Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=765d70fbfbd4856060378375925a7bc1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 4:54 pm    Předmět: Citovat

trošku to rozpytvám, ale ne vše Very Happy
rumjana napsal:
Jaký je teda rozdíl mezi klasickými pracími prášky nebo gely a třeba konkrétně ecoverem?

-> v současné době, dostane ekocertifikát většina tekutých pracích prostředků, je to nastavený hodně mírně, takže nemusí být žádný, ale může být velký...
rumjana napsal:
A teďka si nejsem jistá, jestli všechny perete v gelech? nebo i v prášcích a jestli jste zaznamenaly nějaký rozdíl, mně přijde gel, že se lépe vymyje a vypere, ale kdoví, třeba jen komerční masáž Very Happy

-> musím říct, že prášky se blbě rozpouštěj a kolikrát jsem to smetala ze suchýho prádla Sad
rumjana napsal:
A v čem je lepší Ringo, než normální ocet? jen tím, že je koncentrovanější? nebo je v tom nějaký větší zázrak?

-> když to přidávám do posledního máchání, nezasviní to tolik tu pračku, nesehnala jsem nebarvenej klasickej ocet, ten karamel tam prostě nechává hnědej povlak, zvlášť v trvdý vodě Sad
rumjana napsal:
Možná se pokusím vyzkoušet ocet, ale jeho puch dost nenávidím a můj nos je extrémně citlivý na věci, které ostatní běžně necítí, takže má nejspíš jen jednu šanci se ukázat Very Happy

musím říct, že je to cítit jen z mokrýho prádla, pak to vyčmuchne Very Happy a ručníky jsou pak krásně měkký a přitom utíraj, ne jako po aviváži, kdy nejsou schopný vsáknout ani kapku vody
rumjana napsal:
Jo a ještě dotaz bokem, dermatologicky testováno znamená co? testováno na zvířatech, nebo na lidech, nebo jak? Mylsím, že tohle je i na alverde a mírně mě to znervózňuje Rolling Eyes

housenka odpověděla... znamená to že by to mělo být dobře snášeno, ale jak to testovali tak to ti neřeknou, že to není na zvířatech, tak tam je vždy symbol... jinak i některé výrobky co mají na sobě netestováno na zvířatech, jsou možná v podstatě testovaný, páč jsou testovaný jednotlivý složky, ale ne celek tak si tam tu značku údajně taky můžou dát Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosorka777
161-320
161-320


Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 6:02 am    Předmět: Citovat

Juanitta napsal:
asi to všetci viete, ale ja som to zistila až dnes, že denk mit má v ponuke aj žlčové mydlo Wink už dávnejšie som používala na pranie sliz, ale potom sa mi nechcelo vyrábať nový Rolling Eyes pri mojich malých alergikoch je ale predsa len ten sliz istejší, preto sa k nemu znovu vraciam. aviváž nepoužívam, dávam len ocot a som celkom spokojná...


Ahoj Juanitta
davas do slizu kristalicku sodu? a este pouzivas aj ocot? to ma nenapadlo. vyskusam co to spravi. Ja perem v slize stale, lebo je to ekonomicke aj ekologicke a mam vlastnu cisticku odpadovych vôd tak musim sa podla toho aj chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 11:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj, já teda skoro ke všemu co doma dělám používám ocet. Na mytí oken, pak ho vyvářim v rychlovarné konvici s vodou 50:50 abych odstranila vodní kámen, pak to rovnou naliju do záchodu, nechám chvíli působit a též odstraním vodní kámen. Na mytí podlahy a často ho přidávám také do prádla. Minule jsem drhla šíleně zaschlou mastnotu z trouby Embarassed nechala jsem to chvíli působit a pak to šlo krásně. Když tady čtu, že to někdo používá i na mytí nádobí, asi to taky zkusim, to mě zatim nenapadlo...A kromě jiného takový utopenci...Mňam Razz Ocet je prostě nej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 6:44 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Ahoj, já teda skoro ke všemu co doma dělám používám ocet. Na mytí oken, pak ho vyvářim v rychlovarné konvici s vodou 50:50 abych odstranila vodní kámen, pak to rovnou naliju do záchodu, nechám chvíli působit a též odstraním vodní kámen. Na mytí podlahy a často ho přidávám také do prádla. Minule jsem drhla šíleně zaschlou mastnotu z trouby Embarassed nechala jsem to chvíli působit a pak to šlo krásně. Když tady čtu, že to někdo používá i na mytí nádobí, asi to taky zkusim, to mě zatim nenapadlo...A kromě jiného takový utopenci...Mňam Razz Ocet je prostě nej Laughing

já jsem taky octová fanynka.
Akorát na odvapnění konvice používám kyselinu citronovou, protože ten zahřátej ocet mi smrdí víc, než zastudena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 8:19 pm    Předmět: Citovat

Housenka, Majduschka, děkuju za rozsáhlé odpovědi Smile Už jsem si dohledala tvrdost vody, měla by tam být buď měkká (což mě udivuje) a nebo středně tvrdá (na vodárnách mají uvedenou hranici, kde se ty vody liší a já nevím, ve které ztěch dvou přesně jsem, mají to podle světové strany Laughing ), vpodstatě stejně, jaká bývala celý život doma.

Když jsme před nějakou dobou byli v Tescu, akle jen na skok pro něco malého, tak jsem zahlídla ve slevě u pokladen Ecover 1l za 99 kc, asi na to jemné prádlo, ale vypadá ta flaška trošku jinak, než jsem se dívala na netu. Muž mě táhnul jen k cílové surovině, ale mně se podařilo rychle vykličkovat mezi oblečením a porodzhlídnout se Laughing a pak jsem ukořistila ten ecover. Jednou jsem s ním vyprala (peřinu) a vůně taková žádná, ale nevadí, hlavně ať to nesmrdí (ani prací věc, ani praná věc) a je prádlo čisté.

Octu a Ringu dám tedy šanci Smile

Jinak k testování jsem si četla a sháněla informace zrovna aktuálně, protože sháním krém a podle toho, co jsem se dočetla, tak je situace dost bezútěšná Confused

Jinak asi koupím pár vzorků a uvidím, díky moc za rady Very Happy
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 8:29 pm    Předmět: Citovat

bosorka777 napsal:
Juanitta napsal:
asi to všetci viete, ale ja som to zistila až dnes, že denk mit má v ponuke aj žlčové mydlo Wink už dávnejšie som používala na pranie sliz, ale potom sa mi nechcelo vyrábať nový Rolling Eyes pri mojich malých alergikoch je ale predsa len ten sliz istejší, preto sa k nemu znovu vraciam. aviváž nepoužívam, dávam len ocot a som celkom spokojná...


Ahoj Juanitta
davas do slizu kristalicku sodu? a este pouzivas aj ocot? to ma nenapadlo. vyskusam co to spravi. Ja perem v slize stale, lebo je to ekonomicke aj ekologicke a mam vlastnu cisticku odpadovych vôd tak musim sa podla toho aj chovat.


tak ešte raz a hádam sa to konečne zobrazí. používam kryštalickú sódu, lebo na inú som ani nenatrafila, ale som s ňou spokojná. a používam aj ocot, niekto ho z prádla cíti, ale u nás tento problém nie je, mne všetko bez aviváže vonia čistotou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2012 7:46 am    Předmět: Citovat

Včera jsem dělala svůj první sliz... No a moc mi nezhoustl, rozhodně to není nijak gelovaté a normálně to teče (konzistenci vody to úplně nemá, ale je to tekuté, ale v ruce to klouže a je to slizské)
No a navíc se mi oddělilo asi mýdlo od zbytku, prostě mám na dně bílou vrstvičku, která jde ale normálně protřepat.
Je něco špatně? Bude to prát? Nejsem si jistá, jetsli jsem použila správnou sodu, krystalická se tu nedoporčuovala, tak jsem vzala jinou, tuhle...

A pak marseillské mýdlo...

Myslíte, že je to tou sodou? jinak doufám, že to bude normálně prát, teď mi běží pračka naprázdno a potom tam dám na zkoušku něoc černého, abych viděla, co to bude dělat... Předem dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2012 9:03 pm    Předmět: Citovat

tak jsem si z Německa přitáhla Sonnett 2l tekutý, s vůní levandule (ano, vlakem, ano táhla jsem to v báglu, ne, nemohla jsem ho tam přece nechat Laughing ),prala jsem s tím 2x, voní hezky, ale vždycky jen první věc, která se vysype z pračky, zbytek je nasáklý octem, to musím ještě vychytat a buď vůbec nedávat a nebo ještě menší pidi množství. Dneska jsem koupila v Kaufu Ringo, tak uvidíme.
Jen nedokážu posoudit, do jaké míry pere dobře (stejně tak i Ecover), nic vyloženě zapraseného jsem neprala. Jen mám dojem, že oblečení tak nesvítí (várka bílého prádla), ale tohle asi u přírodnějších věcí musím brát jako součást...
Jinak jsem nezjistila, co mi u prádla dělá jakoby natáhnutí - jestli ocet, jiná voda než doposud, pracíprostředek nebo pračka (žádný další faktor mě nenapadá)...možná se mi to jen zdá, nevím. Jinak ten sonnet docela brzo vyprchá, ale aspoň trošku déle a lépe voní, než ecover.
A vodu bychom měli mít měkkou, už jsem to dohledala.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 6:56 pm    Předmět: Citovat

Tak chci jen podotknout, že sliz pere úplně bez potíží. Bála jsem se zašednutí tmavého prádla, někdo to tu zmiňoval, že se to může stát, ale neděje se nám to. Sliz vypral i zadělané prádlo z tábora. Používám k němu aviváž Qualt a prádlo voní moc pěkně, mýdlově + trošku ocas z té aviváže. Takže za mě naprostá spokojenost. Nemám potřebu nějakého jiného prostředku. Až budu prát samotného něco jemného, vrazím tam aviváže víc a bude... Bílé věci skoro nevedu, těch pár, co jich mám, jsem musela prát v ruce i před slizem, tak v tom budu pokračovat.
Každopádně - kdo se bojíte, tak se nebojte a zkuste to, doporučuju, je to jednodušší než shánět a zkoušet eko prostředky. Příště bude z jiného mýdla, mám nějakou Lanzu, tak snad to taky půjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carolinka
8-20
8-20


Založen: 20.6.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

Ahoj Smile já jsem zatím taky jen u používání čistícího prostředku na nádobí, ale zvažuji i další prostředky Cool Na nádobí mám prostředek z urtekramu, ale ten má jen pár výrobků na úklid... Jak cenově vychází ty jiné prosím? Děkuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.