Dobrodruzi, mágové, draci a poklady aneb D&D
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fbe55d423bede0967cda7d62085b55c0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 9:18 am    Předmět: Dobrodruzi, mágové, draci a poklady aneb D&D Citovat

Propadli jste někdy houzlu dračáku nebo jiných podobných her na hrdiny? Nebo snad dokonce ještě stále hrajete? Pochlubte se svými postavami a hrdinskými činy, které jste ve jménu Dobra či Zla spáchali Smile

Pro inspiraci - Hůlkový řád aneb jak by to vypadat nemělo, ale často vypadá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

No, že bych něco přímo hrála to ne, ale jeden čas mě hodně bral Tolkien (i díky filmu, ale pak jsem přečetla i dost knížek), dokonce natolik, že do teď umím psát tengwarem, pamatuji si zásady gramatiky jak Quenyi, tak i Sindarštiny, i když slovíčka už pozapomínám... Chodila jsem i do jednoho takto zaměřeného kroužku lidí, ale to už je dávno... Mimochodem, např.vlasy jsou quenijsky Findessë Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

No jasne, na gymplu jsem nebehal za holkama, ale lezel v Nietzschem, Kierkegaardovi a D&D Wink)) (blbec blbec blbec Wink))

Meli jsme to totalne rozpracovane az do urovne skoro dnesniho LARPU, ale "divadelne pojat" - schazeli jsme se o vikendu a hrali vicemene bez presnych pravidel, ale presto kazdy se svoji postavou a v dungeonu, ktery nam "dynamicky" vytvarel pan jeskyne jmenem Holecek. Cely vikend jsme tak vlastne prokecali "v roli".

Nechal jsem toho pote, co jsme s kolegou valecnikem prenesli Sacholanuv kult, ktery nase postavy vytvorili, do realneho zivota. Parkrat jsme ze srandy v realu zopakovali par ritualu, ktere jsme k Sacholanovi delali v D&D... Ve chvili, kdy to zaclo fungovat i v realu (typu rozhaneni mraku, nevysvetlitelne zamykani skoly, apod.) jsme se tak trochu lekli ... a tim ta era pro mne skoncila.

Vratila se pak pri jedne me delsi nemoci, kdy jsem si udelal postavu Wolanda a pak i Marketky v online "D&D" Anarchy Online, neco jako dnesni World of Warcraft. 3 mesice jsem totalne plaval ve svete za zrcadlem...... ale to uz je taky par let.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 11:06 pm    Předmět: Citovat

D&D jsme hrávali taky, ale už je to dobrých...14 let Shocked Very Happy Skoro bych řekla, že to byl ještě pravěk této zábavy u nás Wink Teď si říkám, co měl člověk času, když tohle dělal Wink
Moje postavy byly většinou nějaké čarodějnice, jedna byla kněžka lásky a když se s někým vyspala, tak měl do rána plný počet HP Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:49 pm    Předmět: Citovat

Hezký Smile

Já byla trpaslice, zlodějka a bojovnice v jednom, Skopje Bottswanssen(ová) (holt jméno vybíráno s atlasem v ruce, ale sedlo mi Smile ) Podařilo se mi naházet si strašně nízkou inteligenci (nižší než troll!), sílu i obratnost, ale vyrovnávalo se to neskutečnou životaschopností a charismatem. A byla jsem Sexy Smile Vlasy i vousy (zrzavé) po kotníky, jehlové zlaté střevíčky, dvojbřitá sekyra vykládaná mithrillem a jako dokonalý kus zbraně i zbroje - velká litinová pánev.

Po jednom dobrodružství jsem ale přišla o nohu - zapomněla jsem se v jedné jeskyni s kupkou zlata, zapadl za mnou balvan a zůstala jsem tam měsíc zavalená - tak jsem si ji okousala. Následně mi charisma stouplo o pět bodíků Smile Jinak mě má družina používala jako kanárka - když to Skopje přežije, jdem Smile

Holt jsme to hráli trochu parodicky... Náš troll byl zase povoláním čáryfuk (a šlo mu to Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:55 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

D&D nehraji, jsem skalní fanynkou World of darkenss. Není tady na DV někdo další podobně "postižený" ?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 11:44 pm    Předmět: Citovat

Marianna napsal:
D&D nehraji, jsem skalní fanynkou World of darkenss. Není tady na DV někdo další podobně "postižený" ?Smile


Co to je - vysvetli mne ignorantovi prosim? Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Marianna napsal:
D&D nehraji, jsem skalní fanynkou World of darkenss. Není tady na DV někdo další podobně "postižený" ?Smile


Co to je - vysvetli mne ignorantovi prosim? Smile


jako máš herní "sytém" nebo " prostředí" (či jak to nazvat) Dungeons and Dragons, tak je spousta dalších takových systémů, no a jedním z nich je právě world of darkness.

http://www.worldofdarkness.com/

Co jsem tak slyšela, v "dračáku" nejsou postavy propracované příliš do hloubky, zatímco tady to hrajeme opravdu se vším všudy, ta postava má složitou osobnost, za sebou určitou minulost, která ji ovlivňuje atd. Je to náročné, ale je to super zážitek:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 10:50 pm    Předmět: Citovat

Marianna napsal:
Co jsem tak slyšela, v "dračáku" nejsou postavy propracované příliš do hloubky, zatímco tady to hrajeme opravdu se vším všudy, ta postava má složitou osobnost, za sebou určitou minulost, která ji ovlivňuje atd.

Ohledně propracovanosti postav je to v DrD i D&D, řekl bych, z větší části na samotných hráčích. Dá se to hrát jednoduše i složitě. DrD má sice pravidla jednoduchá, ale ani ta snad nebrání tomu, udělat si osobnost a minulost. V D&D (či AD&D) je možností víc. Kromě toho sehrané skupině nic nebrání si systém po libosti doplnit, případně vytvořit vlastní rozšíření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.