Oblíbená místa, krajiny, města...
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8218b572e8a4ecc1bdd3599c807ac5fdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 12:51 pm    Předmět: Oblíbená místa, krajiny, města... Citovat

Jakou máte oblíbenou krajinu, místo, město....? Máte radši hory nebo roviny, lesy nebo skály, moře nebo jezera??? Máte nějaké místo, kde se cítíte dokonale "doma," které vám nikdy nikdo nevezme?
Co si představujete pod slovem "domov?" Smile

Já jsem kopcomilný typ a na rovině se cítím nesvá a tak trochu ubitě, jako by mi ta rovina a větry po ní vanoucí braly energii...
Ačkoliv už asi 3 roky nebydlím v Praze, stále si pod svým "doma" představuji noční pohled na Vltavu z Letné... zářící město, mosty, třpytící se řeku... Smile

Jak jste na tom vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 1:11 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se narodila a vyrostla na rovině (resp. nedaleko Hostýnských vrchů, ale ta rovina převažuje), takže nejkrásnější je pro už asi navždycky velká rovná plocha. Teď jsem bohužel spíše v kopcovitém terénu, ale taky to není až tak špatné, ale holt Haná je Haná Wink
O domově jsem zrovna nedávno přemýšlela, jelikož jsme se stěhovali. Ten opravdový pocit "doma" jsem ztratila po svém odchodu na VŠ, kdy jsem se doma začala vyskytovat poměrně zřídka různě jsem se přesouvala po pronájmech. Pak jsme odešli z Olomouce do Brna (čehož nikdy nepřestanu litovat...) a bezdomoví trvalo dál. Doufám, že si ho obnovím v novém domě.
Oblíbená města: můj rodný Holešov nebo Kroměříž či Olomouc - toto jsou mé ideální destinace, bohužel už se do žádné z nich natrvalo asi nikdy nevrátím... Crying or Very sad
Jinak moc krásná je Třeboň nebo třeba Litovel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 2:30 pm    Předmět: Citovat

Já jsem právě slyšela, že to má naprostá většina lidí tak, že se fixujou na 1, maximálně 2 krajiny, které pokládají za "správné a obyvatelné," což by Tvoje spokojenost s rovinou potvrzovala Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Pocházím z Boskovic ,bydlela jsem tam 18 let, kdo zná, ví že je to město obklopené kopečky a lesy - a proto mi placatá krajina přijde nezáživná.Člověk si zvykne na ledasjaké bydlení, ale scházelo by mi nemít za barákem les.
Loni jsme trávili pár dnů na jižní Moravě - je tam krásně, jenže kam oko dohlédne rovina a žádný lesík - je to taková jednotvárná krajina.
No a pak se mi moc líbí jižní Čechy a Vysočina - hlavně ty všudypřítomné rybníky. Jo a nesmím zapomenout na Prachovské skály, Adršpach,taky na Šumavě je to úžasné ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Mně se právě na rovině líbí, že je všude takový krásný výhled, všechno jako na dlani, i to jak po ní vane vítr. V kopcovitém terénu musí být člověk někde nahoře, jinak vidí houby a je jenom sevřený okolím... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:24 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Mně se právě na rovině líbí, že je všude takový krásný výhled, všechno jako na dlani, i to jak po ní vane vítr. V kopcovitém terénu musí být člověk někde nahoře, jinak vidí houby a je jenom sevřený okolím... Confused

To bude tím, že se člověk cítí nejlépe v krajině, ve které se narodil. Já z kopců vůbec nemám pocit "sevřenosti" - připadám se mezi nimi jako v bezpečném hnízdě Laughing Laughing Laughing. Kopcovitá krajina je krásně členěná a rozmanitá a rovina - je prostě jen rovina. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Mně se právě na rovině líbí, že je všude takový krásný výhled, všechno jako na dlani, i to jak po ní vane vítr. V kopcovitém terénu musí být člověk někde nahoře, jinak vidí houby a je jenom sevřený okolím... Confused


To je fakt zajímavé Smile Já se na rovině právě cítím moc na ráně, zatímco kopečky vytváří spousty zajímavých zákoutí a jsou takové "útulnější..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:54 pm    Předmět: Citovat

tak ja jsem z hor(krkonose)na zadne doma fixovana nejsem,jelikoz se citim byt doma kdekoli v prirode bez lidi Very Happy ano miluju hory,kopce,ale taky miluju skaly,rovne bukove ci borovicove haje,jezera reky potoky,rybniky ,moooore(to hodne moc i kdyz jsem ho videla jen dvakrat) Very Happy ja jsem asi opravdu stastna kdekoli v prirode Very Happy na mesta vazana nejsem vubec.Pochazim z Trutnova,ale nic krom rodiny me tam netahne,studovala jsem v Hradci Kralove,tam me taky nic netahne,pratele mam ruzne postrkane po republice,momentalne ziju druhym rokem v brne(tady se mi libi moc,protoze neni daleko do lesu Cool )ale v podstate,mam touhu cestovat a jsem takova sva a svobodna,takze jedine co bych nazvala pravym domovem je naruc meho tygrika a priroda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:


To je fakt zajímavé Smile Já se na rovině právě cítím moc na ráně, zatímco kopečky vytváří spousty zajímavých zákoutí a jsou takové "útulnější..."


No jo, já jsem na to prostě zvyklá od malička, tak to vidím jinak Wink Ale nemusí to být nutně jen tím, že tam člověk narodil. Manžel pochází z hornatější krajiny, ale rovina střední Moravy mu taky velice přirostla k srdci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misha
161-320
161-320


Založen: 4.5.2007
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

Já jsem doma na Děčínsku, v Českém Švýcarsku. Pak se mi ještě hodně líbí v Brně, kam každý rok jezdíme na dovču. Jinak taky se bojím ztráty pocitu domova, o kterém mluvila Klaruša. Hlásím se totiž na VŠ do Hradce Králové, kam teď každý víkend jezdím na kurzy, a tam je ta krajina úplně jiná než u nás - placka..moc se mi tam nelíbí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.