Vegetariánství apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d43ac1794a0224b579c95b3ad83c3ffZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
A my přitom maso jíme, ale jen občas, třeba jednou dvakrát týdně, ani jednomu nám to nechybí a jsme spokojení, tak nechápu kde ten mýtus "maso je nutnou podmínkou zdravého stravování" vzniká. Rolling Eyes

Taky by mě zajímalo, kde vznikl mýtus o "zdravosti" masa, který evidentně existuje, stačí si všimnout jídelníčků na mnoha školách (nevím, jestli už to neupravili, je to dost dávno, co jsem naposled jedla v nějaké školní jídelně), kde se to masem jen hemží, nebo doporučení, že by se malým dětem měla dávat maso 6x týdně, brr Evil or Very Mad
Mně by maso vůbec nechybělo, ale kvůli manželovi ho občas (tak 1-2x za měsíc) udělám - on sice sní i zeleninu či luštěniny, co vařím běžně, ale nad masem se olizuje a chválí mnohem víc Laughing (ale říká, že maso si dává v práci v restauraci na oběd, tak o víkendu být nemusí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:49 am    Předmět: Citovat

Já zase maso musím jíst, kdysi jsem jedla jen ryby a to ostatní maso jen občas, a měla jsem anémii z chronického nedostatku železa. Jedla jsem sice zeleninu a luštěniny,kde železo je, ale to se ne a ne vstřebat. Teď maso jím a v pohodě. Dokonce mi i začalo chutnat. To je asi nejdůležitější, jíst to co nám chutná:-)Ale na moji zeleninu a podobné dobroty to nemá Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:

Spíš mě štvou reakce okolí - on přítel v poslední době dost zhubl, protože přestal chodit do posilovny, a všichni se ho ptají: "jíte vy vůbec maso?" Jako by maso byla jediné potravina, po které se přibírá. Evil or Very Mad A my přitom maso jíme, ale jen občas, třeba jednou dvakrát týdně, ani jednomu nám to nechybí a jsme spokojení, tak nechápu kde ten mýtus "maso je nutnou podmínkou zdravého stravování" vzniká. Rolling Eyes


Z toho si nic nedělej, to taky slyšíme furt, jenže u nás je navíc miláček jak prst a já při těle, tak si asi ještě navíc myslí, že ho šidím na jídle či co... Jenomže on je ten nespravedlivý případ, že může jíst cokoliv kdykoliv a není to na něm vidět... Crying or Very sad Kdežto já jsem úplný opak... Embarassed Embarassed Embarassed
Maso jíme, ale ne nějak zásadně často, tmavé skoro vůbec. Teď jsme se dali na ryby, škoda jen, že většina těch lepších je tak děsně drahá.... Crying or Very sad
Já jsem maso nejídávala, když jsem byla na výšce, ale nedělalo mi to nějak moc dobře a vyvolávalo to ve mně takovou zvláštní, řekla bych až vlčí lačnost po mase, takže si ho radši sem tam dám, abych pak třeba někoho nesnědla... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Ale z některých druhů masa se mi dělá vyloženě šoufl, nesnáším už jenom ten pach... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Slunéčko napsal:

Spíš mě štvou reakce okolí - on přítel v poslední době dost zhubl, protože přestal chodit do posilovny, a všichni se ho ptají: "jíte vy vůbec maso?" Jako by maso byla jediné potravina, po které se přibírá. Evil or Very Mad A my přitom maso jíme, ale jen občas, třeba jednou dvakrát týdně, ani jednomu nám to nechybí a jsme spokojení, tak nechápu kde ten mýtus "maso je nutnou podmínkou zdravého stravování" vzniká. Rolling Eyes


Z toho si nic nedělej, to taky slyšíme furt, jenže u nás je navíc miláček jak prst a já při těle, tak si asi ještě navíc myslí, že ho šidím na jídle či co... Jenomže on je ten nespravedlivý případ, že může jíst cokoliv kdykoliv a není to na něm vidět... Crying or Very sad Kdežto já jsem úplný opak... Embarassed Embarassed Embarassed


Jj, máme to přesně tak. On sní co může a nepřibere, já si jídlo plus mínus musím hlídat. Vím, že on by přibral zase jedině kdyby chodil pravidelně cvičit a cpal se tvarohem, jogurty a dalšímu bílkovinami, případně i proteinovými nápoji. Což ale nemůžu příbuzným jen tak říct "já mu vařím, ale on už necvičí, a proto je tak hubenej", bylo by to vůči němu nefér. A proto s kamennou tváří odpovídám "to víte, já mu vařím jenom pohanku, chudáčkovi", a snažím se je tím odpálkovat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 12:18 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Jj, máme to přesně tak. On sní co může a nepřibere, já si jídlo plus mínus musím hlídat. Vím, že on by přibral zase jedině kdyby chodil pravidelně cvičit a cpal se tvarohem, jogurty a dalšímu bílkovinami, případně i proteinovými nápoji. Což ale nemůžu příbuzným jen tak říct "já mu vařím, ale on už necvičí, a proto je tak hubenej", bylo by to vůči němu nefér. A proto s kamennou tváří odpovídám "to víte, já mu vařím jenom pohanku, chudáčkovi", a snažím se je tím odpálkovat. Very Happy

Jojo, jen tak do nich Wink Laughing Laughing

Je zajímavé tady pozorovat, jak některé tělo maso potřebuje a jiné se bez něj krásně objede Smile Já mám např. na sobě vypozorováno, že když mám na oběd maso a pak jdeme na kolo, jede mi to mnohem hůř, než když sním cokoli jiného (a to i v případě, že to je něco hodně bílkovinného srovnatelného s masem, není to tím, že bych si dla kachnu a pak se divila, že nakole funím Laughing ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 12:47 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Hmm, můj přítel asi nulka nebude Very Happy ne že by maso nejedl, ale je schopný bez něj vydržet, a jíst se mnou bezmasá jídla, do vegetariánských restaurací taky chodíme celkem často.
Spíš mě štvou reakce okolí - on přítel v poslední době dost zhubl, protože přestal chodit do posilovny, a všichni se ho ptají: "jíte vy vůbec maso?" Jako by maso byla jediné potravina, po které se přibírá. Evil or Very Mad A my přitom maso jíme, ale jen občas, třeba jednou dvakrát týdně, ani jednomu nám to nechybí a jsme spokojení, tak nechápu kde ten mýtus "maso je nutnou podmínkou zdravého stravování" vzniká. Rolling Eyes


Ono nejde o to, že by se po masu přibíralo, ale je to bohatej zdroj bílkovin a když tělo nedostane dostatečnej přísun bílkovin, má pak tendence brát si je z vlastní svaloviny Wink Jinak já souhlasím s tím, že je maso důležitou ( nikoliv nutnou ) součástí jídelníčku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LittleStar
321-600
321-600


Založen: 2.1.2008
Příspěvky: 355

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že maso je jako zdroj bílkovin nutnou součástí života, navíc mám krevní skupinu 0 a docela se to ke mě hodí, přesto, že jsem byla rok vegetariánka Smile
Ale přísun bílkovin si musím hlídat, mám skon to šidit, pak tělo - jak řekla Sarah - začne brát se svalů, a protože pouze činností svalů můžeme spálit uložené tukové zásoby - nedělá to dobrotu a člověk nestíhá (nemá čím spalovat) a pak kyne Sad je to začarovanej kruh. Hodně bílkovin je i v luštěninách, já vím, ale k nim mám od malička odpor Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Taky by mě zajímalo, kde vznikl mýtus o "zdravosti" masa, který evidentně existuje, stačí si všimnout jídelníčků na mnoha školách (nevím, jestli už to neupravili, je to dost dávno, co jsem naposled jedla v nějaké školní jídelně), kde se to masem jen hemží, nebo doporučení, že by se malým dětem měla dávat maso 6x týdně, brr Evil or Very Mad


Přesně tak, v jídelnách to byl a je kolikrát děs. Když se byla malá a nejedla jsem maso, tak jsem pořád slýchala, jak je to špatně, že se maso jíst musí, a to nejen od učitelek, ale i od svých spolužáků, vegetarián tenkrát znamenalo "něco špatného". Teď, když ty samé lidi vídám po x letech, tak slyším jen - já teď maso moc nejím, jsem spíš vegetariánka, apod. Musím se smát, nevím, jestli je strhla nějaká módní vlna vegetariánství, nebo jestli opravdu změnili názor. Člověk se asi hodně nechává ovlivnit tím, co říkají ostatní, za totality bylo nejíst maso něco absolutně nepřípustného, já jsem k tomu ještě ani nepila mléko, tak jsem ve školce za to byla pořád na hanbě Crying or Very sad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrým zdrojem bílkovin jsou nejen luštěniny (které by se měly jíst s obilovinami, aby do sebe čověk dostal všechy esenciální aminokyseliny), ale i sýry (eidam, tvarůžky), tvaroh, šmakoun... Myslím si, že pokud člověk nechce nebo nemůže konzumovat maso, dostatek bílkovin si najde z těchto "alternativních" zdrojů. Větší problém vidím v tom, co píše Hvězdička, že člověk bílkoviny adekvátně nenahrazuje.
V tomto směru se mi zdá dost extrémní veganství - člověk asi nesní v rostlinných zdrojích tolik bílkovin, aby obsáhl svou denní potřebu (byla by to asi pěkná halda luštěnin Laughing ). Setkala jsem se s jedním veganem (šla tu řeč o tom, že vegetariánky bývají většinou holky, ale nesetkala jsem se s holkou-vegankou, tímto směrem se, zdá se mi, ubírají zase více pánové), který zkoumal etikety, aby tam nebyla stopa po živočišném produktu, ale vesele dlabal instantní jídla a polévky a třeba zeleninu skoro vůbec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:

Člověk se asi hodně nechává ovlivnit tím, co říkají ostatní, za totality bylo nejíst maso něco absolutně nepřípustného, já jsem k tomu ještě ani nepila mléko, tak jsem ve školce za to byla pořád na hanbě Crying or Very sad Wink

... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.