Strava v USA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ae5b759105fc896fc6140745680eacb5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 7:47 am    Předmět: Strava v USA Citovat

Zdravím,
za asi dva týdny jedu na rok do USA-Kansasu.
Trochu se bojím té jejich stravy tam... mám celkem rozmazlený břicho takže se budu snažit jíst opatrně,ale vůbec nemám představu co se tam tak jí? Taky se po roce nechci vrátit jako 100 kilová.Opravdu jedí tak často fast food? Je tu někdo kdo s tím má zkušenosti a odpověďěl by prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 8:49 am    Předmět: Citovat

Panikaříš naprosto zbytečně, mají i obchody, kde je zelenina a ovoce. Švagr tam byl rok nepřibral ani deko a znám lidi, kteří tam žijí trvale a nemají nadváhu. Záleží jen na tobě, co tam budeš jíst....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 9:03 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Panikaříš naprosto zbytečně, mají i obchody, kde je zelenina a ovoce. Švagr tam byl rok nepřibral ani deko a znám lidi, kteří tam žijí trvale a nemají nadváhu. Záleží jen na tobě, co tam budeš jíst....



Embarassed no jo,asi sem fakt panikářka.
Vím,že tam maj i klasický obchody atd. ale já budu bydlet a stravovat se u rodiny a ve škole a mohu sice rodině říct co mám ráda a co chci aby kupovali,ale stejně se budu muset přizpůsobit tomu "jejich"Smile a tak nějak nevím co to "jejich" je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 9:23 am    Předmět: Citovat

To ti nikdo nezaručí, jaký stravovací návyky bude mít zrovna tvoje rodina. Ono i v Čechách se stačí některejm lidem podívat do košíku a chce se mi blejt.
Ale jestli tam jedeš jako aupair, tak to určitě nebude tak, že se bude celá rodina stravovat ve fast foodu, většinou chtějí aby jídlo připravovala aupairka. Co jsem teda slyšela od kamarádek, tak na západě celkově víc holdují polotovarům - ale to je zas takový subjektivní, na můj v kus jsou i tady lidi, který dost holdujou polotovarům.
A i kdyby si tam častěji jedla ve fast foodu, tak to ještě samo o sobě nic neznamená. I tam se dají vybrat trochu lepší jídla a hlavně mít nějakej pohyb. Problém obezity není problém fast foodů, ale dnešního stylu života + přebytku jídla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 10:34 am    Předmět: Citovat

U rodiny můžeš mít oběd, ale svačiny, snídaně si můžeš přiravovat sama aby to vyvážilo ty obědy. Vždycky se to dá nějak udělat, taky bych nepanikařila.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silvannos
21-40
21-40


Založen: 15.3.2011
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 11:22 am    Předmět: Citovat

Tak ja ti mozem len povedat, ze to naozaj zalezi od rodiny. Ja som bol rok v Amerike, ale nie u rodiny pracoval som v narodnom parku a stravovali sme sa spolu s deckami v nasej jedalni, kde varili zdrave jedlo. Ale co som navstivil rodiny kamaratov, tak varili pomerne dobre jedla. Ani az tak polotovary nepouzivali, mali vzdy k jedlu salaty a tak podobne. Je tam velky rozdiel hlavne v tom, ze hlavne jedlo dna je vecera a nie obed. A vacsinou si davaju dost velke porcie jedla, to je u nich zvykom, ale to si mozes ukontrolovat sama.
Co je ale pravda je, ze polotovary a fastfoody su lacnejsie ako normalne, respektive zdrave jedlo, tak ak sa chces stravovat zdravo, budes si musiet za to priplatit. Ako ja som tam napriklad nepribral ani kilo. Ale to skor kvoli mojmu epicky rychlemu metabolizmu, ako hocicomu inemu, lebo ja aj normalne jem za dvoch. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 3:47 pm    Předmět: Citovat

Btw. zkus si na místě zjistit, jestli je tam nějaký krámek, kde kupují Poláci své jídlo. Poláci jsou všude a krámky s polským jídlem obsahují často i potraviny, které Čechovi se steskem po domově může hodně pomoct Smile (případně ruský krámek, ale to už je jídelně trochu jinde)
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 9:12 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, zda budeš ve městě či na maloměstě nebo na "vesnici". Ve městě máš větší výběr a možnost mít stravu částečně ve vlastní režii. Ale zdravé potraviny a suroviny obecně tam stojí víc než věci ze supermarkétu, kde jsou z většiny v nabídce polotovary. Velká většina amíků si denně mikrovlnní potravu ve vaničce zakoupenou v oddělení polotovarů. Pokud má člověk štěstí, je jeho rodina 'švihlá' eko, bio nebo veget. Jinak do sebe tlačí množství umělé potravy bez ohledu na hlad a denní dobu. Dvě mé kamarádky si z takového pobytu v rodině přivezly 20kg sádla Confused

Záleží taky na tom, zda budeš mít co utrácet za 'své' jídlo.

My si tady myslíme, bůhví jaký tam není výběr. Ale tahle naše představa je založena pouze na informacích o velkých městech. Čím menší město nebo větší vzdálenost od civilizace, tím větší stravovací průšvih.
Jo a do všech potravin se rvou éčka a hormony.

Vypadá to, že tě chci strašit, ale bohužel takové mám informace z první ruky.
Nejdůležitější je kupovat suroviny a skutečné jídlo, tedy maso syrové, zeleninu čerstvou, brambory nevařené atd. Ale je to trochu náročnější, no
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 7:56 am    Předmět: Citovat

Tak abych vysvětlila situaci:

Budu ve středním až malém městě,kde budu žít u rodiny (ne jako au-pair ale jako exchange student) a chodit do místní střední školy. Do školy si snad budu moct dělat obědy a svačiny sama,taky snídaně by měli být ok ale stejně záleží na tom co bude vařit a nakupovat ta rodina na které budu tak nějak závislá.
Ale nedávno jsem se dozvěděla,že jejich syn je vegetarián a otec nejí mléčné produkty takže polotovary budou možná vegetariánské Razz.....jinak děkuju,uklidnili jste mě v mé panice.Mám z toho brzkého odjezdu docela obavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 8:02 pm    Předmět: Citovat

Neboj, dobře to dopadne Smile
Aspoň budeš DV zaoceánský pozorovatel Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.