Mořská sůl
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5dfd984feed9c28481925e642cae4bf8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

Bittersweet: Díky za info. V dm mají 1,5 kg čisté soli z Mrtvého moře značky Das gesunde Plus asi za 80,-. Kupovala jsem ji tam sice již před rokem a půl, ale od té doby jsem ji tam ještě párkrát viděla, myslím, že ji pořád budou mít. Podle mě je dobrá a také tam byly kamínky Smile . Asi si ji znovu koupím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

Bittersweet napsal:
ještě jsem zapomněla - byly tam i trochu kamínky, takže by ta sůl měla být v pohodě Laughing

A ty kamínky jsou ukazatel čeho??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 6:28 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Bittersweet napsal:
ještě jsem zapomněla - byly tam i trochu kamínky, takže by ta sůl měla být v pohodě Laughing

A ty kamínky jsou ukazatel čeho??

To neber moc vážně, ale např. že je "opravdu přírodní" Laughing Ne moc čištěná a různě upravovaná. To jsou jen domněnky. Btw. ta naše klasická paneláková vana by měla mít asi 130 l, zhruba, no, stejně si nikdy plnou vanu nenapouštím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Laughing jj, ten dodatek jsem tam dala kvůli tomu,že je "opravdu přírodní".

Jinak já to nedělala kvůli tomu pročištění organismu, ale kvůli kůži. Bylo mi sděleno, že lupenka je dědičná a jelikož jí má strejda a i táta, tak jsem do budoucna jasná Laughing . Od táty mam hlavně ty "super" geny, tak jsem si řekla, že si budu dávat preventivně jednou za čas pořádnou solnou kůru Razz .

Musim říct, že jsem po tom měla krásně vláčnou kůži, heboučkou a nemusela jsem se pak ani ničim mazat (normálně mam kůži sušší).

Takže doporučuju, hup do vany. Pak si v osušce lehnout na postel a pustit si nějakou pěknou hudbu a mít rozsvícenou jenom lampičku (svíčky). Takhle odreagovaně jsem se dlouho necítila, jako po té koupeli.
Nepřijít mamka, tak jsem vytuhla Very Happy .
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tu sůl právě používala ve svém ekzematickém období, jenže velice nepravidelně, takže výsledky se nedostavily, ale věřím, že kdybych se svědomitě koupala, tak to pomůže. Embarassed Právě včera jsem se koupala (koupu se tak 1x - 2x za měsíc v zimě, v létě se mi nechce), dala jsem půl alverdí soli, koupelový olej růžové dřevo od Saloosu a pak sklenici mléka. Já takto ráda kombinuji, aby mi to rychleji ubývalo, a mohla zkusit něco nového Laughing Asi zase pořídím syrovátku. No a právě potom vždy hupsnu do postele v županu a čtu nebo jenom ležím. Je to neuvěřitelně uvolňující. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Bittersweet napsal:
Jinak já to nedělala kvůli tomu pročištění organismu, ale kvůli kůži. Bylo mi sděleno, že lupenka je dědičná a jelikož jí má strejda a i táta, tak jsem do budoucna jasná Laughing . Od táty mam hlavně ty "super" geny, tak jsem si řekla, že si budu dávat preventivně jednou za čas pořádnou solnou kůru Razz

Je to trochu off topic, ale slyšela jsem, že se dědí spíš ob generaci.
Tak nějak na to spoléhám (taky u nás má lupénku taťka a strýc) nebo spíš naivně doufám, že se u mě "gen lupénky" potlačí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Já používám už dlouho mořskou sůl Alnatura (dm drogerie), je nerafinovaná a stejně ji používám tepelně zpracovanou a na talíři nedosoluji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Bittersweet napsal:
Jinak já to nedělala kvůli tomu pročištění organismu, ale kvůli kůži. Bylo mi sděleno, že lupenka je dědičná a jelikož jí má strejda a i táta, tak jsem do budoucna jasná Laughing . Od táty mam hlavně ty "super" geny, tak jsem si řekla, že si budu dávat preventivně jednou za čas pořádnou solnou kůru Razz

Je to trochu off topic, ale slyšela jsem, že se dědí spíš ob generaci.
Tak nějak na to spoléhám (taky u nás má lupénku taťka a strýc) nebo spíš naivně doufám, že se u mě "gen lupénky" potlačí...


No uvidíme, bud a nebo, ale u nás maj naštěstí oba lehčí formu, tak to neni tak hrozný.

Jak to tu čtu, dala bych hned vanu, ale nemam sůůůůůl Crying or Very sad
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 1:43 pm    Předmět: Citovat

Bitter, abych Tě utěšila - oproti mně jsi na tom ještě dobře. Taky mě to čtení namlsalo, sůl by se doma nějaká i splašila - jenže já pro změnu nemám VANU - a to se napravuje podstatně hůř a nákladnějc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Bitter, abych Tě utěšila - oproti mně jsi na tom ještě dobře. Taky mě to čtení namlsalo, sůl by se doma nějaká i splašila - jenže já pro změnu nemám VANU - a to se napravuje podstatně hůř a nákladnějc...

nápodobně, taky nemám vanu Laughing ale mě to zas až tak moc nechybí, já se stejně nikdy moc nekoupala Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.