Poraďte (regenerace po přesušení vlasů od kadeřníka)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cdf729befd814946dc716dd87ade15e1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 10:07 am    Předmět: Poraďte (regenerace po přesušení vlasů od kadeřníka) Citovat

Moje maminka má opravdu hodně jemné, už několik let melírované, světlé vlasy. Když byla naposledy u kadeřnice, dostala se do rukou nějakému nemehlu a odcházela s hlavou plnou vysušené, zpřelámané slámy (kadeřnice na ní zapomněla Sad). Poraďte, čím je zregenerovat? Já mám na svých vlasech zkušenosti jenom s oleji, ale obávám se, že na její jemné vlasy to nebude to pravé ořechové (musí s tím nějak normálně žít, takže jí nemůžu dát na vlasy něco, co je hodně zatíží, kokosák jsem zkoušela na sobě a musím říct, že mě regeneračními účinky nenadchl, jenom vůníSmile) a hena nepřipadá v úvahu, právě díky tomu nedávnému odbarvování. Tady na fóru je hrozná spousta receptů a rad, přesto se vás ptám, co jí mám na tu hlavu plácnout, protože její vlasy už nesnesou žádné experimenty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

Masky se žloutkem, masky s droždím, masky s jogurtem... univerzální řešení není. Dobré na nich je to, že pokud se nepovedou, po vymytí se nepříjemný efekt ztratí. Pokud pomůžou, pomůžou. (jo a dá se do nich cmrndnout i olej, takže je v nich maskovaný, ale účinný Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Masky se žloutkem, masky s droždím, masky s jogurtem... univerzální řešení není. Dobré na nich je to, že pokud se nepovedou, po vymytí se nepříjemný efekt ztratí. Pokud pomůžou, pomůžou. (jo a dá se do nich cmrndnout i olej, takže je v nich maskovaný, ale účinný Smile )
děkuju, jdu si tady o nich něco přečíst Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

jestli má jemné vlasy tak já bych zkusila nějaký kondicionér přírodnějšího typu třeba s tím kokosovým olejem..já mám mil mil regenerační krém a je výborný.jinak lush má taky hodně takových velice pečujících masek,i na blond vlasy.
a co bych doporučila já osobně je bezbarvá(nědky taky neutrální) henna-tedy cassia,buď v dm nebo hennecolor,já mám výborné zkušenosti s bezbarvou urtekram..vlasy neobarví a dodá jim lesk a výživu..navíc pomáhá jemným vlasům..existují dva postupy s jedním se dosahuje regenerace,to když se bezbarvá smíchá z horkou vodou a nebo pro mírný zlatý nádech,to se míchá svlažnou vodou a citr.šťávou..
jinak mamka se asi nejbližší tak měsíc odbarvovat nebude a do té doby to bude dole,ona se ta cassia celkem rychle vymýváSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

Já bych naopak kondicionér nedala, ty silikony v něm by jemné vlasy příliš zatížily, zmastily a zplihly. Když, tak tu masku od Lush. Ale ani bezbarvou hennu bych nedávala, všechna henna přece jen vysušuje a to by teď asi nebylo to pravé.
Já nedám dopustit na D'Olivu intenzivní masku, krásně voní a má účinek tak akorát. A nebo zábal z tekutého vlažného medu - po tom jsem měla vlasy pevné a lesklé. Ten by byl myslím teď pro mamku nejlepší. Ale bez citronu, ten je zase vysoušecí. Ovocné kyseliny obecně jsou spíš agresivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 12:30 pm    Předmět: Citovat

fairy já nevím,ale přijde mi že je to hodně individuální,mně třeba doliva vlasy spíš vysušovala a zase samotné oleje nemůžu z vlasů vymýt,takže je v konečném důsledku mám sušší než předtím.
a v tom mil mil jsem žádné silikony nenašla..a navíc jsem tam psala něco přírodnějšího,ale s těma kromě alverde zkušenost nemám,protože jaksi kondicionéry už nepotřebuju.ale ty lush můžou být fajn.
a ta cassia mi vlasy vůbec nevysušila a to mám zbytky melíru,které jsou naprosto vysušené i přes hennu,protože se z nich dycky nejrychlej vymyje.
já třeba teď dělala zábal z cassie a heřmánku a bylo to o moc lepší než samotný vysušující heřmánek..

prostě každá máme vyzkoušené něco,takže je asi nejlepší si pročíst tady ty různé diskuze na podobné témata něco si z toho vybrat a zkoušet.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 3:43 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Já bych naopak kondicionér nedala, ty silikony v něm by jemné vlasy příliš zatížily, zmastily a zplihly. Když, tak tu masku od Lush. Ale ani bezbarvou hennu bych nedávala, všechna henna přece jen vysušuje a to by teď asi nebylo to pravé.
Já nedám dopustit na D'Olivu intenzivní masku, krásně voní a má účinek tak akorát. A nebo zábal z tekutého vlažného medu - po tom jsem měla vlasy pevné a lesklé. Ten by byl myslím teď pro mamku nejlepší. Ale bez citronu, ten je zase vysoušecí. Ovocné kyseliny obecně jsou spíš agresivní.
ten med zní dobře,. To se med prostě nahřeje a dá se na vlasy? A balí se to do igelitu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Montymimi
321-600
321-600


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 423

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2008 6:51 pm    Předmět: Citovat

já bych asi hodně používala masky, regenerační a hydratační, popřípadě olejíčky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

Bacha, samotnej med může trochu vysušovat. Já bych z vlastní zkušenosti asi poradila podobně jako Bonemína nějakou "kuchyňskou masku"- mně se nejvíc osvědčily masky se základem žloutek, trocha oleje (já používám riciňák, ale olivák taky nebyl špatnej- množství netřeba přehánět), trocha medu, plus ještě nějaká dobrota - přímo na hydrataci není špatnej jogurt nebo tvaroh. Napatlat na suchý vlasy, nechat pod igelitem (já nechávám přes noc, ale ona možná i hodinka udělá svoje) - pak jemně smejt šamponem (i přes ten olej se to nevymejvá nijak zle, mně stačí jedno šamponování, netřeba ty vlasy zase znova vysušit).
Nebo se taky sušším vláskům (i když to asi nebude pro takovejhle havarijní pokadeřnicovej stav. ten chce něco silnějšího) líbí, když se občas umejou jenom žloutkem, pár kapkama citronový šťávy, kapičkou oleje a trochou medu (a já dávám ještě skořici) - vmasírovat do mokrejch, nechat tak dvě nebo tři minutky působit, pak pořádně spláchnout. Kupodivu mi pak ani nezplihnou dřív, než když si je myju normálním šamponem.
Každopádně ať už zkusíte kteroukoli z rad, se kterou tu kdo přišel, přeju hodně štěstí!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Jsem zajedno s holkama co doporučovaly domácí masku s vejcem,troškou oleje plus dobrotami, to se mi zdá asi nejúčinnější, plus tam přidat třeba aloe vera, ta by měla být hydratační, nebo mě k tomu samému účelu napadá šťáva z okurky... Kdyby něco od Lush tak Marylin přímo na blonďaté, nebo H´suan wen hua - ta je asi taková více vyživující.

Btw Doliva je bez silikonů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.