Angličtina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=84fd31a7c0ccb7381566c3765884eda2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Teda vy jste úžasní, to jsem ani nečekala, že je tu takových angličtinářů a sejde se tolik(různých) odpovědí. Ono z té věty není poznat, jaký má vztah k současnosti, ale zkusím tam ten průběhový nedat, jakože čekali a už dočekali. Uvidím, jestli to uzná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 5:30 pm    Předmět: Citovat

Já se přiznám,že jsem tyhle před-časy atd. už dávno vzdal,bo se většina věcí dá vyjádřit v těch základních Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

V nejhorsim se clovek vsude dorozumi i "negro English"....I be here, massa Bob Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Vetsina Americanu predminuly cas nejen ze nepouziva, ale snad v zivote ani neslysela Wink

Dal bych tam fakt bud jen ten predpritomny - tzn. situace napriklad: oznamujeme neco, co se deje prave ted - "Tak nakonec jsme na Honzu necekali moc dlouho, tak tedy pojdme do toho kina, at to stihneme" nebp "Necekame na Honzu moc dlouho, ale kdyz tedy prisel Maximilian Hubertus, tak pojdme do kina radsi s nim". Nebo minuly, tzn. neco co se delo v minulosti "Necekali jsme na Honzu prilis dlouho, takze jsme to kino stihli".

Predminuly cas by byl jen v kontextu napr "Necekali jsme na Honzu moc dlouho, takze jsme to kino stihli jeste predtim, nez jsme dorazili sem do klubu".

Jo a jinak za vyraz "negro english" ti Morgys ve vetsine anglofonnich zemich rozbijou ret Wink

D.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!


Naposledy upravil Aha Admin dne út březen 11, 2008 9:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

ja jsem si to myslela celou dobu, ale ze az takhle to mam, to jsem dodneska netusila Very Happy hlidala jsem malou mosambicanku a mluvily jsme spolu anglicky uplne stejne, jako kdyz se bavim cesky. dokonce i casy jsem snad rikala spravne. a pak prisla jeji mama a uz jsem zase zacala koktat a rikat jednoduchy nesmyslny vety Embarassed a jeste horsi je, ze zitra mam z anglictiny zkousku a kdyz vim, ze ta ucitelka umi cesky, navic stejne zna to, co ji budu vykladat, tak se ta pusa vubec nechce otvirat a neco rikat Embarassed Sad
ale aspon jsem dneska zjistila, ze anglictinu celkem ovladam, ale...

a nejvic vtipny bylo, ze po me porad chtela, at si vyhrnu tricko, aby mi byly videt prsa Laughing Shocked Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
a jeste horsi je, ze zitra mam z anglictiny zkousku a kdyz vim, ze ta ucitelka umi cesky, navic stejne zna to, co ji budu vykladat, tak se ta pusa vubec nechce otvirat a neco rikat Embarassed Sad

Já to takhle mám u některých vyučujících taky a to ani nemusí být v cizím jazyce. Prostě si říkám, proč mu mám opakovat to, co říkal na přednášce, vždyť on to všechno ví.

hiami napsal:
a nejvic vtipny bylo, ze po me porad chtela, at si vyhrnu tricko, aby mi byly videt prsa Laughing Shocked Sad

Počkej, to jako ta učitelka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 8:34 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
hiami napsal:
a jeste horsi je, ze zitra mam z anglictiny zkousku a kdyz vim, ze ta ucitelka umi cesky, navic stejne zna to, co ji budu vykladat, tak se ta pusa vubec nechce otvirat a neco rikat Embarassed Sad

Já to takhle mám u některých vyučujících taky a to ani nemusí být v cizím jazyce. Prostě si říkám, proč mu mám opakovat to, co říkal na přednášce, vždyť on to všechno ví.
no prave, a kdyz to umim rict lepe v cestine, kterou ona taky umi..obcas si rikam, ze treba staci nejaky naznaky, kdyz oni to vi, tak proc jim to vsechno rikat, ze si to domysleji. ale nejak to nezabira

hiami napsal:
a nejvic vtipny bylo, ze po me porad chtela, at si vyhrnu tricko, aby mi byly videt prsa Laughing Shocked Sad

Počkej, to jako ta učitelka?


Very Happy ne, ta holcicka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Není tady nějaká učitelka angličtiny z Brna? hledám někoho na červen a prázdiny, kdo by mě doučoval a připravoval na zkoušky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Kdopak zná nějaký z těchto idiomů?

1) (nechat někoho) se v něčem vymáchat / něco si vyžrat

2) Náhoda je blbec. (Věta: "Ale nebuďte tam dlouho, znáte to, náhoda je blbec.")

3) Stačilo málo a... (špatně by skončil). (Tohle mi připadá elementární, ale přesto mě nic nenapadá Sad ).

Napadá vás něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

Vlkoniku, zkus to tady, třeba tam něco užitečného najdeš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.