Vánoce
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=630259fc67f04249d785ac81826f63d3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 10:05 am    Předmět: Vánoce Citovat

Krásný den Vám všem...
Vhledem k tomu, že se svátek Narození Dítěte a Naděje začíná pomalu blížit,
zajímalo by mě, čím se letos chystáte své blízké a milované potěšit?
A vůbec, jak trávíte (slavíte) Vánoce? Dodržujete rituály? Vytvořili jste si nějaké vlastní? Uklízíte a zdobíte dům? Uklízíte a zdobíte svou duši?
Nebo Vánoce neslavíte? Slavíte Chanuku, Eid al Fitr, Slunovrat,....?
Smile Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 10:20 am    Předmět: Citovat

Ahojky, já Vánoce slavím, ale i když je to nádherný svátek, tak se na ně letos vůbec netěším... Nemám ráda přetvářku a ta u nás každopádně bude, takže doufám, že seženu nějakou brigádu. Mně svobodné, to bude jedno a aspoň bude moct byt nějaká maminka doma s rodinou, místo v práci... Ale dárečky určitě budu kupovat. Nejhorší je, ale vymyslet jaký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 3:25 pm    Předmět: Citovat

My slavíme, jenže moc nestíháme chystat:-)
Ale pozorujeme, že v nás roste taková nějaká alergie na ty komerční vánoce, jak už pomalu od listopadu odevšad hrají koledy, které se vlastně mají zpívat až od 25.12., a všichni hrozně nakupují, v obchodech narváno, najednou se na sebe máme všichni usmívat a být hodní...na druhou stranu vánoce v původním slova smyslu jsou úžasné a nerada bych o to svoje děti připravila. Takže asi nějak vytěsnit tu komerci a dělat si to doma trochu po svém...dárky, stromek, večeře, o půlnoci si zajít zazpívat Rybovku...televizi nemáme, takže klid Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:00 pm    Předmět: Citovat

Danielo, vypada to, ze ste sympaticka rodinka:-)
jasne , vsechna ta komerce kolem vanoc je dost smutna, ale... kazdy at zije tak, jak mu to vyhovuje...
Ja sama povazuju Vanoce za krasny a hluboky svatek... A jak jsem v puberte vsechny ritualy odmitala, tak s postupujicim vecem prichazim na to, ze kdyz jim clovek da patricny obsah, nejsou to jen prazdne a hloupe aktivity:-)
jinak vanoce s detma musi byt uzasne:-) Na to se hrozne tesim, jestli jednou budu mit deti:-)
Mimisku....
Hm... trosku pretvarky se s timhle svatkem asi nese casto:-(
(V nasi rodine urcite....Bohuzel nemame vztahy s sirsim pribuzenstvem uplne idelani Sad Mrzi me to....)

Ale otazkou je, jestli ta pretvarka musi doopravdy byt? Na to si asi umis nejlip odpovedet sama....
A nikdo jiny vanoce neslavite? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:20 pm    Předmět: Citovat

Jak to diplomaticky udělat, aby člověk odboural takové to rodinné obdarování, které je úplně o ničem, jako že strejček dostane ponožky a teta pěnu do koupele, kterou jsem vloni dostala od druhé tety, ale já pěnu nepoužívám...a příští rok ji zase někdo dostane...Smile Embarassed Ale hlavně že všichni něco dostali, žeSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 4:43 pm    Předmět: Citovat

To je hodne dobra a uzitecna otazka, Danco:-)
Ale tezkaaa.....
Závisí asi na tom, jak moc spolu v rodině komunikujete,...
U nas kdysi davno jedna teta uplne narovinu navrhla, ze si vzajeme zadne darky davat nebudeme, protoze stejne nemame penize a ze se proste jenom budeme setkavat (nebo moyna i Setkavat), pokecame, dame si ochutnat cukrovi,....ze si proste jenom UPRIME poprejeme stastne Vanoce.....
Nikoho to neurazilo a vsichni na to radi pristoupili:-) Takze to nekdy muze byt jednodussi nez se zda...
Taky me napadlo, ze by slo predem vsechny obvolat a zeptat se jich, co by si prali? Je docela velka sance, ze se Te zeptaji taky:-)
Nebo by jste mohli napsat Jeziskovi...Aby vedel, ....
Prekvapeni se sice krasna vec, ale....nekdy je mozna lepsi jit na jistotu:-)
Napada vas ostatni nejake reseni? Smile

Nika

P.S. U nas by zrovna pena do koupele asi bodovala:-) vetsina me rodiny je na tohle uplne uchylna.-)
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 4:46 pm    Předmět: Citovat

omlouvam se za chyby,.... Embarassed Embarassed Embarassed N*
Návrat nahoru
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 5:03 pm    Předmět: Pro Niku Citovat

Ono to asi tak nějak dopadne...už jsme se o to několikrát pokoušeli, vždycky jsme si řekli, že si nebudeme dávat dárky (tedy s tetami a strýci, nikoliv v užší rodině), ale stejně to vždycky někdo nevydrží Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 5:10 pm    Předmět: Citovat

..Vánoce slavíme úplně nejraděj ze všech svátků. Děti samozřejmě píší Ježíškovi( byť už mají 12. a 15. roků - ale je to tradice a musí to být). Dům máme nazdobený už od začátku Adventu. Pečení cukroví- no ,tak to jen zlehka, 5 druhů pečených, 2 nepečené, abychom se přes svátky moc nevykrmili. Very Happy Dárky ano, ale žádné drahé za tisíce.Na Vánocích mám ráda to, že je rodina pohromadě a pak válení na sedačce u pohádek-někdo mě možná odsoudí, ale aspoň jedna pohádka denně, k tomu talíř perníčků-jééé už se nemůžem dočkat!!!! Laughing Laughing Laughing

Naposledy upravil ilona dne út listopad 21, 2006 12:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 9:10 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Jak to diplomaticky udělat, aby člověk odboural takové to rodinné obdarování, které je úplně o ničem, jako že strejček dostane ponožky a teta pěnu do koupele, kterou jsem vloni dostala od druhé tety, ale já pěnu nepoužívám...a příští rok ji zase někdo dostane...Smile Embarassed Ale hlavně že všichni něco dostali, žeSmile

tak to jde celkem těžce... k disposici jsou asi 2 možnosti a obě nejsou moc populární : první možnost - vykašlat se na každého v rodině a příbuzenstvu ohledně vánoc, nikomu nic nedat a od nikoho nic nebrat = stát se černou ovcí rodiny... druhá není o moc lepší : celková úmrtnost blízkého příbuzenstva, které bývalo obdarováno... to je , krom mé rodiny, můj případ a abych se přiznal, raději bych dárky kupoval....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.