Domácí výluhy z různých rostlin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bb95e57bb211453ea0ac780e9c4fc5e2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lota
8-20
8-20


Založen: 17.11.2010
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 4:17 pm    Předmět: Citovat

Tak to teda všetko preštudujem. Ale predsa len ešte otázočka. Dá sa zohnať nejaký výluh aj v DMke?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 6:19 pm    Předmět: Citovat

Lota napsal:
Tak to teda všetko preštudujem. Ale predsa len ešte otázočka. Dá sa zohnať nejaký výluh aj v DMke?


Myslím, že v DMku mají jen Reghaar a to není výluh.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2011 11:41 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
Recept:
2 zarovnane polevkove lzice suseneho lupochoveho korene
mala lzicka rozmarynu
1 lzice susene maty
2 decky hnusne vodky Laughing


Dnes druha varka vyluhu:
2 zarovnane polevkove lzice suseneho lupochoveho korene
mala lzicka rozmarynu
1 lzice suseneho jasminu
trocha susene medunky
2 decky hnusne vodky

Prvni vyluh hodnotim celkem kladne, jasmin davam hlavne kvuli vuni, doufam, ze se osvedci stejne jako rozmaryn Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pajulinka
8-20
8-20


Založen: 19.8.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 5:07 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si nasbírala kopřivy a dala je do vodky Jinej líh jsme doma neměli. Přidala jsem ještě hřebíček, mám tu vůni moc ráda. Nechám to měsíc a pak asi smíchám ještě s vodou.. Myslíte, že to bude dobrý na masáž hlavy? Na celou délku to dávat nechci, spíš jenom k hlavě jako vlasovou vodu. Trochu se bojim toho alkoholu. Přemýšlim nad tim, že do toho přidám trochu oleje..Co myslíte? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martulinecek
161-320
161-320


Založen: 14.1.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2012 9:36 pm    Předmět: Citovat

tak jsem si udělala první lopuchovej výluh+přeslička+kopřiva a jaksi sem to s bylinkama přehnala Very Happy je tam toho trochu trošku víc než sem čekala ale snad to bude v pohodě a vydrží dlouho Smile jen otázečku bude stačit když to mám zalitý alpou a tak lehce nad bylinky? jakože asi půlcentáku... nebo mám dát radši víc? nerada bych aby se to zkazillo nebo něco je tam toho na to dost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2012 3:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, potřebovala bych poradit....Smile
docela mi teď padají vlasy, tak používám různé vlasové vody, masíruju odvarem z kopřiv atd.. A napadlo mě, když to tak čtu s tou vodkou, co obyčejná Alpa a do ní dané hřebíčky? dělám si to na pleť- čistě na pupínky, pěkně je to vysuší, desinfikuje a hojí, a někdomi poradil ať to zkusím i jako vlasovou vodu, ale samozřejmě ředěné vodou... tak se ptám na poměr, a taky- nebudou mi z toho vlasy ještě víc padat? a nevysuší to moc??

děkuju předem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2012 3:29 pm    Předmět: Citovat

Spis nez hrebicky bych zkusila skorici: ta prokrvuje a na padani vlasu by mohla pomoct ... teoreticky vzato i samotna alpa (byt zredena vodou) taky prokrvuje pokozku = vice krve k vlasovym vackum = vetsi vyziva.

Co jsem zkousela hrebicek a skorici vylouhovat do alpy, krom toho, ze to byl super repelent mi to prislo dost lepkave ... zkousela sem to i jako pletovku na oblicej.
Do vlasu bych si to ja osobne nedavala (mela bych strach ze slepeni) ale zkusit to muzes Smile Nic horsiho nez to, ze si budes muset umyt hlavu se ti nestane (kdyz nepocitam sanci, ze by te alpa mohla na hlave vysusit, ale s tim se musi pocitat vzdycky, ze to muze nastat)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Mně nějak cokoli, co je z alpy, přijde takový lepkavý Very Happy , takže dávám přednost vodce (případně lékárenskýmu lihu) - na většinu věcí stačí 40% (ale míň už bych nedávala), na propolis a eleuteroccoc používám alespoň šedesátiprocentní alkohol (momentálně zkouším "Pelíškovku" - buď je to úplná novinka, nebo ji teprve teď začali mít u nás, cenově celkem dostupná, uvidíme, jak se osvědčí na výluhy).
Jinak bych se hřebíčku nebála (akorát nepřehnat s koncentrací, v hodně koncentrovaný formě může hoodně dráždit - ale to mám vyzkoušený z aplikace čistýho EO na bolavej zub, výluh tak drsnej nebude, zvlášť když se pak zředí minimálně půl napůl s vodou). A klidně bych přidala tu skořici, jak radí Jitt - skořice krásně prokrvuje, hřebíček je spíš takovej deznifekční, takže pokud Tě občas kouše hlava, proč to nezkusit? A rozhodně to bude hezky vonět. S ředěním vodou (nejlíp destilkou, ta nemá tendence se kazit) bych začala půl napůl, kdyby Ti to na hlavě přišlo moc silný, vždycky můžeš ještě o trochu naředit. Cool Alchymii zdar! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 7:24 pm    Předmět: Citovat

... A ma to jeste dalsi prijemnou vlastnost (vyluh z hrebicku a skorice), totiz skvele to odpuzuje komary a podobny poletavy hmyz. Ozkouseno v letnim lese (plnym hovad a komaru a muchnicek a podobnyho litajiciho svinstva) a osvedcilo se to skvele.

Ja to v kombinaci s eukalyptovym olejickem pouzivam jako vonavku Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 4:03 pm    Předmět: Citovat

tak vám musím sdělit, že nedávno mě můj chlap krutě vyvedl z omylu.... popisovala sem mu některé zdejší recepty na domací vody. a následně sem byla poučena, že výluh se provádí z horké vody/tekutiny, kdežto když se něco "luhuje" za studena, tak je potom z toho macerát - takže neděláme výluhy, ale maceráty a neluhujeme, ale macerujem Shocked tím pádem je lopuchový macerát, březový macerát, kopřivový macerát, zázvorový macerát.... Shocked
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.