Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=aae0e7f3eb8a93609c7d72469d819196Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Hermínko, nedávno jsem viděla nějaký dokument, kdy se skutečně přidával ocet místo aviváže. Opravdu potom prádlo nepáchne? Mně je totiž octový pach hodně nepříjemný, tak se toho docela bojím. Kolik ho tam dáváš?

Sirael, zkus to na jedné várce a uvidíš, zda Ti to vadit bude nebo ne Wink Naliju ho vždycky tak odhadem do té přihrádky, prostě trošku Smile Prádo mi není cítit ani mokré (což prý někdy bývá) a suché už vůbec ne, a to bych řekla, že mám celkem citlivý čich a "vůni" octa taky moc nemusím. Možná záleží na pračce nebo na tvrdosti vody, nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:15 pm    Předmět: Citovat

Tak ja teda pridam jeden negativni ohlas na jeleni sliz Sad
Na pradle zustavaly skrvny a nekdy se dokonce objevovaly nove,... Slysela jsem, ze je to to tim, ze prasek skvrny nevypere, ale opticky zjasni, takze tam ta spina porad je, jen neni videt....
Takze je na zvazeni, jestli je lepsi mit skvrnu maskovanou, nebo teda opravdu vypranou, ale s vetsim usilim,...ja se priznam, ze sem se na nejake parani se skvrnama vykaslala a sliz nepouzivam (ono to taky vyzaduje cas na pripravu a musi se poresit uschovani, pokud ho clovek neche pripravovat furt dal...).
Ale je to varianta prani levna a ekologicka, to zas jo...casem to mozna zkusim znova, .... jestli se pri nem ty skvrny fakt delaj, nebo sem byla jen paranoidni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:25 pm    Předmět: Re: Ekologické čistící prostředky Citovat

Sirael napsal:
Zajímalo by mě, jestli někdo používáte ekologicky šetrné čistící prostředky. My používáme klasické chemické hnusy v kombinaci s prostředky šetrnými k přírodě, především značky Ecover. Mám dobré zkušenosti s přípravkem na nádobí, tekutým pracím práškem a levandulovou aviváží, odstraňovačem vodního kamene, tekutým pískem, čističem na podlahu. Chci vyzkoušet tablety do myčky.



Tak my bohužel ještě dost chemické hnusy,.... hlavně asi kvůli ceně....
Ale třeba na čistění používáme hodne ocet, já jsem dřív na leccos používala sodu, na linku používáme cistic Frosch a i nejake experimenty s Ecoverem za sebou mam s celkem dobryma vysledkama,....
I kdyz treba u prasku na prani docela premyslim, jestli jit do neceho jako je Ecover (a zaplatit palku) nebo jenom pouzivat bezfosfatovej praci prasek, kterych je docela dost si myslim a levnejsi.... (ja mam dokonce pocit, ze prasky s fosfatama sou uz uplne zakazany ???)
Muzete mi nekdo nejak vysvetlit, proc Ecover a spol napr. oproti beznymu nefosfatovymu pracimu prasku? Bych si v tom rada udelala jasno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Niko, k tomu praní ve slizu - zapomněla jsem upozornit, že s některými skvrnami si neporadí, proto prádlo před praním prohlížím a máčím ve vodě s Ecover bělidlem či mydlím žlučovým mýdlem. Sliz z marseillského mýdla by měl prát líp než z Jelena či Kokos Palma (a zároveň i ekologičtěji), ale zatím nevím, prala jsem v něm asi 2x. Takže je na každém, zda prádlo hodí do pračky a k němu Persil nebo se o něj před praním postará - nezabere to zase tolik času (tím ale nechci hanět ty, kdo zvolí jednodušší cestu). Jinak bych řekla, že sliz mi pere líp než Ecover.
Co se fosfátů týče, jsou u nás nějakou dobu zakázané, ale místo nich se používají zeolity, což jsou iontoměniče, které změkčí vodu, alepak zanášejí koryta řek a voda se při větším dešti nevsákne, ale rozleje. Další rozdíl mezi eko a neeko prostředky vidím ve způsobu a energetické náročnosti výroby (ekoprostředky jsou většinou na bázi mýdla, které není ekologicky náročné vyrobit), možná i nakládání s odpadními vodami a vůbec na množství odpadu, vzdálenost dovozu surovin, ale to spíš už jen spekuluji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Tak ja teda pridam jeden negativni ohlas na jeleni sliz Sad
Na pradle zustavaly skrvny a nekdy se dokonce objevovaly nove,... Slysela jsem, ze je to to tim, ze prasek skvrny nevypere, ale opticky zjasni, takze tam ta spina porad je, jen neni videt....


Niko, to jsi mě teda lehce zviklala... Sad Těma novýma skvrnama myslíš poškozenou texturu nebo barvu látky?
S práškem od Ecoveru mám dobrou zkušenost v kombinaci s jejich levandulovou aviváží. Ta jemná bylinná vůně je mi moc příjemná.

Hermínko, každopádně sliz zkusím, uvařím ho asi z poloviční dávky a zkusím ho nejdřív na něco, co se případně může zničit, kdyžtak bych ho pak využila jako čistič na podlahu.... Chystám se prát hadry a mop, tak to bude vhodný testovací materiál i na octovou aviváž Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
jinak ja nemeju ani tim prostredkem uplne pokazde,pokud neni nadobi prilis spinave ci mastne tak ani cistici prostredek nepouzivam a vydrbu to radeji mechanicky houbickou,ale nemyslete si ze jsem cune,proste mi jen prijde zbytecne uplne pokazde penit Cool


Já taky rozhodně neumývám čistícím prostředkem všechno nádobí, ale jen to které ja mastné - vím, že třeba mojí mamce by se to nelíbilo, a řekla by právě že jsem čuně, ale co, když je potom nádobí čisté, tak přece nebudu zbytečně "pěnit" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

Sliz právě šel do pračky. Peru fusekle, takže nějaké zašednutí mi tam vadit nebude. Ale nevoděl mi, tak jsem tam cmrndla trochu pomerančové vody. Zítra uvidíme, jak to dopadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:13 pm    Předmět: Citovat

Hm, s těma novýma skvrnama fakt nevím Sad
Ještě co se toho skladování týče, 5 litrů se uchová krásně v kanystru či rozlité do lahví od tekutých prostředků. Recept, který koluje po netu, je na 10 litrů, což se skladuje špatně a je vhodnější spíš pro ty, kdo perou pleny (prakticky denně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

Mně poprvé sliz takynevoněl (neměla jsem ráda pach pracích mýdel), ale teď už mi voní Laughing Zkoušela jsem do něj kápnout éterák (zdálo se mi to lepší než dávat ho do máchání, což se doporučuje), ale po uschnutí vyvanul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

Mě jde jen o to, aby mi tu dvoulitrovku (zredukovala jsem) tolerovali v koupelně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.