-40
21-40


Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 10:07 am    Předmět: Citovat

Děkuji, to jsou holt ty moje oči Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goofy
0-7
0-7


Založen: 16.12.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Jsem spokojena s mýdlovými ořechy,ale je potřeba na znečištěné prádlo používat sůl na skvrny nebo žlučové mýdlo.Ovšem četla jsem ,že se nemohou používat stále, je potřeba to kombinovat s pracím práškem.Důvod-stále používání saponinu z mýdlových ořechů může nepříznivě působit na pračku.Jsem z Ostravy a jsem ráda ,že jsem na Zborovské objevila novou prodejnu Alpik,kde mají Eko výrobky nemusím už utrácet za poštovné a mohu si výrobky osahat a hlavně přivonět.A ještě ušetřím mají tam do konce června 10% slevu.
zde jsou jejich stránky www.alpik.cz


Naposledy upravil goofy dne po červen 07, 2010 9:18 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DanaJ
161-320
161-320


Založen: 12.10.2009
Příspěvky: 181
Bydliště: Vysocina.

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

Já o tom střídání taky někde četla. Platí to na všechno.
Jde o to, že se po dlouhodobém používání jednoho prostředku můžou jeho některé složky usazovat v pračce a prádle (prádlo může vypadat zaprané, i když se třídí a prostředek správně dávkuje). Tím, že se to mění, se přípravky navzájem vypírají z prádla a čistí se i pračka.
_________________
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/187631-problemy-mezi-pribuznymi-resi-terapie-v-podobe-rodinne-konstelace.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Prací ořechy a mýdlové ořechy jsou to samé?? .. já s nimi peru ale jen na 30°C... překvapilo mně, že to tak pěkně funguje Smile akorát bavlnění pytlík se hned ničí a tu "kuličku" do bubnu jsem taky dlouho nikde neviděla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.