Domácí výluhy z různých rostlin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=14676d462e654aef3c627e73b0895789Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 3:37 pm    Předmět: Citovat

Já jsem někde četla doporučení vlasy občas přelejt přelivem z máty, že to příjemně prokrví pokožku. Takže proč ne, zní to dobře. Já to teda zatím nezkoušela, protože nějak nemám přístup k čerstvý mátě, ale až se k ní dostanu, určitě t prubnu. Na prokrvení vlasový pokožky používám rozmarýn (vyvařüju v červeným víně a přidávám do henny, používám i jako příměs do svýho domácího lopušáku) - to je taky docela hukot. A miluju tu vůni... A koukala jsem, že v nějaký přírodní kosmetice na růst vlasů nebo proti padání je zase obsaženej zázvor - a to je na prokrvení asi ještě větší síla než ta máta (já zkoušela zatím jednou trochu výluhu do zábalu, a bylo to moc fajn). Vlásky si občasný proluftování něčím ostřejším docela libujou. Wink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 10:45 am    Předmět: Citovat

tak já teď prolila vlásky výluhem (včera zalitým horkou vodou, odstátým do dneška), skládal se z: hrst máta, lžička a půl bazalka, zarovnaná lžička černý čaj, stejně zelený čaj, 4x nadrcený hřebíček a 2x pytlikovanej šípek s ibiškem.... bylo toho skoro plná litr a půl flaška. vlasy jsem na noc navlhčila asi šálkem tohoto (z rozprašovače), vmazala kokosák, natáhla gigelit, už při mytí vlásky jemný, jenže jsem je chtěla nechat trochu proschnout, tak jsem šla se psem, to se trochu protáhlo, vlasy úplně proschly (krásně hladký, že se ani nedaly chytit skřipcem, jak hadi živý), tak sem je tim teď polila, až sou úplně zase mokrý a pocit??? krásně svěží, vzhledem k tomu, že venku je teplo a té máty tam bylo dost a dost se vylouhla, je to fakt osvěžující Laughing
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

ten pocit hladkých vlasů nemám ráda Sad měla jsem vždycky vlasy spíš hrubší. Teď jsou po umytí ok, druhý den jakž takž, třetí den jsou hladký a na dotyk jemný, skoro se až o ně bojím.
Na tohle mi vyhovoval výluh z kopřivy - vlasy byly opět drsnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy.gonzales391
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 1290

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
ten pocit hladkých vlasů nemám ráda Sad měla jsem vždycky vlasy spíš hrubší. Teď jsou po umytí ok, druhý den jakž takž, třetí den jsou hladký a na dotyk jemný, skoro se až o ně bojím.
Na tohle mi vyhovoval výluh z kopřivy - vlasy byly opět drsnější.


Já to mám uplně stejný, někdy i druhý den, ale ten 3. den je pak zase umyju
_________________
Jsem jak?? jsem a komu se to nel?????????????­b?????????????­, a??.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morbidka
41-80
41-80


Založen: 16.9.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:14 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Pošli někdy polovičku do hospody a mezitím se zkrášli, taky to tak dělám. Můj přijde po půlnoci a to už zas vypadám jako člověk.


Very Happy Zdá se, že ti naši chlapi mají zcela totožné hospodské periody, mám namysli délku, jen škoda, že tu proměnu v "krásnou" po návratu moc neocení Very Happy
Jinak to dělám podobně, je to totiž jedna z mála jistot, že se mi chlap nevrátí předčasně dom a nebude se mi chechtat - ačkoliv, jak ho tak občas poslouchám, jsou mé zkrášlovací rituály slabým odvarem péče, kterou sám svým vlasům věnuje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 11:31 pm    Předmět: Citovat

Morbidka napsal:
...ačkoliv, jak ho tak občas poslouchám, jsou mé zkrášlovací rituály slabým odvarem péče, kterou sám svým vlasům věnuje Very Happy


Povídej, přeháněj, házej inspiraci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morbidka
41-80
41-80


Založen: 16.9.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že má meducína na krásné vlasy a lepý vzhled není nijak novátorská, prostě si vlasy myju tím, co je nejmíň devastuje (než si ty potvory vlasy zvyknou), češu se i jednou denně a sem tam využiju kopřiv, heřmánku nebo olejového zábalu (používám klasický stolní olej). Ale asi nejúčinnější pro lesk a sílu mých vlasů je potoční voda. Nevím, zda jsou to ty minerály, co propagují bobři od zubní pasty, propojení čistoty vody a vzduchu, které se ve městě nedočkám a nebo tak nějak všecko dohromady, ale nejlepší vlasy mívám po čundru vysoko v horách, kde nemám jinou volbu než studené potoky, tůně a studně.
Nevím, jaké zkušenosti máte vy ostatní, ale tohle je zase můj recept na oslnivou hřívu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Demonia
41-80
41-80


Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 12:48 pm    Předmět: Výluhy (žihľava,breza,lopúch) Citovat

Vopred sa ospravedlňujem, ak je to tu už niekde spomínané, kľudne ma presmerujte inam. Zaujímalo by ma, ako si podomácky vyrobím žihľavový, brezový alebo aj lopúchový výluh, taký čo sa mieša s alkoholom a uskladňuje-teda nie len napr. žihľavová voda, ktorou si jednorázovo prelejem vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quaky
161-320
161-320


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Neviem či ti pomôžem, ale v článku o Domácich maskách som našla toto:


Z domácích výluhů jsou na vlásky nejefektivnější lipový, březový (ostatně i březová voda z drogerie je dobrá, proti padání vlasů i lupům) anebo kopřivový. Ten je ostatně nejlehčí na přípravu, stačí nasbírat (nejlépe v rukavicích  ) mladé kopřivy, zalít horkou vodou a nechat asi 20 minut louhovat. Tento vývar pomáhá proti lupům a na mastné vlasy.
Ovšem dají se použít i vývary z jiných bylin, popřípadě samotné čaje.

No, z tohto by mi vyplývalo, že výluh aj vývar je to isté Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 4:30 pm    Předmět: Citovat

Demonio - to téma se vcelku podrobně probíralo tady http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=909&postdays=0&postorder=asc&start=290
plus pár stránek dopředu i dozadu, tak na to mrkni. Základní postup, kterej u svý bylinkový vody používám, je naložit do vodky (40 nebo víc %) bylinky (a nejlíp do hnědýho lékárenskýho skla), každej den nebo alespoň obden protřepat, nejdřív po 14 dnech oddělit do lahvičky a zředit zhruba půl napůl destilovanou vodou (zbytek bylinek nech klidně v tom alkoholu, když jedenou za čas protřepeš, nic se jim nestane a vydržej tam dlouho (já už je mám skoro rok). Já dávala lopuch, kopřivu, přesličku a rozmarýn (a ve druhý várce místo rozmarínu mateřídoušku a ten lopuch dokonce čerstvej, jenom nakrájenej na plátky) - obě vody jsou moc fajn, až dojdou, zkusím třeba příště dát místo přesličky břízu nebo tak něco).
Jinak nejsem až takovej odborník, ale jako výluh bych si představovala bylinky spíš naložený v lihu (takže vlastně spíš tinktura) než přelitý horkou vodou (zápar), či dokonce povařený (odvar). Ale ona te terminogie bejvá občas dost nejednotná. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.