Dívadlo :o)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=056662541784b09695353b6ff48888e9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Barys.0
0-7
0-7


Založen: 1.7.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 1:06 pm    Předmět: Pár doporučení a jedna pozvánka ;)) Citovat

Všem ahoj Smile Koukám, že se tu rozjela debata o Manon v Mahence, tak já s dovolením Brňáky pozvu na Manon do Polárky. A nejen na Manon... V Polárce jsem vyrůstala a poslední dva roky s ní spolupracuji a tudíž když vám doporučím tituly jako Starořecké báje a pověsti (moderně pojaté, kvalitní hudba - její autor je držitelem Thálie, spolupráce více režisérů) nebo Z jedné i druhé kapsy (Klasické Čapkovy příběhy), máte to ode mně z první ruky. A v září nás čeká premiéra - Zmatek nad Zmatek. Více: http://www.divadlopolarka.cz/
Přijďte pobýt, pobavit se, na premiérském rautu i něco smlsnout a pište názory. Smile Zatím ahoj!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2011 5:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem včera byla dvakrát v divadle Twisted Evil (v Ostravě)
dopoledne na veřejné generálce v Myronovi na Divotvorném hrnci. Normálně muzikály nemusím, ale tuto klasiku jsem musela vidět a nezklamala mě. Doporučuju.
Co mi ovšem tento zážitek zcela překrylo, bylo večer představení v Aréně Jubileum (George Tabori). Bylo to mé první představení, které jsem v Aréně viděla, a určitě nebude poslední. Na tak skvělé činohře už jsem dlouho nebyla. Naprosto úchvatné herecké výkony, které mě přesdvěčili na 100%, při některých scénách jsem měla husí kůži. U činohry mívám často problém, že herci nejsou pro mě dost přesvědčiví, a v duchu si říkám "tak to vám nežeru". Tady tomu bylo na opak. Z divadla jsem odcházela úplně omámená omámená a zároveň nadšená. DOPORUČUJU Exclamation

btw: v Aréně mají nějakou aki k výročí, bo co, a lístek mě stál jen 60 Kč, tož neberte to Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

Těchám na zítřejšího Jakuba a jeho pána s Heřmánkem a BArtoškou a sobotního Brouka v hlavě s Preissem a POstlerovou (první jsem neviděla, druhé kdysi ano a bylo to skvostné). Huráá do divadelního víkendu! Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt říjen 06, 2011 9:34 pm    Předmět: Re: Pár doporučení a jedna pozvánka ;)) Citovat

Barys.0 napsal:
Všem ahoj Smile Koukám, že se tu rozjela debata o Manon v Mahence, tak já s dovolením Brňáky pozvu na Manon do Polárky. A nejen na Manon... V Polárce jsem vyrůstala a poslední dva roky s ní spolupracuji a tudíž když vám doporučím tituly jako Starořecké báje a pověsti (moderně pojaté, kvalitní hudba - její autor je držitelem Thálie, spolupráce více režisérů) nebo Z jedné i druhé kapsy (Klasické Čapkovy příběhy), máte to ode mně z první ruky. A v září nás čeká premiéra - Zmatek nad Zmatek. Více: http://www.divadlopolarka.cz/
Přijďte pobýt, pobavit se, na premiérském rautu i něco smlsnout a pište názory. Smile Zatím ahoj!!
Já bych šla, jenže poté, co jsem v Polárce viděla Romea a Julii nevím, jestli mám odvahu, protože větší paskvil (pardon) jsem v životě neviděla. Crying or Very sad
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

Drazí dlouhovlasatci,
jak někteří možná tušíte, chystá se sedmiměsíční přerušení provozu Janáčkovy opery, které by znamenalo pro divadlo velkou katastrofu. Více si o situaci můžete přečíst tady, tady, tady, i tady, ať máte i pohled z "druhé strany".

No a proto bych chtěla požádat ty, kteří se zavřením divadla nesouhlasí, aby podepsali petici buď v elektronické podobě zde, či zde, anebo ještě lépe o vytištění petice, které je možné stáhnout na tomto odkazu a její následné dodání/zaslání na v ní uvedené adresy.

Taky bych vás ráda požádala o podporu divadla Husa na provázku v petici zde.

Doufám, že tu nedělám nic nepovolenéh, snažím se jen podporovat kulturu.

P.S. Petici můžou podepisovat i neplnoletí!
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2011 6:31 am    Předmět: Citovat

Včera Zázrak v tichu v NDM. Byl to můj první "moderní" balet, a jelikož jsem konzerva asi i poslední. Bohužel neumím ocenit "válení" se po zemi, i když to umí sebelíp Embarassed Co se mi líbilo nejvíc byla hudba Liszta, Wagnera a Mahlera, ale to je trochu mimo mísu. Myslím,ž e kdo má tento styl rád, tak by byl z tohoto představení nadšený. Já už se těším na listopad a Dámu s kaméliemi a opět na Louskáčka Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sstrange
321-600
321-600


Založen: 11.2.2012
Příspěvky: 397

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 5:52 pm    Předmět: Citovat

ja divadla zbožňujem:) je to také skultúrnenie môjho života kedy mám príležitosť obliecť a správať sa "ako dáma" Very Happy tento rok už nemám možnosť toľko chodiť ale minulý rok to som behala snáď každý druhý týždeň na niečo novéSmile u mňa zatiaľ z predstavení vedie macbeth ktorý bol prenesení do mafiánskeho prostredia..a z tých zábavných kúskov ma veľmi pobavili predstavenia ako 1+1=3, 5 za jednu..ale predovšetkým august na konci amériky to doporučujem Very HappySmile táto téma mi pripomenula, že by sa mi v najbližšej dobe docela páčilo do niakého divadla vyraziť..neviete o niečom dobrom čo na slovensku beží?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Claudia
21-40
21-40


Založen: 20.2.2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 8:16 am    Předmět: Citovat

Sstrange napsal:
u mňa zatiaľ z predstavení vedie macbeth ktorý bol prenesení do mafiánskeho prostredia..


Na Macbetha, s Martinem Stránským v hlavní roli, jdu v květnu do divadla v Plzni Smile

Z posledních dní byla pro mě velkým zážitkem návštěva kina a v něm uvedený přímý přenos Verdiho Traviaty z Metropolitní opery v New Yorku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: so červen 29, 2013 10:48 am    Předmět: Citovat

Trochu oživím tohle téma, protože je přímo pro mě Smile ráda usednu jako divák a ještě radši se postavím na jeviště jako herec (což se bohužel moc nestává)
Ostravská divadla jsou docela dobrá, viděla jsem třeba "Na větrné hůrce" což bylo naprosto dokonalé, idkyž hodně nezvyklé, nebo "Mein Kampf" který se moc nelíbil, ale já se u toho řezala smíchy.
Což mě tak napadá, byl někdo z vás na něčem od Těšínského divadla? Mě se jejich hry líbí, v několika jsem aj hrála - a to jsem zjistila, že i třeba taková socha je docela těžká - upnutý šedý overálek, pod kterým se rýsuje naprosto všechno, nepohodlná pozice ve které člověk dlouho stojí, kousavá paruka... Ale je to fajn.
Nu a nedávno jsem si sama vyzkoušela jednu z hlavních rolí - s naším dramaťákem jsme hráli pohádku. Úmorně nekonečné zkoušení, žádne hry ani cvičení, jen a jen pohádka. Potom kostýmy, rekvizity, tanečky, muzika... Bylo to docela těžké, ale nakonec z toho byla hodina a deset minut. A jen mám dojem šest představení a šlus. Ale jo, bylo to fajn, dětem se to prý moc líbilo, že máloco je tak dlouho udrží sedět a dávat pozor. Každé představení bylo docela adrenalinové - doplní mě děti, když budu počítat? Nedokáže je nakonci čert umlčet? Máme všechny rekvizity? - ale nakonec všecko stejně dobře dopadlo.
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 7:46 pm    Předmět: Citovat

Mays napsal:
ráda usednu jako divák a ještě radši se postavím na jeviště jako herec (což se bohužel moc nestává)...


tak v tom se úplně vidímSmile cejtim pod nohama prkna a mrazí mě


Naposledy upravil Svejnohova dne út duben 15, 2014 7:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.