Vegetariánství apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 137, 138, 139  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=85b6ff26b712ab9af542c46065d502d4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:19 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Llucy napsal:

Člověk se asi hodně nechává ovlivnit tím, co říkají ostatní, za totality bylo nejíst maso něco absolutně nepřípustného, já jsem k tomu ještě ani nepila mléko, tak jsem ve školce za to byla pořád na hanbě Crying or Very sad Wink

... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )


Jj, přesně tak, ještě teď mě mrazí, když na to vzpomenu. Před asi třemi lety jsem byla na praxi v jeslích a dost mě šokovalo, že se téměř nic nezměnilo Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Přesně tak, v jídelnách to byl a je kolikrát děs. Když se byla malá a nejedla jsem maso, tak jsem pořád slýchala, jak je to špatně, že se maso jíst musí, a to nejen od učitelek, ale i od svých spolužáků, vegetarián tenkrát znamenalo "něco špatného". Teď, když ty samé lidi vídám po x letech, tak slyším jen - já teď maso moc nejím, jsem spíš vegetariánka, apod. Musím se smát, nevím, jestli je strhla nějaká módní vlna vegetariánství, nebo jestli opravdu změnili názor. Člověk se asi hodně nechává ovlivnit tím, co říkají ostatní, za totality bylo nejíst maso něco absolutně nepřípustného, já jsem k tomu ještě ani nepila mléko, tak jsem ve školce za to byla pořád na hanbě Crying or Very sad Wink

No, tehdy to bylo celkem stigma...

Pobavilas mě formulací "jsem spíš vegetariánka" Laughing Oni to ti lidé asi tak říkají, ale je to celkem absurdní - buď vegetarián jsem nebo nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:24 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Dobrým zdrojem bílkovin jsou nejen luštěniny (které by se měly jíst s obilovinami, aby do sebe čověk dostal všechy esenciální aminokyseliny), ale i sýry (eidam, tvarůžky), tvaroh, šmakoun... Myslím si, že pokud člověk nechce nebo nemůže konzumovat maso, dostatek bílkovin si najde z těchto "alternativních" zdrojů. Větší problém vidím v tom, co píše Hvězdička, že člověk bílkoviny adekvátně nenahrazuje.
V tomto směru se mi zdá dost extrémní veganství - člověk asi nesní v rostlinných zdrojích tolik bílkovin, aby obsáhl svou denní potřebu (byla by to asi pěkná halda luštěnin Laughing ). Setkala jsem se s jedním veganem (šla tu řeč o tom, že vegetariánky bývají většinou holky, ale nesetkala jsem se s holkou-vegankou, tímto směrem se, zdá se mi, ubírají zase více pánové), který zkoumal etikety, aby tam nebyla stopa po živočišném produktu, ale vesele dlabal instantní jídla a polévky a třeba zeleninu skoro vůbec



S tím veganstvím - já nevím, asi je to zase případ od případu,ale mě mléčné výrobky extrémně zahleňují, takže když je vysadím, cítím dost úlevu. A s tím, že nejím maso, jsem problémy nikdy neměla, ale taky to nesedí každému, kamarádka to zkoušela a po 3 měsících byla úplně vyřízená a musela se vrátit ke své původní stravě. Myslím, že tělo si samo řekne, co mu chybí a co potřebuje. Největší kravina mi přijde číst různé články o tom, co je "zdravé" a co ne, protože jednak je všude napsáno něco jiného a navíc, po určité době je to stejně vyvráceno a vědci přijdou s novým objevem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Llucy napsal:
Přesně tak, v jídelnách to byl a je kolikrát děs. Když se byla malá a nejedla jsem maso, tak jsem pořád slýchala, jak je to špatně, že se maso jíst musí, a to nejen od učitelek, ale i od svých spolužáků, vegetarián tenkrát znamenalo "něco špatného". Teď, když ty samé lidi vídám po x letech, tak slyším jen - já teď maso moc nejím, jsem spíš vegetariánka, apod. Musím se smát, nevím, jestli je strhla nějaká módní vlna vegetariánství, nebo jestli opravdu změnili názor. Člověk se asi hodně nechává ovlivnit tím, co říkají ostatní, za totality bylo nejíst maso něco absolutně nepřípustného, já jsem k tomu ještě ani nepila mléko, tak jsem ve školce za to byla pořád na hanbě Crying or Very sad Wink

No, tehdy to bylo celkem stigma...

Pobavilas mě formulací "jsem spíš vegetariánka" Laughing Oni to ti lidé asi tak říkají, ale je to celkem absurdní - buď vegetarián jsem nebo nejsem.


Možná to jsou takový pseudovegetariáni, na oko Laughing


Naposledy upravil Llucy dne út březen 04, 2008 1:27 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )


Škraloupy na mlíce ve školce můžou za to, že dneska nepiju mlíko Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )

Brrrrr Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Úplně mi přeběhl mráz po zádech. A taky jsem si vzpomněla, jak jsem musela doma skoro do dospělosti (mamka to nucení vzdala někdy okolo mých 17 let) pít kakao (navíc z převařeného mléka).


Naposledy upravil Herminka dne út březen 04, 2008 1:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
S tím veganstvím - já nevím, asi je to zase případ od případu,ale mě mléčné výrobky extrémně zahleňují, takže když je vysadím, cítím dost úlevu. A s tím, že nejím maso, jsem problémy nikdy neměla, ale taky to nesedí každému, kamarádka to zkoušela a po 3 měsících byla úplně vyřízená a musela se vrátit ke své původní stravě. Myslím, že tělo si samo řekne, co mu chybí a co potřebuje. Největší kravina mi přijde číst různé články o tom, co je "zdravé" a co ne, protože jednak je všude napsáno něco jiného a navíc, po určité době je to stejně vyvráceno a vědci přijdou s novým objevem. Laughing

Fakt jsme každý individuální a každému sedne něco jiného.
A když Tě mléčné výrobky zahleňují, z čeho máš ty bílkoviny - jen z luštěnin a sójových výrobků?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
ilona napsal:

... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )


Škraloupy na mlíce ve školce můžou za to, že dneska nepiju mlíko Laughing Laughing


Připojuji se, mléko nebo kakao se škraloupem to byl totální hnus...brrr....A ještě hororový zážitek, když mě učitelka ve školce donutila sníst plíčka na smetaně (tedy pajšl, jak se u nás velmi výstižně říká)...to jsem se fakt málem pozvracela... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Llucy napsal:
S tím veganstvím - já nevím, asi je to zase případ od případu,ale mě mléčné výrobky extrémně zahleňují, takže když je vysadím, cítím dost úlevu. A s tím, že nejím maso, jsem problémy nikdy neměla, ale taky to nesedí každému, kamarádka to zkoušela a po 3 měsících byla úplně vyřízená a musela se vrátit ke své původní stravě. Myslím, že tělo si samo řekne, co mu chybí a co potřebuje. Největší kravina mi přijde číst různé články o tom, co je "zdravé" a co ne, protože jednak je všude napsáno něco jiného a navíc, po určité době je to stejně vyvráceno a vědci přijdou s novým objevem. Laughing

Fakt jsme každý individuální a každému sedne něco jiného.
A když Tě mléčné výrobky zahleňují, z čeho máš ty bílkoviny - jen z luštěnin a sójových výrobků?


Ano. Problém ale u mne je, že to striktně nedodržuju, takže sem tam si nějaký mléčný výrobek dám... Fakt je, že když jsem vydržela asi 2 měsíce nejíst mléčné výrobky, netrápil mě kašel a vyčistila se mi pleť. A dle mé krevní skupiny AB mám i doporučeno nejíst mléčné výrobky, protože lidé s touto KS často trpí zahleněním, takže to na mne tak sedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
sarahpentium napsal:
ilona napsal:

... prorostlé hovězí a hrnek teplého mléka s blankou - na tyhle příšernosti z dětství nelze zapomenout! Mad (a nepujdeš od stolečku, dokud to nesníš/nevypiješ! - bleee )


Škraloupy na mlíce ve školce můžou za to, že dneska nepiju mlíko Laughing Laughing


Připojuji se, mléko nebo kakao se škraloupem to byl totální hnus...brrr....A ještě hororový zážitek, když mě učitelka ve školce donutila sníst plíčka na smetaně (tedy pajšl, jak se u nás velmi výstižně říká)...to jsem se fakt málem pozvracela... Evil or Very Mad


Plíčka na smetaně, ten hnus se pamatuju taky ze školních jídelen Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 137, 138, 139  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.