Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=675a36c02e2e915eae13473f9f9c04e6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2012 10:48 am    Předmět: Citovat

carolinka napsal:
Ahoj Smile já jsem zatím taky jen u používání čistícího prostředku na nádobí, ale zvažuji i další prostředky Cool Na nádobí mám prostředek z urtekramu, ale ten má jen pár výrobků na úklid... Jak cenově vychází ty jiné prosím? Děkuji Wink


Já používám na nádobí Sonett. Tady na těch stránkách je přehled různých jejich výrobků s cenama:

http://www.bioobchod.cz/exec/search.aspx?exps=sonett&SearchType=Fulltext
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

Achjo, tak nevím, co dělat - na chemku se mi přejít moc nechce, nicméně Ecover a Sonnet zatím zázraky nedělají - prádlo mám takové tvrdé, bílé věci jakoby zašlé a barevné je pro změnu pobledlé, o nějakém udržení barvy a neobarvení ostatních barevných věcí nemůže být ani řeč. A vyprání skvrn (které nejsou nějaké velké nebo zažrané, přecejen nejsem děcko, co se válí v blátě) taky není zrovna valné. Peru normálně bílé na 60° a barevné na 40° a to, co pouští víc než "jen malinko" tak peru ručně. Přídávím trochu octa, teď už mám ringo, tak dávám to a přijde mi to maličko lepší, ale jinak, nic moc Confused Dělám něco blbě, nebo nevím...

Ještě dostane šanci sliz, ale nevím, z jakého mýdla ho udělat, protože mi žádná z tria marseilské, jelení a jádrové nepřipadá jako voňavá varianta. Ale skvrny mi vypralo marseilské lépe než jelen teda. Jádrové jsem nezkoušela...

A ještě k Ringu, koupila jsem si s broskví, naprosto chytře jsem k němu čuchla "jako nechemik", takže jsem málem padla, ale přijde mi lepší, než normální ocet, zatím jsem s ním prala a myla chodbu, nesmrdí mi tolik, jako klasický ocet, i když vůně broskve ke mně zavane jen mírně a jen semtam a octová vůně je sice výraznější, ale tak jinak.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 7:48 pm    Předmět: Citovat

Já peru ve slizu a s aviváží Qualt a prádlo nijak nesmrdí... Je trochu cítit mýdlem, pokud se tam dá slizu moc, ale je to prostě mýdlo, nic strašného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 10:32 pm    Předmět: Citovat

rumjano, právě z toho důvodu jsem zbaběle koupila minulý týden obyčejný prášek na prádlo Embarassed Bílé i barevné krásně prokouklo, a je celkově lepší. To jakoby tvrdé oblečení se mi dělalo taky, navíc se mi začalo žmolkovat. Teď se to ve mě dost pere - prát v něčem, co je šetrné k přírodě, ale drahé, oblečení je po tom hrozné, nebo prát v něčem co stojí pár korun a pere perfektně, ale zase to není zrovna šetrné Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 5:45 am    Předmět: Frosh Citovat

Já doma používám Frosh - na všechno, od úklidové řady až po praní. Přijde mi to jako kompromis mezi chemií a přírodními prostředky. Se vším jsem jsem spokojená, snad jen jar od nich mi přijde takový slabší, než klasický Jar, ale pokud myju horkou vodou, tak je to v pohodě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 6:31 am    Předmět: Citovat

Nevím, s ekoprostředky na praní přímo zkušenost nemám. Ale co můžu porovnat sliz a prací prášek chemický, tak nemám pocit, že by v nich byl nějaký výrazný rozdíl... Tvrdost prádla vnímám občas jen u bavlněných kalhotek, ale ne u všech a fakt jenom občas. Přešla jsem rovnou z chemie na sliz. Podotýkám, že bílé prádlo v podstatě téměř žádné nevlastním, takže zašedlost nijak neřeším, pač těch kousků je tak málo, že ho prostě peru v ruce.
Jen připomínám, že ke slizu používám Qualt aviváž. Voní to pěkně a přítel si nijak nestěžuje. Sliz jsem teď měla z Marseillského mýdla, teď mám doma připravenou nějakou Lanzu. Popravdě největší problém, co se slizem mám, je prozatímní neexistence velké nádoby/barelu, ve které bych ho měla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 9:48 am    Předmět: Citovat

Tak já nevím, nic tvrdé nemám a vybledlé už vůbec. Právě z obyč pracího prášku bylo všechno takové bez barev, z ořechů vůbec není problém. Bílé v nich ale bez přídavku sonettu na bílé prádlo neperu. Případně na světlé použiju eko prací gel. Aviváže ani eko ani neeko, na vůni stačí pár kapek esenc. oleje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

Peru převážně v Ecoveru a slizu. Teď mám na odzkoušení Frosh, který je dost aromatický. Měla jsem i Qualt, který mi přešel dobrý, jen ho u nás ve městě nemůžu sehnat. Na bílé prádlo mám nejraději nějaký gel. Měla jsem od Dedry, ale ta vůně byla zas moc silná. Potřebovala bych nějaký tip na další prášky na praní, ať mám změnu.

Edit: zkoušeli jste někdo tyto prací gely?? Firma Tierra Verde, viděla jsem to v DM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 10:39 am    Předmět: Citovat

Já si Qalt objednávám z netu, poštovné je sice stovka, ale ten prášek sám o sobě je tak levný, že když ho beru ve větším balení, to poštovné k tomu přežiju. I když už bych ho ráda s něčím prostřídala - jen tak ze zvědavosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 11:58 am    Předmět: Citovat

Já jsem přešla na Frosch, jsem s ním spokojená. Přijde mi, že pere o dost líp než třeba sliz, navíc na ten ani momentálně nemám vhodné skladovací kapacity. Možná se k němu někdy v budoucnu vrátím, až se změní podmínky - i když na to bílé prádlo jsem s ním taky příliš spokojená nebyla. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.