Kopřivy - zábaly, výluhy atd.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=96781cda31d62848a0687ad527940a4aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 11:32 pm    Předmět: Citovat

Jak píšou holky - to už je lepší si udělat před každým mytím zápar (přelít vroucí vodou - případně chviličku povařit, ale to si nejsem jistá, jak je na tom zrovna přeslička a kopřiva, někteý bylinky tak nabývají na účinnosti, v jinejch se zase ničí ty prospěšný látky, takže to zalití a vylouhování je asi bezpečnější). Ale varuju, mně třeba kopřivový zápary na vlasy po umytí ty vlasy dost vysušovaly.
Nejvíc se mi osvědčil výluh v alkoholu plus pak naředit destilkou, někde jsem četla, že se dá nechat louhovat i v oleji, ale tam si nejsem jistá, jak je to s kazivostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medulka
41-80
41-80


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 9:05 pm    Předmět: Citovat

Dnes na zahrádce natrhány mladé kopřivy (přesněji jejich nejmladší horní lístky - ty budou nejlepší, ne?), a výluh se už připravuje. Chci ho použít jako vlasovou vodičku a kombinovat s kupovaným lopušákem Smile

EDIT: Mám dotaz, máte zkušenost, jak dlouho výluh vydrží? Mám ho 3/4 litru a tím, že ho použiju jen na pokožku, nebude ubývat extra rychle. Uchovávám v lednici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča1232123
21-40
21-40


Založen: 21.8.2012
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 5:33 pm    Předmět: Citovat

Myslíte si že mi može takýto odvar vysušovať vlasy? už dlho ho používam po umytí a začala som mávať také divné, suchšie vlasy
...Može to byť tým ? Dneska som ho po dlhom čase nepoužila a vlasy vyzerali lesklejšie a niesú tak suché :/

nechcem sa tohto zvyku moc vzdávať, používam to preto aby mi podporil rast vlasov :/

Mám prestať používať žihlavový odvar ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 5:32 pm    Předmět: Citovat

Mě kopřiva vlasy taky jakoby vysušovala, navíc se mi zdály vlasy po ní takové zplihlé, na druhou stranu v kůži ve vlasech bylo cítit hřejivé prohřátí a zdálo se mi, že podporouje růst vlasů a hlavně růst nových vlasů zejména. Četla jsem, že právě ten pocit prohřátí je způsoben zvýšeným prokrvováním pokožky, který by činí ty vlasy takový měkčí, ohebnější, ale ne lámavé - a tím pádem i částečně "omdleté", tedy poddajnější, poddávajích se tomu kopřivovýmu louhu. Byl to vždy zvláštní pocit - ani veskrze pozitivní ani veskrze negativní. Jako by nebylo jasné, jaký ten výsledek je - zda to škodí a má se s tím přestat a nebo naopak pomáhá a má se v tom pokračovat. Hodlám to ale s kopřivou ještě zkusit. Začnu ale vnitřní užíváním. Kopřivový čaj jsem ještě nikdy neužívala, kupodivu. Asi mě odrazovala ta nasládlá chuť, která se mi zdála nepřekonatelná. A to jsem dlouhou dobu užívala i přesličku. Asi jsem to v případě kopřivy jenom nepřekonala.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: út srpen 13, 2013 5:43 pm    Předmět: Citovat

Renča1232123 napsal:
Myslíte si že mi može takýto odvar vysušovať vlasy? už dlho ho používam po umytí a začala som mávať také divné, suchšie vlasy
...Može to byť tým ? Dneska som ho po dlhom čase nepoužila a vlasy vyzerali lesklejšie a niesú tak suché :/

nechcem sa tohto zvyku moc vzdávať, používam to preto aby mi podporil rast vlasov :/

Mám prestať používať žihlavový odvar ?


Ono asi jde o to dlouhodobém užívání - myslím, že žádná bylina by se neměla užívat nepřetržitě jenom jako samotná. Pro vlasovou péči je lepší ty byliny střídat - navíc se tím zabrání riziku zvyku těla vlasů na tu bylinu a péče je komplexnější. Ale mě kopřiva vlasy taky má sklon vysušovat. Taky jde o to, jak jsou ty vlasy vysušené po kopřivě - jestli jsou tak suché, že se třepí a lámou nebo jestli jsou to takové ty zdravě suché vlasy - velmi odlehčené, nadýchané (právě díky vysušení - po přílišném olejování vlasy těžknou), zdravě drsné, objemnější - to jsem částečně pozorovala na svých vlasech, že sem ta kopřiva směřuje. Podle mě jde o to tu péči vyvážit zvlášť u těch, kteří mají od přírody sklon k extrémě suchým vlasům, což mám. Pak je třeba dávat velký pozor na to, aby ta zdravá lehkost, nadýchanost a suchost vlasů nepřekročila tu míru, kdy se začnou lámat, třepit, je třeba vyvážit to správným hydratováním, třeba pomocí lehkých olejů. Nevím, ale možná lidé s masttícími se vlasy zase kopřivu velmi ocení. Když se provede olejová kůra během mytí, a pak se přelije kopřivou, tak ono na druhou stranu ta kopřiva pomůže zbavit se přebytečného oleje lépe než jiné byliny a krásně se to vyváží.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča1232123
21-40
21-40


Založen: 21.8.2012
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st srpen 14, 2013 8:34 am    Předmět: Citovat

víla napsal:
Renča1232123 napsal:
Myslíte si že mi može takýto odvar vysušovať vlasy? už dlho ho používam po umytí a začala som mávať také divné, suchšie vlasy
...Može to byť tým ? Dneska som ho po dlhom čase nepoužila a vlasy vyzerali lesklejšie a niesú tak suché :/

nechcem sa tohto zvyku moc vzdávať, používam to preto aby mi podporil rast vlasov :/

Mám prestať používať žihlavový odvar ?


Pak je třeba dávat velký pozor na to, aby ta zdravá lehkost, nadýchanost a suchost vlasů nepřekročila tu míru, kdy se začnou lámat, třepit, je třeba vyvážit to správným hydratováním, třeba pomocí lehkých olejů..



No ja som mala pocit po takom už mesačnom používani že mám vlasy skjôr suchšie tak teraz mám pauzu, fakt len minimálne si to dávam Smile

a aký olej by si odporučila na také vysušené a rozlietané vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem víc olejů... z vlastní zkušenosti můžu říct, že velmi dobré jsou ty lehčí oleje - to je třeba meruňkový (na ten nedám dopustit, má i vitamin A důležitý pro vlasy a meruňky vůbec jsou potravinou pro vlasy), mandlový, dobrý je i jojobový - patří taky k těm lehčím, ten navíc by měl ty vlasy chránit i po umytí, je to vlastně vosk. Mě například dále velmi vyhovoval LNĚNÝ OLEJ, mám ho velmi ráda, i když mnohým by asi smrděl (lehce jako nějaky olej do motorů, ale opravdu jen mírně), mě naopak voní a ten právě je na přesušenou kůži, tedy i vlasy (ale to je můj případ - sklon k přesušování a přepjatosti vlasů). Mě velmi zlepšoval pružnost vlasů (kudrnaté vlasy) - a ten je takový středně těžký, navíc patří k levnějším olejům - je ho víc dostatek. Ty lehčí oleje vlasy tolik nezatíží a lépe se vymyjí. Dál záleží, jak moc máš těžké vlasy, zda rovné nebo vlnité, jemnější nedo zase dost silnou strukturu jako žíně, které nic nezaskočí a můžeš na ně lít co chceš a nic nevsáknou, nic jim neublíží (pak bych toporučila ty těžší oleje, jako třeba olivový).

Jinak můžu doporučit kondicioner Dr. Hauschka - ten se dá někdy použít i místo olejování, protože sám obsahuje vysoké procento olejů a je velmi kvalitní - má udržovat, stabilizovat vlhkost ve vlasové pokožce a tím podpořit růst vlasů, a dále je tam makadamiový a jojobový olej - tedy má vyhlazovat vlasovou strukturu, hydratovat a činit vlasy pružnějšími. Je to opravdu velmi výživný kondicionér, takže ho můžu používát občas (ale já mám extrémě jemné a citlivé vlasy) a teď před pár dny už jsem byla z vlasů úplně zoufalá a ten kondicioner po čase zase velmi mile překvapil - zachránil mě. Neznám lepší kondicioner, ty vlasy po umytí jakoby zůstávají napuštěné vodou a jsou jemné na dotek a tou hydratací mám i zvýrazněnou přirozenou barvu, jsou i objemnější v pramenech, nádherně voní jojobou... a protože je ten kondicioner dost intenzivní, tak pokud bys chtěla ještě spláchnout po umytí odvarem z bylin, tak je to na místě - právě se to krásně vyrovná v případě, že by tam ještě byl přebytek oleje.... Mě právě ten kondicioner umožnil vyzkoušet po něm i kopřivu a výsledek byl jednou zase výborný. Po šamponu to nešlo.

Jinak pokud kopřiva ti ty vlasy teď vysušuje, můžeš zkusit i jiné byliny kromě kopřivy, je spoustu dalších, které jsou přímo zázračné a jsou i byliny přímo na vysušující se vlasy (a ty ti po kopřivě takhle asi reagovaly). Vynikající je odvar z lopuchového kořene - mě po něm rostly vlasy (i nové) víc než po kopřivě - a nevysušoval mě vlasy, naopak se mi zdálo, že mi udržuje vlhkost v pokožce. A nebo šalvěj (ale pozor, pokud máš světlé vlasy) - a stačí menší hrstka do vody, protože je dost silná - ta je taky na růst vlasů. Dlouhou dobu jsem na růst užívala odvar z lopuchu a rozmarýny v kombinaci. Jsou totiž i byliny, které tu vlhkost ve vlasech chrání nebo přímo napomáhají hydratací - a to kopřiva si nebude. A samozřejmě rozmarýn - to je bylina růstu vlasů a taky na lesk a objem. Posiluje totiž to njedůležitější pro růst - krevní oběh, prokrvování, posiluje dech a vytrhuje z nervové otupělosti. Dále pro suché nebo momentálně suché vlasy jsou byliny: květy černého bezu, proskurník (neboli ibišek a ten je v tom kondicioneru), petržel a určitě i další.) stačí pátrat a zkoušet a taky hodně dát na intuici, to nejlíp poznáš, co právě tobě sedne. já jsem takhle "po čichu" objevila spoustu bylin a olejů, aniž jsem si to předem někde načetla a skutečně mi pomohly. A pak jsem se to dočetla zpětně, že opravdu jsou na to, na co jsou.

A taky, právě na tu rozlítanost a suchost se mi nádherně osvědčily éterické oleje - přidat třeba pár kapek do olejové kůry (zlepšují prokrvování) a pomáhají lesku, hydrataci, pružnosti, a chrání vlasy i po umytí, navíc dezinfikují. Nebo kdybys měla obavy z vysušení bylinným odvarem, tak na závěr je dobré dát pár kapek do odvaru a přelít si tím vlasy. dají se aplikovat vždy a nemusí se vymývat. Mě se osvědčil éterický olej ze santalového dřeva, rozmarýna, šalvěj (poslední dva jsou extra koncentrované a MUSÍ SE ŘEDIT, třeba základním olejem, nebo odvarem, jinak by mohly spálit pokožku, ale zase dlouho vydrží - vždy si přečti příbalovou informaci u éterických olejů!!!!). Tyto e. o. jsou právě na růst. A rada na závěr, do základního oleje nakapat až těsně před aplilací, aby ten éterický olej nevyprchal....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aa.zdrazil
8-20
8-20


Založen: 21.5.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 6:57 pm    Předmět: Citovat

Já si dělám výluh z kopřiv skoro každý týden chvíli je povařím + tam přidávám skořápky od ořechů ( pro hnědovlásky). Vlasy pak mám krásně husté a nemusím si je pomalu ani mýt celý týden. Výluh přecedím, dám do rozprašovače a stříkám během dne, tak 5x Cool občas tam kápnu kapičku levandule, aby to mělo krásné aroma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Víli, to je úžasnej příspěvek, ze kterýho mluví zkušenosti. Mám vážně chuť to zkusit, protože mám vlasy hodně náchylné k zatížení. Zaujala mě ta myšlenka přelít po kondicionéru bylinkama, aby se absorboval přebytek výživy. Takže moc díky za inspiraci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 9:04 pm    Předmět: Citovat

Díky, konečně ten můj dlouhý příspěvek někdo ocenil. Jo, jsou to moje zkušenosti. A k aktualizaci s kopřivami - druhý rok je používám skoro při každém mytí, vlastnoručně nasbírané a nasušené, a i když jsem si myslela, že pro moje suché vlasy nejsou, tak jsou, jen se to s nimi musí umět, třeba míchat s jinými bylinami. A jsou pro mě teď nepostradatelný - objem, vzdušnost, železitost, jako žádná jiná bylina.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.