Dřevěná jehlice do účesu
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 54, 55, 56  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=39492ad74e4bdd5c1a2b719ec25764b8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

nosíte jehlice v účesu?
Ano
47%
 47%  [ 100 ]
Ne
14%
 14%  [ 30 ]
Neumím používat
29%
 29%  [ 62 ]
Připadám si jako jehelníček
0%
 0%  [ 1 ]
Umožňují mi vytvořit ležérní a šaramantní účes
8%
 8%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 211

Autor Zpráva
petrhajkos1
41-80
41-80


Založen: 1.12.2008
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 1:55 pm    Předmět: Dřevěná jehlice do účesu Citovat

Chtěl bych Vám položit otázku. Je nutné mít jehlici /ce/ v účesu ozdobené na vrcholku, nebo úplně stačí jemná modelace v materiálu tak, aby ozdoba byla vlastně malým tajemstvím, které se odhalí až při pohledu zblízka?
A jaké má mít jehlice vlastnosti? Silná, aby nepraskla, tenká, téměř jako kovová, ale pevná. Nebo jaká vlastně?
Těším se, že se svěříte se svými zkušenostmi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 5:19 pm    Předmět: Citovat

Nejlepší by bylo, kdyby měl člověk na výběr z různých jehlic, od úplně jednoduchých na běžné nošení, až po zdobené pro slavnostní příležitost.
Jinak myslím, že jehlice by samozřejmě prasknut neměla, ale když je dost pevná, tak nějak obzvlášť silná být nemusí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrhajkos1
41-80
41-80


Založen: 1.12.2008
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Dělám je z různých dřev. Od středně tvrdých až po extrémě tvrdé. Ale čím je dřevo kvalitnější, tím slyším víc nářků, že z účesu klouže. Když nechám výraznější strukturu po výbrusu, tak to zase vypadá, že to není dodělané.A kdo by to potom chtěl, že? U ebenu a podobných dřev jsem zase narazil na to, že přesně vybroušená hrana se chová ve vlasech jako nůž. Takže všechny hrany jemně srazit, aby při rozplétání účesu nelétaly chuchvalce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

petrhajkos1 napsal:
U ebenu a podobných dřev jsem zase narazil na to, že přesně vybroušená hrana se chová ve vlasech jako nůž. Takže všechny hrany jemně srazit, aby při rozplétání účesu nelétaly chuchvalce..

ježišikriste Shocked Shocked na kom jsi to zkoušel? to asi dotyčná moc nadšená nebyla, co? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrhajkos1
41-80
41-80


Založen: 1.12.2008
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 6:07 pm    Předmět: Citovat

zjistili jsme to doma hned při prvním kusu. Holky byly dost nervozní při zkoušení a po prvním zamotání to bylo jasné. Teď už je to odladěné a nemělo by se nic podobného stát. Přeci Vám ty vlásky nebudu ničit, když Vám je chci ozdobit. Podle takových detailů velmi rychle rozeznáte na trhu, co máte před sebou. Varuji před nákupem levných výrobků ze dřeva, je to především o tom, že zpracování dřeva vyžaduje při takovéto pečlivosti určitý čas, a ten ti lidé, kteří se třepou jen na to z Vás vytáhnout peníze, většinou nemají. Pokud si Vás autor neváží a nevěnuje vyráběnému kousku náležitou péči, žádné peníze mu nedávejte. Stejně by jste to potom nenosily a třeba by to ani nešlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2008 2:55 pm    Předmět: Citovat

Ona ta struktura by neměla být hrubá, protože by to zachytávalo, a při častém nošení by to vlasy zase odíralo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrhajkos1
41-80
41-80


Založen: 1.12.2008
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2008 3:41 pm    Předmět: Citovat

děláme je teď v jemném výbrusu s fazetkou na hranách. Mají jemně sametový povrch, aby neklouzaly, ale při tom držely pevně. http://www.hpstylstudio.cz/cs/eshop/16/21

Naposledy upravil petrhajkos1 dne st prosinec 16, 2009 9:40 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

Já osobně jsem pro co nejvíc různých druhů-pro každý účes je lepší něco trochu jiného, každá dlouhovláska si jehlicové drdoly motá jinak.
Já osobně bych nejvíc přivítala jehlice spíš kratší (ty jídelní jsou do účesů strašně dlouhé, mám pak pocit, že někomu vypíchnu oko), radši kulaté, ptz se líp zapíchávají do vlasů (když už hranaté, tak co nejoblejší hrany), spíš tenčí (ale tloušťka může být různá), tvrdost dřeva bohužel neumím posoudit. A na konci nějaké jemné zdobení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Zdobení: třeba nějaká jemná vyřezávaná dekorace nebo naopak blýskavé kamínky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st prosinec 24, 2008 4:50 pm    Předmět: Citovat

moc se mi libi ryte jehlice - myslim, ale jen na tom jednom konci.

a tez se priklanim k co nejoblejsim tvarum. je skutecne dulezite, aby se o tu jehlici vlasky nazachytavaly a netrhali, coz mi presne delaji cinske hulky. staci citit jak se natahuji a praskaji... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 54, 55, 56  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.