cassia
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=36ea887fdbdaf621ea3e519f34a8b1e1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 5:25 pm    Předmět: cassia Citovat

nevíte někdo dá se někde u nás sehnat čistá cassia?jaký to má vlastně český název ta rostlinka jestli teda vůbec nějaký má..? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, moje odpověď bude hodně přibližná, ale házím ji sem pro to mezidobí, než se ozve někdo, kdo o tom ví víc.
Co já vím, tak cassia je druh rostlinny, které se česky někdy říká senna (má víc druhů, jeden se například používá jako projímadlo), jinak se jí taky může říkat bezbarvá nebo neutrální henna. A mám pocit, že ji jako neutrální hennu prodává Urtekram.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

no já jsem taky tak nějak pátrala na netu..a právě je dost zmatek v těch překladech a různých názvech této rostlinky,navíc je jí zřejmě hodně druhů. v lékárnách se dá koupit senna cassia listy-jako projímadlo,ale netuším a nikde jsem nezjistila,jestli to má taky ty barvící účinky.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 5:27 pm    Předmět: Citovat

To je, myslím, jinej druh, na vlasy se nedává (ale na 100% to nevím). Ale jinak ani ta cassia na vlasy by neměla mít moc barvící účinek (možná s výjimkou hodně světlejch vlasů). Vládneš-li angličtinou, zkus stránky www.hennaforhair.com - v tý pédéefkový knížečce , pokud se dobře pamatuju, něco o cassii je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Mne zrovna dnes dosla objednávka indických produktu, mezi nimi aj cassia. Laughing Je to neutrální henna. Budu jí míchat z amlou, po které bych mnela mít tmavohnedé vlasy. Wink Jeste sem objednala vlasový olej amla a nekolik samponu. Jsem moc zvedavá jak tyhle indické produkty úcinkujou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat

a kdes to prosím objednala,na netu někde?no a co je to vlastně ta amla...viděla sem to na hennafor hair.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Objednávala sem prez net z Nemecka, slo to rychle. Laughing Pozitivní bylo, ze ani nepockali nez mneli peníze na konte, uz mi odeslali balík. To je servis! Very Happy

Amla (Amalaki, latinsky: emblica officinalis) je plod, který se pouzívá aj v ayurvede. Ríká se jí aj "plod vecného mládí a krásy". Obsahuje hodne vitamínu C. Jeden plod obsahuje ca. 1000 mg ascorbinové kyseliny, coz je 20x víc nez v jedné pomeranci. Pozoruhodné je její trvanlivost, pri cem se vitamín C více mesícu neznehodnocuje.
Amlový pudr se muze pouzívat samostatne jako kondicionér (smíchat s vodou), nebo pridat do henny cím se dosáhne hnedý az cerný odstín. Také se dá zakoupit jako olej. Nanásí se na pokozku hlavy a vlasy, nechává se pusobit nekolik hodin nebo prez noc, a smyje se se sampónem. Amlový olej pusobí proti vypadávání vlasu a sedin. Dodává pokozce cenné vitamíny, s cím zabezpecuje zdraví rust vlasu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 5:30 pm    Předmět: Citovat

zajímavé.a vyšlo tě to hodně draze?myslím ve srovnání,když objednáváš něco z čech..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:33 am    Předmět: Citovat

Zatím sem neobjednávala z Cech, ale asi máte ceny jak mi na Slovensku. Tak treba ten amlový olej 210 ml byl za 11,90 eur. Myslím ze to není moc, a taky vydrzí dlouho. Tady se muzes podívat: www.indien-produkte.de

Vcera sem si ho nechala nanést na pokozku hlavy a dukladne vmasírovat. Pak na celkovou délku vlasu, a nechala sem olej celou noc na hlave. Má trochu divnou vuni, ale dá se zvyknout. Ráno sem ho vymývala amlovým sampónem. Sem moc spokojená s výsledkem. Very Happy Vlasy se mi lesknou, a taky sou takové vzdusné, mají víc objemu, a konecky nejsou suché. Budu to urcite opakovat, ale jeste nevím kdy. Zítra totiz mám termín u Holgera. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Yep, jelikoz ziju ve Vídni. Wink Ale kdyz ste EU-stát, nemelo by být problém. A taky sem toho objednala hned víc, kdyz uz platím postovné. Jejich mýdla voní nádherne! A ty masky na obliceje sou taky super! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.