Žvýkací křemík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c14d1bbe06d77ba8847262bc9ae8b82cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

MIMISEK napsal:
Bonemína napsal:
S křemíkem jen trochu varuju všechny, co mají špatné ledviny. Nekamarádí spolu.


jejda, poslední dobou přemýšlím, jestli je nemám nějaké špatné, ale snad si to jenom namlouvám.


Sad tak křemík vynechej, vitamin C taky, děj si plzeňskou dvanáctku prá dní po sobě před spaním, prolívej ledvinky tekutinami /přiměřeně ne 10 litrů/den / a kdyby Tvé pocity pokračovaly tak se svěř lákaři. Ale určitě to je "jenom" taková ta zimní ospalost a rozbolenost... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

a holky, co s tím zadržováním vody ve tkáních? píšou tam o tom jakoby to bylo správné a žádoucí, já jsem právě vždycky myslela, že zadržování vody v těle škodí...nevíte jak to tedy je? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

"Kyselina křemičitá je nepostradatelná pro schopnost udržet přiměřené množství vody v tkáních" - vždyť celé lidské tělo je z velké části tvořené z vody, na trhu je nespočet krému, které mají udržet vlhkost pokožky, má se pravidelně a hodně pít, křemík pomáhá udržovat vodu ve tkáních (přiměřeně, regulovaně) - třeba i v kožní tkáni, aby nevysychala, kůže je jinak mdlá, suchá, napjatá, i vlasy obsahují vodu a vůbec celé tělo, voda je pro organismus hodně důležitá... nevím, jak to jinak napsat, nejsem odborník Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Sim napsal:
"Kyselina křemičitá je nepostradatelná pro schopnost udržet přiměřené množství vody v tkáních" - vždyť celé lidské tělo je z velké části tvořené z vody, na trhu je nespočet krému, které mají udržet vlhkost pokožky, má se pravidelně a hodně pít, křemík pomáhá udržovat vodu ve tkáních (přiměřeně, regulovaně) - třeba i v kožní tkáni, aby nevysychala, kůže je jinak mdlá, suchá, napjatá, i vlasy obsahují vodu a vůbec celé tělo, voda je pro organismus hodně důležitá... nevím, jak to jinak napsat, nejsem odborník Embarassed


jasné, to jsem potřebovala slyšet. Křemík prostě udržuje v těle tolik vody, kolik je třeba. to je důležité. Děkuji Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

A když ledviny nefungují, jak mají, tak ty tekutiny zkrátka "nestíhají" zpracovat a vznikají pak různé otoky nohou atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:

Sad tak křemík vynechej, vitamin C taky, děj si plzeňskou dvanáctku prá dní po sobě před spaním, prolívej ledvinky tekutinami /přiměřeně ne 10 litrů/den / a kdyby Tvé pocity pokračovaly tak se svěř lákaři. Ale určitě to je "jenom" taková ta zimní ospalost a rozbolenost... Wink

děkuju Very Happy piju hodně, ale asi to mám ze stresu a tak.... teď jsem celkově pořád jaksi divná Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 9:17 pm    Předmět: Citovat

MIMISEK napsal:
děkuju Very Happy piju hodně, ale asi to mám ze stresu a tak.... teď jsem celkově pořád jaksi divná Embarassed


ono obecně v tuto roční dobu to tělo dostává pořádně zabrat, tak je to pochopitelné,že se cítíš jaksi divně. Počkej až přijde jaro a teplo. Tělo se prohřeje, duše taky a bude zase dobře Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LittleStar
321-600
321-600


Založen: 2.1.2008
Příspěvky: 355

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 10:21 pm    Předmět: Citovat

když jsem teď v lednu zkolabovala, tak mi na pohotovosti řekli, že to byla kombinace infekce, nízkého tlaku a dehydratace, a to si myslím, že piju mnohem víc než většina lidí z mého okolí... tak nevím, možná že moje tělo má problémy se zadržováním vody, tak by mi ten křemík mohl pomoct. Teď musím pít min. 3,5 litru denně, a protože si to musím rozložit do celého dne, tak nedělám skoro nic jinýho Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 2:59 pm    Předmět: Citovat

LittleStar napsal:
když jsem teď v lednu zkolabovala, tak mi na pohotovosti řekli, že to byla kombinace infekce, nízkého tlaku a dehydratace, a to si myslím, že piju mnohem víc než většina lidí z mého okolí... tak nevím, možná že moje tělo má problémy se zadržováním vody, tak by mi ten křemík mohl pomoct. Teď musím pít min. 3,5 litru denně, a protože si to musím rozložit do celého dne, tak nedělám skoro nic jinýho Rolling Eyes


prý je na takové problémy dobrý čaj z malinového /ale ne v prvním trimestru/ nebo borůvkového listí a natě (moná ještě i jahody, ale to nevím jistě). není naškodu to pít dlouhodoběji, což je výjimka u "bylin". dobře pričišťují organismus, zabraňují dehydrataci a kupodivu to nechutná ani moc protivně. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si dnes taky poridila zvykaci kremik a povedlo se mi na neho narazit hned v prvni lekarne, pani lekarnice ihned vedela o co jde;) takze nastesti zadny spesl dovysvetlovani nepotrebovala;) vazne chutna dobre, skoda ze jen jeden za den.. mnaaaam Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.