Jak nedestruktivně sušit?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f19f4ef3b95da6897943515b3ec36759Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Ama_Lgama
21-40
21-40


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

No, zrovna dneska rano jsem premyslela jestli existuje nejaka alternativa fenu.
Ja totiz mam zatim kratke vlasy a myt je vecer abych nemusela susit rano proste nejde - mam potom na hlave pelech.
Koncem dubna jsem prestala susit fenem, jelikoz uz bylo teplo a stacilo jen umyt vlasy rano a nechat je volne uschnout. Ted uz nam podzim stoji u dveri a vyrazit rano s mokrymi vlasy se moc neda.
Susim vlasy podobne jako vetsina, po umyti do rucniku, turban, ale pak holt musim pouzit fen, protoze myju vlasy vzdy rano. Snad o vikendu muzu fen vynechat kdyz jsem doma a nikam nemusim.
Jinak musim rict ze kdyz je chladnejsi venku, ten pocit vlhkych vlasy na hlave neni pro me moc prijemny....
Jinak, v lednu jsem byla u trichologa, a ten dokonce mi doporucil nikdy nenechavat vlasy mokre, pokazde alespon lehce prosusit pokozku.
Taky kdyz jsem byla v lete na navsteve v Italii, tak zenske v rodine na me divne koukali jakto ze si nevysusim vlasy fenem, pry nastydne mi hlava.
Nevim, nevim... Nevim jak fen muze vlasum prospivat? Snazim se fenovat tak aby alespon conejmin ublizila vlasum susenim nez se zase vrati leto (nastavim nizsi teplotu, drzim fen daleko od vlasu,susim ne proti smeru vlasu, apod....)
Ale musim rict ze mam vlasy po fenovani podobne jako jedna slecna co tut psala, ze ji po fenovani vlasy vypadaji lip, vic lesknou. Stejne to mam i ja. Akorat jako prevenci, jednou tydnne delam olejovy zabal, spis pro konecky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 9:23 am    Předmět: Citovat

Mám to podobně. V létě (vlastně i na jaře a na podzim, spíš dle počasí) nesuším, stačí vylézt ven a za 10 minut je sucho(předtím teda jemně vymáčkat vodu ručníkem a v předklonu pročesat prsty, přilepené na hlavě by to schlo 2 hodiny). No a když to tak nejde, tak prostě fénuju - mám fén s 2 stupni foukání a 3 teplotami, většinu času foukám hodně, ale chladným vzduchem, jen chvilečku dám středně teplé slabší foukání na prosušení kolem hlavy. Možná by bylo ještě ideálnější to slabší foukání, ale na to nejsou nervy a čas, takhle je to za 5 minut.
Nemám pocit, že by to vlasy ničilo. Samozřejmá je ochrana konců, nemířit fén moc do délek a konců, ty uschnou jaksi mimochodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 9:44 am    Předmět: Citovat

aj ja to mám tak, fénujem vlastne denne. keď mám mokrú hlavu, je mi hneď zima, hoci aj v lete. preto suším. pokožku hlavy mám veľmi citlivú na chlad, to ma vedia bolieť aj korienky a celá hlava, párkrát som si tak uhnala poriadnu migrénu. nič sa nedá robiť, vlasy sú tu pre mňa, nie ja pre vlasy, musia poslúchať. ale ťuk-ťuk, jediná vec, proti ktorej kedy moje vlasy protestovali, boli farby na vlasy. na fén nereagujú nijako, nepadajú, nie sú vysušené, ale pre svoj dobrý pocit silikónujem končeky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
siamysi
321-600
321-600


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 377

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2012 10:50 pm    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
JAK sušíte vzhledem k té sušící době. Vždyť ten kdo suší hodinu asi nesuší stejně jako ten s 5 hodinama, nebo?
Chtěla jsem, aby se u té doby sušení uvedl i způsob...


Povedala by som, že neplatí taká závislosť, že ak urobím toto, toto a toto, tak mi vlasy uschnú o hodinu, ale ak urobím toto a len toto, tak uscnhú o 3 hodiny alebo polhodinu neskôr. Podľa mňa to takto nefunguje (aj keď jasné, že je niečo iné nechať schnúť vlasy navoľno, fénom, v culíku a pod.). Tuna asi treba zvážiť kopu vecí ako dĺžku vlasov, hustotu, typ, štruktúru a iné rôzne špecifiká.
_________________
We have no future... Death is our god....Killing us all....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luu
161-320
161-320


Založen: 13.3.2012
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 7:49 am    Předmět: Citovat

To je naprostá pravda, že každýmu budou vlasy schnout jinak rychle (ať už fénem či jen tak samy na vzduchu), zásadní vliv na to má vlasová poréznost (a tedy to, jak moc vsakují a mají tendenci zadržovat vodu ve svojí struktuře), a i to vše ostatní, co tu vyjmenovala siamysi..

Já suším takřka denně, používám iontovej fén, se studeným/mírně teplým vzduchem, a foukat se má po směru růstu vlasu, tedy s fénovou hlavicí sklopenou dolů, tím se minimalizuje poškození vlasu. Přípravky na ochranu vlasů teplem nepoužívám, spíš se snažím podporovat hydrataci, a po umytí do vlasů dávám trochu kokosáku, kterej se krásně vsákne. A to zabírá...Smile
A nefénuju úplně dosucha, ale tak do 90ti procent, ono to už pak brzy doschne samo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2012 3:15 pm    Předmět: Citovat

Juanitta napsal:
aj ja to mám tak, fénujem vlastne denne. keď mám mokrú hlavu, je mi hneď zima, hoci aj v lete. preto suším. pokožku hlavy mám veľmi citlivú na chlad, to ma vedia bolieť aj korienky a celá hlava, párkrát som si tak uhnala poriadnu migrénu. nič sa nedá robiť, vlasy sú tu pre mňa, nie ja pre vlasy, musia poslúchať. ale ťuk-ťuk, jediná vec, proti ktorej kedy moje vlasy protestovali, boli farby na vlasy. na fén nereagujú nijako, nepadajú, nie sú vysušené, ale pre svoj dobrý pocit silikónujem končeky Wink


no prosím, skôr ako som sa rozhodla minulý týždeň nechať vlasy voľne schnúť, mala som si prečítať, čo som sem písala. ale človek skúša, predsa sa to mohlo zmeniť. ale nie, stačí len trochu pocit vlhka a chladu a už mám 4 dni odstavenú krčnú chrbticu. bolesť ani nevnímam, ale tie závraty, točí sa so mnou celý svet... takže svoj milovaný fén už nedám z ruky, toto už nemôžem znova skúšať. (koniec výlevu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alexandra5
81-160
81-160


Založen: 1.11.2012
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2012 7:18 pm    Předmět: Citovat

Ja to robím tak, že si dám balzam. Potom jemne uterákom osuším. A fénujem z 20 cm zásadne z dola hore a studenším vzduchom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.