Dívadlo :o)
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9e52132b254658d9e06e280c43cdc600Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 9:50 pm    Předmět: Dívadlo :o) Citovat

Ať koukám, jak koukám, nemůžu najít žádné vlákno o divadle. A to jsem se chtěla podělit o dnešní moc příjemný zážitek z představení Manon Lescaut v Mahenově divadle v Brně.
A proto vlákno založím: chodíte do divadla? Rádi, nebo jen z donucení? Co jste viděli, jaké to bylo, co byste doporučili? Wink
Tak, vlákno založeno, teď zpátky k Manon:
upřímně řečeno jsem nečekala tolik, bála jsem se veršovaného patosu, ale představení bylo příjemně moderně pojaté, místy trochu odlehčené, ale přesto krásné a kulturní, žádná "komedie za každou cenu". Moc se mi líbili oba herci v hlavních rolích, výkon Evy Novotné asi ještě o něco víc než V. Běčáka, na kterého se ale zas pěkně koukalo: sice je to mlaďoch, ale má vlasy do půli zad. Embarassed Smile Scéna byla velmi střízlivě a nápaditě provedena, pohybovalo se po ní několik dřevených obdélníků (jakoby veliké rámy dveří), které přestavovaly co chvíli něco jiného - dostavník, skutečné dveře atd. Představení provázela příjemná hudba, oba hlavní hrdinové sem tam i zazpívali... no prostě celkově velmi příjemný zážitek, dokonce uvažuju že bych šla znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Do divadla se občas dostanu se školou, máme jednoho fajn učitele, kterej takový akce organizuje... Very Happy Moc jsem toho teda zatim neviděla, zato Balandu pro banditu rovnou dvakrát - jednou v Hradci Králové a podruhý v Brně v divadle Husa na provázku. Představení v Brně se mi líbilo víc, bylo takový "živější"... Ale Balada pro banditu je celkově pěkná Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Jé, tu Manon lescaut jsem taky viděla minulý týden. A celkem se mi to líbilo. Taky jsem od toho moc nečekala, protože se mi většinou hry v Mahenově divadle spíš nelíbí. Myslím, že tam hodně dělá ten Nezvalův text, ten je super. A to řešení scény bylo fajné.
No co víc může člověk za 25 Kč chtít? (Studentský lístek do 3. pořadí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Jé, tu Manon lescaut jsem taky viděla minulý týden. A celkem se mi to líbilo. Taky jsem od toho moc nečekala, protože se mi většinou hry v Mahenově divadle spíš nelíbí. Myslím, že tam hodně dělá ten Nezvalův text, ten je super. A to řešení scény bylo fajné.
No co víc může člověk za 25 Kč chtít? (Studentský lístek do 3. pořadí)


Já byla právě ve třetí řadě, protože jsem věděla, že tam bude hrát ten pěkný herec Embarassed Laughing a bylo to super i díky tomu, že jsem viděla hercům do obličeje, a mimika herců dělá při divadelním představení tohoto typu hodně. Takže jsem byla fakt nadšená.
Jinak před dvěma týdny jsem tam viděla Dvanáct rozhněvaných mužů, což bylo taky fajn, ale tak dobré ne - konverzační drama, šlo hlavně o dialogy a scéna se vůbec neměnila, takže trošku nuda. Ale zas tam opravdu hrálo 12 mužů, takže jsem měla možnost vidět v jednom představení skoro celou mužskou část souboru Mahenova divadla. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lalaithnienor
8-20
8-20


Založen: 17.2.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

Krasne tema Smile divadlo je proste nejlepsi.. skoda vsak ze je clovek hodne omezen na oblast, kde zrovna pobyva.. Ja osobne jsem z Prahy a do Brna se moc nedostanu, ale uz mame s kamaradama spostu predstaveni vyhlidnutych , jak v Brne, tak i treba v Pribrami ci Ceskych Budejovicich... Kdyby jste cirou nahodou meli cestu do Prahy, tak vrele doporucuje divadlo Disk našich začinajích herců (DAMU)... zvlast tato sezona byla velmi povedena a vsichni doufame, ze tak tomu bude i nadale Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Plzeňačky, silně nedoporučuju Procházkovy celebrity s.r.o. Bylo to jako koukat na hodně hloupej a nudnej sitkom. Ale zato Akvabely byly mňam. Stejně jako Vagina monology.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

lalaithnienor napsal:
Krasne tema Smile divadlo je proste nejlepsi.. skoda vsak ze je clovek hodne omezen na oblast, kde zrovna pobyva.. Ja osobne jsem z Prahy a do Brna se moc nedostanu, ale uz mame s kamaradama spostu predstaveni vyhlidnutych , jak v Brne, tak i treba v Pribrami ci Ceskych Budejovicich... Kdyby jste cirou nahodou meli cestu do Prahy, tak vrele doporucuje divadlo Disk našich začinajích herců (DAMU)... zvlast tato sezona byla velmi povedena a vsichni doufame, ze tak tomu bude i nadale Smile


pribram-hrdy budzes Very Happy , posledni dobou tam davaji docela dobre veci, pribram neni kulturni mesto, tak je to docela prekvapive. intelektualni veci by se tam moc neuchytily, ale o mysich a lidech bylo opravdu dobry, ted by me zajimal prelet nad kukaccim hnizdem, doufam, ze to budou davat jeste v dalsi sezone. (zajima me scena z hydrantem Laughing ) jen me stve, ze tam nemaji zadne levne vstupenky.
v brne me stve, ze je tu malo baletu a vetsina predstavenich, na ktere chci jit, jsou neocekavatelna a hodne draha Confused takze nakonec se rozhodnu, ze ten den chci jit do divadla a kdyz maji na ten den volno za 25kc, tak jdu a je jedno na co Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 8:04 am    Předmět: Citovat

Poměrně čerstvý divadelní zážitek: v sobotu na nádvoří zámku v Kunštátě, divadlo Naboso a Maryša aneb Tenkrát v Divákách - dost dobré Very Happy Very Happy Very Happy Jinak první část zamýšlené trilogie Noc na rovinách, tak doufám, že dojde i na další dva a budou stejně dobré Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

já sem byla naposledy v divadle v praze na Titovi Andronicovi v divadle v Dlouhé ulici v Praze. vůbec sem z toho nadšená nebyla, místo vážný tragédie to byla spíš černá komedie. ráda bych to viděla i v jinym divadle a lepší režii Sad
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy.gonzales391
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 1290

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

pokud jsou tu Pražáci popř. z okolí Prahy, tak můžu doporučit navštívit lesní divadlo v Řevnicích (vlakem z Prahy cca 35 min a autem tak půl hoďky), kde se konají i menší fesťáky, dále navštěvují divadlo i pražská divadla a předvádějí nějaké své hry. Pro zájemnce odkaz tu
_________________
Jsem jak?? jsem a komu se to nel?????????????­b?????????????­, a??.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.