o čárech a márech jen tak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0787629c756bccb7a207bcc7b72bad14Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:24 pm    Předmět: Citovat

Planetweb napsal:
kalakai napsal:
no podle mě teda ohledně"špatnosti" draků odvedla dobrou práci katolická církev a její slavný sv. Jiří.. kurňa kde to sebrali ???


Tak ta bych rekla nejen v ramci draku, bohuzel, dost nas tu jak to tu ctu ujizdi na bylinkach, nevim, nevim, jak bychom dopadali ve stredoveku...

Ale co se nabozenstvi tyce, kazde ma jakoby vybubudovane nejake sve nepratele, ci neco proti cemu je v opozici, proti cemu se ma jako bojovat a tim myslim jakoby stmeluji sve ovecky. Vsak hony na carodejnice vetsinou vznikaly v obdobich kdy mela cirkev pocit, ze slabne jeji vliv

Pak taky napomahaji ruzne povesti "Lomikare, Lomikare" Kde si myslim, ze Lomikara proste klepla pepka:-)

Kdysi jsem od znamych vericich slysela, jak byli na vylete do zahranici na nejake pouti a jedna clenka pri ceste zpet zacala pobihat po autobuse s tim, ze spatrila krista a i na ne verici pusobila ponekud rekneme "divne". Pak se zhroutila a ovezli ji do nemocnice a nasledne sla k psychologovi...

Ortel byl takovy, ze dle odborniku po 4 dnech, kdy jako ze se jako budou postit to na pani bylo moc a ustavicne modleni spolu s treba mikrospankem udelalo sve, cemuz i bych verila

Jinak mne se treba libi dle mne famy, jak kazdy znamejsi kostel ma ostatky nejakeho svateho, myslim, ze secist je, tak byli udani pekne zrudicky nekolikahlave a nekolikanohe


no tak u nás v kostele byly ostatky svatého.. jako malá jsem se tam bála chodit - ležel uprostřed kostela ve skleněné rakvi.. jak jsem tam přišla po několika letech, šla se opatrně juknout zase na tu rakev - páč jsem měla zafixovaný ten strach - dojdu k tomu a tam panák.. jsem si říkala, že jsem asi blbá a bála jsem se zbytečně.. pak mi jakási babrlina řekla, že tam fakt ta ověšená kostra ve skleněné rakvi byla, ale někdo ji šlohl, tak tam dali panáka.. a pak choďte do kostelů.. ale kdo by chtěl mít doma kostru svatého..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

Planetweb napsal:

... jak kazdy znamejsi kostel ma ostatky nejakeho svateho, myslim, ze secist je, tak byli udani pekne zrudicky nekolikahlave a nekolikanohe


Někdo si dal tu práci a zjistil, že oslík, který vezl marii s Ježíškem měl minimálně 60 nohou a kdyby se poslepovaly všechny třísky z kristova kříže, měřil by přes deset metrů...
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

Smile Smile Smile

http://www.novinky.cz/zena/styl/184445-carodejnice-nevymizely-ziji-stale-mezi-nami.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 6:28 pm    Předmět: Citovat

Docela dobře pojatý článek, zato ty reakce jsou jako z temného středověku. Proto si člověk dvakrát rozmyslí, než někomu o sobě tohle prozradí. Největším nebezpečím je a vždy byla lidská blbost a primitivové obecně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Pěkné, jen nechápu, proč k takovým článkům skoro vyždycky přidávají vyjádření někoho z klubu skeptiků. Nemají patent na rozum, i když se mnohdy tak staví. Lidi si někdy myslí, že tam patří jen osvícení a obzvlášť inteligentní, ale takových je velmi mnoho i na druhé straně barikády. Jen mají mnohdy bohužel strach se ozvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 2:53 pm    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Pěkné, jen nechápu, proč k takovým článkům skoro vyždycky přidávají vyjádření někoho z klubu skeptiků. Nemají patent na rozum, i když se mnohdy tak staví. Lidi si někdy myslí, že tam patří jen osvícení a obzvlášť inteligentní, ale takových je velmi mnoho i na druhé straně barikády. Jen mají mnohdy bohužel strach se ozvat.

Vyjádření klubu skeptiků je tam zřejmě pro "vyváženost" Laughing
Článěk se mi líbí - v poslední době ledaskde narážím na Markétu Vostrou - ráda bych si přečetla její knihu :
http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=145322&afil=1055
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 3:16 pm    Předmět: Citovat

Nevěděla jsem, kam tuhle otázku šoupnout, tak mě kdyžtak někam přesuňte Wink

Zajímalo by mě, jakým způsobem se dá cvičit intuice. Jsou na to nějaké postupy? Mám pocit, že jsem v tomhle ohledu docela dost zanedbaná, tak bych s tím chtěla něco zkusit udělat. Předem díky za rady Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Zajímalo by mě, jakým způsobem se dá cvičit intuice. Jsou na to nějaké postupy? Mám pocit, že jsem v tomhle ohledu docela dost zanedbaná, tak bych s tím chtěla něco zkusit udělat. Předem díky za rady Wink Smile


Jistěže, hodně lidí na tohle používá sny - zkouší si je zapamatovat a co nejdřív po vzbuzení zapsat. Když si pak zpětně projdeš tenhle zápisník, najdeš v něm konkrétní události, které se ti staly a sny, které jim předcházely. Z toho si můžeš utvořit přehled svých vlastních symbolů a co znamenají.

Výborné jsou taky tarotové karty. Jejich výklad je totiž taky cvičením intuice. Napřed bych ale doporučovala začít s lidmi ve tvém okolí, které znáš a víš, jaké problémy řeší. Jinak mají karty vždy tolik významů, že vyznat se v nich chce cvik.

No a existují i různé meditační techniky. Je toho vlastně o dost víc, jen nevím, co by tě konkrétně zajímalo. Když tak napiš do pošty:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Tiež by ma zaujímalo, ako si zlepšiť /objaviť inutuíciu. A je možné že niekto vôbec nemá intuíciu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 11:33 am    Předmět: Citovat

egle napsal:
Nevěděla jsem, kam tuhle otázku šoupnout, tak mě kdyžtak někam přesuňte Wink

Zajímalo by mě, jakým způsobem se dá cvičit intuice. Jsou na to nějaké postupy? Mám pocit, že jsem v tomhle ohledu docela dost zanedbaná, tak bych s tím chtěla něco zkusit udělat. Předem díky za rady Wink Smile


Moje odpověď bude asi velmi laická a obecná a možná i zmatená.....myslím, že intuici se může naučit využívat každý, kdo si tak nějak vnitřně připustí a smíří se s tím, že něco takového existuje, začne věřit víc svým vnitřním pocitům a dojmům, nepřebije to vždy "rozumným vysvětlením". Tím nechci říct, že člověk nemá přemýšlet hlavou, spíš to, že je dobré se naučit využívat oboje.
Osobně si myslím, že jednodušší to má člověk s vyšší mírou empatie, a ženy obecně. Pro uvědomění si své ženské podstaty a víře ve svůj "vnitřní zrak" doporučuji psychologickou knihu "Ženy, které běhaly s vlky" , pro čarodějky-začátečnice "Čarodějná násobilka pro drzé ženy"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.