zvěrolékař odmítl ošetřit psa
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7a7efd352276dd847328f3c85be80d0bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 8:45 am    Předmět: Citovat

Není tady nějaký právník nebo někdo, kdo se v těchhle věcech vyzná? Opravdu by mě zajímalo, jestli veterinář má nebo nemá povinnost ošetřit zvíře. Dohledala bych si to sama, ale já se v těch právních předpisech a slovíčkách prostě ztrácímSad
Kdysi jsem četla na nějakých kočičích stránkách (ale opravdu to teď nemůžu najít), že nějaký vet zase odmítl ošetřit nalezenou kočku, protože byla (světe, div se) zablešená a začervená. V případě se psem je to ještě o to horší, že byl v ohrožení života. Opravdu tohle jednání nechápu.
O naší veterinářce vím, že spolupracuje se soukromým kočičím útulkem a mám z toho takový lepší pocit, protože vím, že to nedělá jen kvůli prachům, ale opravdu kvůli zvířatům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 8:59 am    Předmět: Citovat

dana napsal:
Není tady nějaký právník nebo někdo, kdo se v těchhle věcech vyzná? Opravdu by mě zajímalo, jestli veterinář má nebo nemá povinnost ošetřit zvíře. Dohledala bych si to sama, ale já se v těch právních předpisech a slovíčkách prostě ztrácímSad
Kdysi jsem četla na nějakých kočičích stránkách (ale opravdu to teď nemůžu najít), že nějaký vet zase odmítl ošetřit nalezenou kočku, protože byla (světe, div se) zablešená a začervená. V případě se psem je to ještě o to horší, že byl v ohrožení života. Opravdu tohle jednání nechápu.
O naší veterinářce vím, že spolupracuje se soukromým kočičím útulkem a mám z toho takový lepší pocit, protože vím, že to nedělá jen kvůli prachům, ale opravdu kvůli zvířatům.


Tohle fakt nevím, člověk by řekl, že to bude stejné, tak jako u "lidského" doktora. Asi tedy ale není Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Veterinární zákon:

§ 61, odst. 1 c) Soukromý veterinární lékař je povinnen poskytovat zvířatům první pomoc a zajišťovat jim podle potřeby další odbornou péči

§ 62 odst. 1) Soukromý veterinární lékař může odmítnout provedení odborného veterinárního úkonu, pokud k němu není povinen podle právních předpisů nebo smlouvy. Odmítnout poskytnutí první pomoci však může jen z důvodu ohrožení svého zdraví, kterému nelze účinně předcházet nebo bránit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:49 am    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
Veterinární zákon:

§ 61, odst. 1 c) Soukromý veterinární lékař je povinnen poskytovat zvířatům první pomoc a zajišťovat jim podle potřeby další odbornou péči

§ 62 odst. 1) Soukromý veterinární lékař může odmítnout provedení odborného veterinárního úkonu, pokud k němu není povinen podle právních předpisů nebo smlouvy. Odmítnout poskytnutí první pomoci však může jen z důvodu ohrožení svého zdraví, kterému nelze účinně předcházet nebo bránit.


Tak potom nechápu, proč mu to jen tak prošlo.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
sarahpentium napsal:
Veterinární zákon:

§ 61, odst. 1 c) Soukromý veterinární lékař je povinnen poskytovat zvířatům první pomoc a zajišťovat jim podle potřeby další odbornou péči

§ 62 odst. 1) Soukromý veterinární lékař může odmítnout provedení odborného veterinárního úkonu, pokud k němu není povinen podle právních předpisů nebo smlouvy. Odmítnout poskytnutí první pomoci však může jen z důvodu ohrožení svého zdraví, kterému nelze účinně předcházet nebo bránit.


Tak potom nechápu, proč mu to jen tak prošlo.... Rolling Eyes


To ani já, ale takhle to tady bohužel prostě funguje... O jednoho psa víc nebo míň... O to míň to chápu, když se k tomu veřejně přiznal a řekl nahlas svůj neskutečnej důvod Evil or Very Mad Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Ona mu to ještě veterinární komora může pěkně osladit, disciplinární řízení a tak. Krajní řešení je odejmutí licence, stejně jako u lidských doktorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Ona mu to ještě veterinární komora může pěkně osladit, disciplinární řízení a tak. Krajní řešení je odejmutí licence, stejně jako u lidských doktorů.


Což by mi v jeho případě přišlo na místě. Naprosto bez pocitu viny se přiznal k tomu, že to udělal schválně. Někdo takovej nemá ve veterinárním lékařství co dělat. To jako kdyby lékař odmítl ošetřit policajta, že mu dl botičku. Prošlo by mu to? Těžko....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Ona mu to ještě veterinární komora může pěkně osladit, disciplinární řízení a tak. Krajní řešení je odejmutí licence, stejně jako u lidských doktorů.


Mám jakýsi divný pocit, že se to jaksi zamete pod koberec. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

Možná, možná ne. Ale ten veterinář si udělal takovou reklamu, že si teď nějakou dobu ani neškrtne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
sarahpentium napsal:
Veterinární zákon:

§ 61, odst. 1 c) Soukromý veterinární lékař je povinnen poskytovat zvířatům první pomoc a zajišťovat jim podle potřeby další odbornou péči

§ 62 odst. 1) Soukromý veterinární lékař může odmítnout provedení odborného veterinárního úkonu, pokud k němu není povinen podle právních předpisů nebo smlouvy. Odmítnout poskytnutí první pomoci však může jen z důvodu ohrožení svého zdraví, kterému nelze účinně předcházet nebo bránit.


Tak potom nechápu, proč mu to jen tak prošlo.... Rolling Eyes


Adel: tak to jsme dvě Evil or Very Mad , vždyť pokud měl čekárnu plnou zvířátek tak mu jiná než finanční újma nehrozila, je to sketa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.