Vegetariánství apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 136, 137, 138, 139  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e6bb1ea0d760d09648be5bb2e4ed57a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 9:25 pm    Předmět: Citovat

Od kdy byl "odkojen" kravským mlékem? Upřesnit prosím. A ne, běžné to teda nebylo. Běžné bylo, že se sehnala kojná. On je trochu rozdíl dát kravské mléko třitýdennímu, tříměsíčnímu, půlročnímu či ročnímu dítěti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 9:27 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Od kdy byl "odkojen" kravským mlékem? Upřesnit prosím. A ne, běžné to teda nebylo. Běžné bylo, že se sehnala kojná. On je trochu rozdíl dát kravské mléko třitýdennímu, tříměsíčnímu, půlročnímu či ročnímu dítěti


Takhle přesně to nevím, zeptám se babičky, až s ní budu. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 9:31 pm    Předmět: Citovat

Btw: ne každý, komu se dá brzo takové to mléku musí mít potíže s ledvinami. Nicméně má k tomu slušně nakročeno. Protože se tím ledviny zbytečně zatěžují Wink A nevím, kolik je babičcě, ale když se narodila loni ta čtyřčata, vyprávěla mi manželova babička, že se u nich v městě když byla mladá taky narodila čtyřčata a protože neměla, vozili jí mléko jiné dvě maminky. něbo se stačí podívat na Žerany na tu část filmu, kde jedna z žen panu učitelu vysvětlu, že ten rošťák je bratr její dcery "po mléce" Wink

Ale to jsme hodně OT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 7:54 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Od kdy byl "odkojen" kravským mlékem? Upřesnit prosím. A ne, běžné to teda nebylo. Běžné bylo, že se sehnala kojná. On je trochu rozdíl dát kravské mléko třitýdennímu, tříměsíčnímu, půlročnímu či ročnímu dítěti


Tak jsem se na to ptala babičky, jelikož neměla mléko, tak hned od prvního týdnů přidávali kravské mléko. Prý brali i nějakou umělou výživu z lékárny, ale jak to na vesnici její rodina viděla, tak samozřejmě řekli, že to nejde, aby ho krmili jen takovou zelenou břečkou (prý to bylo fakt do zelena) a přidávali k tomu normálně kravské mléko. A jak babička dodala, že vše bylo pod lékařským dohledem, že se nemám bát Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 8:10 am    Předmět: Citovat

porcelainswan: jiný kraj, jiný mrav. Moje babička by mi za to rozbila držku, budiž jí země lehká Wink ale fakt by mi jí rozbila Laughing To že má tatínek ledviny v pořádku, se samozřejmě cení. Ale já bych si to u svých dětí opravdu neriskla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 8:15 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
porcelainswan: jiný kraj, jiný mrav. Moje babička by mi za to rozbila držku, budiž jí země lehká Wink ale fakt by mi jí rozbila Laughing To že má tatínek ledviny v pořádku, se samozřejmě cení. Ale já bych si to u svých dětí opravdu neriskla Wink


Asi máš fakt štěstí na vzdělanější starší generaci, nebo nevím Smile

Jinak konec OT Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 1:32 pm    Předmět: Citovat

Malé OT + zamyšlení
Zas v některých krajích běžně nerozbíjejí babičky vnučkám držku - fakt jsou ty mravy různé.Twisted Evil
Kojné bych do toho moc nemotala, to byla záležitost spíš pro bohatší a taky dost záleží na době, o které je řeč. Takže spíš popřemýšlet o souvislostech a okolnostech, než sáhneme k hrubému násilí. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2014 1:40 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:


Tak jsem se na to ptala babičky, jelikož neměla mléko, tak hned od prvního týdnů přidávali kravské mléko. Prý brali i nějakou umělou výživu z lékárny, ale jak to na vesnici její rodina viděla, tak samozřejmě řekli, že to nejde, aby ho krmili jen takovou zelenou břečkou (prý to bylo fakt do zelena) a přidávali k tomu normálně kravské mléko. A jak babička dodala, že vše bylo pod lékařským dohledem, že se nemám bát Laughing


Myslím, že dávat kravské mléko ( ředené ) miminům bylo běžnější, než s si pořizovat kojné ... moje prababička měla 13 dětí, hodně pracovala na poli, o děti se starala moje babička (její nejstarší dcera) ... kravské mléko se ředilo, dudlik se dělal z plátýnka , které se čímsi vycpalo a mimčo mléko takhle "vycucalo"
A moje babička to pak takhle praktikovala i na svých dětech - tedy mé mamince. Aspoň už si nemusela vyrábět dudlík s kapesníku - mohla si ho koupit . Very Happy

Kdepak by dřív vzali tyhle ženy kojnou - každá měla svých děcek jako máku - a ještě živit další ? To nebylo myslitelné.
Kojná -možná tak od nějaké vyšší střední vrstvy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 4:59 pm    Předmět: Citovat

Já se z toho zblázním. Poslední dobou se cpe hovězí vývar a vepřová/hovězí želatina do všeho. Chtěla jsem v M+S koupit večeři a z nevinně vypadajícího zeleninového jídla na mě kouká hovězí želatina. V Lidlu mají v polovině dezertů typu krémy, pěny, poháry hovězí želatinu. Že se nedají koupit drůbeží párky bez rypáku (pro kámošku), to už jsem pochopila. Ale že musejí ty mrtvé savce cpát i do nemasových jídel, to už mi rozum nebere.

Takže budu chodit nakupovat zásadně s lupou a udělám si z nákupu čtenářský kroužek :roll:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rawen
321-600
321-600


Založen: 2.9.2008
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 5:52 pm    Předmět: Citovat

Já už taky bohužel praktikuji čtenářský koutek při nákupech. Dnes si manžel všiml že dokonce v sušeném droždí je éčko živočišného tuku. Nacpou to prostě všude. :/ Nejlepší je prostě používat pouze základní suroviny...

Ale najíst se jako vegan venku je fakt složitý, zrovna to řešíme. Jedem na víkend do hotelu, který není vegan a ani žádná jiná restaurace v okolí není vegan, možnost vařit si sami tam není. Tak zvažuju, zda se narovinu zeptat jestli třeba nepoužívají vývar do zeleninových těstovin, sádlo na topinky apod., ale zas se bojím aby nebyli zlomyslní a fakt mi to tam nedali. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 136, 137, 138, 139  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.