Mořská sůl
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5ab69eab50b682bccbf102bcdbc464daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Taky ji mám hlavně kvůli štítné žláze, solí míň, s tím souhlasím...

Taky jsem ji nedávno začala používat, ale nějak jsem si nevšimla, že solí míň Embarassed O himálajské taky už nějakou dobu uvažuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 8:52 pm    Předmět: Himalájská sůl Citovat

Tady je taky docela obsáhlý povídání o himalájský soli Smile http://www.dia-potraviny.cz/himalajska_sul.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 10:48 pm    Předmět: Citovat

Ja pouzivam himalajskou hrubozrnnou do koupeli Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 11:59 pm    Předmět: Citovat

Tak ona se i mořská sůl dá koupit ve zdravé výživě v hrubém, nerafinovaném stavu. Taková sůl vypadá špinavě, ale je čistě přírodní. Oproti běžné kamenné soli obsahuje spoustu dalších minerálů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

tak ja by som sa vratila k tomu kupanie v soli:) dnes som si kupila zivu sol (www.zivasol.sk). nema niekto nejake skusenosti? rozmyslam, ze by som tam supla trochu kokosaku a etericky olej. nemoze to ovplyvnit vsetky tie dobre latky, co ma obsahovat?Wink jooj, strasne sa tesim jak sa v tom po treningu vykupem Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 12:52 pm    Předmět: Citovat

BTW, co by to spravilo s vlasmi? Shocked Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 12:19 am    Předmět: Citovat

Víte někdo něco o "osmózovém efektu" Question Arrow Když se do koupele přidá hodně soli (1 kg soli na 100 l vody), dochází k tomuto efektu, kdy "tělo uvolňuje škodlivé látky do koupele a současně kůží vstřebává minerální látky ze solanky, tento proces podporuje odkyselení těla. Velmi vhodná pro posílení organismu, dosažení vysokého stupně uvolnění, snížení nežádoucí nadváhy. Poměrem vody a soli je možné regulovat očistné a relaxační účinky." Docela mě to zaujalo, máte s tím někdo zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

Zkušenost s tím nemám, ale nedávno jsem četla něco podobného. Prý se po té koupeli nemá oplachovat sladkou vodou, ale jen zabalit do prostěradla a na nějakou dobu zalehnout do postele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Zkušenost s tím nemám, ale nedávno jsem četla něco podobného. Prý se po té koupeli nemá oplachovat sladkou vodou, ale jen zabalit do prostěradla a na nějakou dobu zalehnout do postele.

Tak se to doporučuje po každé koupeli a tak to dělám, je to fakt nejlepší relax. Spíš by mě zajímalo, jak dlouho v té vodě můžu být a kolik je 100 l vody Laughing Je to plná vana?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Misch napsal:
Herminka napsal:
Zkušenost s tím nemám, ale nedávno jsem četla něco podobného. Prý se po té koupeli nemá oplachovat sladkou vodou, ale jen zabalit do prostěradla a na nějakou dobu zalehnout do postele.

Tak se to doporučuje po každé koupeli a tak to dělám, je to fakt nejlepší relax. Spíš by mě zajímalo, jak dlouho v té vodě můžu být a kolik je 100 l vody Laughing Je to plná vana?


Asi to plná vana bude podle mě. Jinak, co jsem četla, tak by se v té vodě mělo být 20min, protože se tam dává horká voda.
Já si tuhle koupel dělala jednou zatím. Jsem kupovala pro tátu sůl (má lupenku), tak jsem si koupila i pro sebe. Bylo doporučeno půl kila na vanu (teda dávat tam kilo - tak se asi nedoplatim Shocked ). Byla jsem tam 25min - v hodně horké vodě. Vylezla jsem totál kaput. Pak se flákla na postel (píšou - 20min odpočívat) a krásně jsem relaxovala. Musím říct, že se mi krásně uvolnilo celé tělo. Příště tam, ale budu jen těch 20min , pokud tam dam fakt horkou vodu Laughing , aby to se mnou nešvihlo.
Jo a neoplachovala jsem se sladkou Wink

P.S. kupovala jsem sůl od Dufka - http://www.lekarna.cz/jaroslav-duffek/

ještě jsem zapomněla - byly tam i trochu kamínky, takže by ta sůl měla být v pohodě Laughing
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.