Kontaktní x bezkontaktní norování v Čechách
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=40d8afd8cf4223a34f06559a3479843eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste pro KONTAKTNÍ nebo BEZKONTAKTNÍ norování?
Jsem pro kontaktní, liška je jen zvíře, co nic necítí (jsem pravděpodobně myslivec...)
7%
 7%  [ 3 ]
Jsem pro bezkontaktní, pes se musí cvičit na živém, ale je to humánější
25%
 25%  [ 10 ]
Jsem radikálně PROTI využívání /živých/ lišek (apod.) pro potřeby myslivců
66%
 66%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 8:24 pm    Předmět: Kontaktní x bezkontaktní norování v Čechách Citovat

Možná jste zaregistrovali zprávu o schválení legálnosti cvičení norních psů na živých liškách bez použití bránících mříží, tzv kontaktním norování.
Zajímal by mě Váš názor na tuto věc.
Na popud svého bratra jsem se rozhodla s touto věcí něco udělat (sepsat petici nebo dopis, a zaslat je na ministerstva s touto tématikou související, na ochranářské ligy, a možná i do Bruselu (už jen proto, že toto norování je v rozporu s evropskými právy).
Více info, rozhovor s poslancem Přemyslem Rabasem atd.
http://www.respekt.cz/search.php?f_search_text=norov%E1n%ED
http://www.novinky.cz/hledej?w=norov%C3%A1n%C3%AD&submit=Hledej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

Lišek je dost a umějí udělat v lesích pěknou paseku, zejména co se u nás povedlo vymýtit vzteklinu je jich hodně, ale odstřel je jedna věc a takové týrání druhá!!! Psa opravdu patrně nejde vycvičit zcela bez lišky, ale rozhodně by nemělo docházet ke kontaktu!!! Studuju biologii, tak jsem docela v obraze. Petici mi pošli, podepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:21 am    Předmět: Citovat

oukej, pošlu:) zatím jsem měla čas nad tím jen přemýšlet, doufám, že do konce týdne seženu všechny adresy, sesmolím nějakej dopis a petici:)
víš, mě přijde, že kdyby lidi neměli pořád tendenci do něčeho zasahovat, tak si příroda problémy vyřeší sama, jakože čeho je moc, to zredukuje morem atp (přeneseně řečeno, brát s nadsázkou prosím,), ale jednou narušili ten eko systém a budou se do toho pořád sr*t a nenechaj přírodu dělat to podle svýho, protože samozřejmě člověk ví líp, co potřebuje ona, než ona sama. Evil or Very Mad
nehledě na to, že možná je lišek dost, ale to nemění nic na tom, že by se museli takhle hnusně využívat a stresovat a týrat ať už na kontaktním nebo bezkontaktním norování. lidí je taky dost a nikdo je neredukuje, nepoužívá pro cvičení psů atp. Evil or Very Mad
a nehledě na to, že myslivci sou prasata, a jenom proto, aby >vycvičili< psa použijou klidně kočku. a taky vím, o čem mluvím, u babičky je les a tam maj myslivci chatu a prostor s těmahle umělejma norama a kdysi tam jedna kočka mrtvá ležela. Mad
hlavně nechci bejt napadána za nějaký slova proti lidem, vim, že sem trochu moc radikál na tohle, ale prostě je občas potřeba zamyslet se, jestli má vůbec nějaká věc smysl a význam větší než je jen pobavení člověka nad TÝRÁNÍM (zejména) zvířat... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
oukej, pošlu:) zatím jsem měla čas nad tím jen přemýšlet, doufám, že do konce týdne seženu všechny adresy, sesmolím nějakej dopis a petici:)
víš, mě přijde, že kdyby lidi neměli pořád tendenci do něčeho zasahovat, tak si příroda problémy vyřeší sama, jakože čeho je moc, to zredukuje morem atp (přeneseně řečeno, brát s nadsázkou prosím,), ale jednou narušili ten eko systém a budou se do toho pořád sr*t a nenechaj přírodu dělat to podle svýho, protože samozřejmě člověk ví líp, co potřebuje ona, než ona sama. Evil or Very Mad
nehledě na to, že možná je lišek dost, ale to nemění nic na tom, že by se museli takhle hnusně využívat a stresovat a týrat ať už na kontaktním nebo bezkontaktním norování. lidí je taky dost a nikdo je neredukuje, nepoužívá pro cvičení psů atp. Evil or Very Mad
a nehledě na to, že myslivci sou prasata, a jenom proto, aby >vycvičili< psa použijou klidně kočku. a taky vím, o čem mluvím, u babičky je les a tam maj myslivci chatu a prostor s těmahle umělejma norama a kdysi tam jedna kočka mrtvá ležela. Mad
hlavně nechci bejt napadána za nějaký slova proti lidem, vim, že sem trochu moc radikál na tohle, ale prostě je občas potřeba zamyslet se, jestli má vůbec nějaká věc smysl a význam větší než je jen pobavení člověka nad TÝRÁNÍM (zejména) zvířat... Wink


Tibi, naprosto s tebou souhlasím. A myslivecká lobby mezi poslanci to je fakt neštěstí Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 11:23 am    Předmět: Citovat

Co se týče mě, doporučila bych pánům myslivcům, ať vynechají lišky a cvičí psy rovnou na sobě. Oni by je pak ty pitominky s využíváním živých lišek hezky rychle přešly Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

pokud bych už do toho mluvit mohla, tak bych byla jednoznačně na straně zvířátek, myslím, že lov lišek jakožto myslivostní sport je trošku hodně nehumánní - nezvířecí. Jak k tomu takový jezevec přijde, že si někde bydlí v noře a v tom na něj začne dorážet jezevčík poštvaný myslivcem. Chápu, když je přemnožení lišek a pak se ta liška chová jako škodná, tak se to možná regulovat má, ale proč takovým divným způsobem. Když se podívám na tradiční hon na lišky ve Velké Británii, tak je mi smutno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
oukej, pošlu:) zatím jsem měla čas nad tím jen přemýšlet, doufám, že do konce týdne seženu všechny adresy, sesmolím nějakej dopis a petici:)
víš, mě přijde, že kdyby lidi neměli pořád tendenci do něčeho zasahovat, tak si příroda problémy vyřeší sama, jakože čeho je moc, to zredukuje morem atp (přeneseně řečeno, brát s nadsázkou prosím,), ale jednou narušili ten eko systém a budou se do toho pořád sr*t a nenechaj přírodu dělat to podle svýho, protože samozřejmě člověk ví líp, co potřebuje ona, než ona sama. Evil or Very Mad
nehledě na to, že možná je lišek dost, ale to nemění nic na tom, že by se museli takhle hnusně využívat a stresovat a týrat ať už na kontaktním nebo bezkontaktním norování. lidí je taky dost a nikdo je neredukuje, nepoužívá pro cvičení psů atp. Evil or Very Mad
a nehledě na to, že myslivci sou prasata, a jenom proto, aby >vycvičili< psa použijou klidně kočku. a taky vím, o čem mluvím, u babičky je les a tam maj myslivci chatu a prostor s těmahle umělejma norama a kdysi tam jedna kočka mrtvá ležela. Mad
hlavně nechci bejt napadána za nějaký slova proti lidem, vim, že sem trochu moc radikál na tohle, ale prostě je občas potřeba zamyslet se, jestli má vůbec nějaká věc smysl a význam větší než je jen pobavení člověka nad TÝRÁNÍM (zejména) zvířat... Wink


Hlásím se do zbraně, klidně ti pomůžu i se podepíšu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 1:49 pm    Předmět: Citovat

Já ale pořád nechápu proč si lidi myslí že zvířata všechno vydrží Shocked Sice nejsem vegetariánka a vím že maso je zdravé a je to obživa lidí ale proč proboha musí zabíjet zvířata kvůli kožichům,botám,pro zábavu a taky tohle norování...ta liška musí mít strach brala bych to jako týrání já bych chtěla vidět lidi kdyby je honilo zvíře jak by se cítili.Ne jen lidi vnímají bolest.I johanu bolí když jí utrhneme nožičku natož zvíře jako je liška
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 2:40 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Já ale pořád nechápu proč si lidi myslí že zvířata všechno vydrží Shocked Sice nejsem vegetariánka a vím že maso je zdravé a je to obživa lidí ale proč proboha musí zabíjet zvířata kvůli kožichům,botám,pro zábavu a taky tohle norování...ta liška musí mít strach brala bych to jako týrání já bych chtěla vidět lidi kdyby je honilo zvíře jak by se cítili.Ne jen lidi vnímají bolest.I johanu bolí když jí utrhneme nožičku natož zvíře jako je liška


A hlavně co je na tom sportovního, když zvíře uteče do nory a tam ho vyslídí pes a páníček se na to dívá a fandí mu? Evil or Very Mad To už je jenom sadismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě, který exot hlasoval pro:
Jsem pro kontaktní, liška je jen zvíře, co nic necítí (jsem pravděpodobně myslivec...)

nebo raději ani ne...........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.