Míchání odstínů Henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6a16bb7c4609e3e0c4bb6de4796bd8ccZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

blesk963 napsal:
Zetonku Wink děkuji moc za rychlou odpověď - potěšila mě...jsem světlovlasá..svou barvu mám zlatou oříškovou a zmrvila jsem si ji chemickým barvením,načež už cca přes rok, užívám hennu,se kterou jsem více,jak spokojená,jen už mám několik vrstev černé henny a jen tak se ji určo nezbavím,to vím,jen bych ji třeba ráda odlehčila..celé vlákno,jak stáhnout hennu,už mám pročtené..zkusím dnes ten heřmánek+med+citrón..uvidíme,co to udělá..?Každopádně,žádnou chemii nechci,protože už jsem poznamenaná od známé,kdy mi vlasy před rokem a čtvrt tak zrasila,že jsem musela jít na Erbovku..teď už mám vlasy na ramena a nechávám se stříhat jedině od maminy...nemám odvahu jít ke kadeřnici..jak s černou naložíš ty Zetonku? Rolling Eyes


No já to mám horší v tom, že mám tu černou způsobenou bohužel chemickou barvou, ne hennou, takže budu muset stáhnout prvně hennu a pak stahovačem chem.barvy stáhnout tu chemku. Až se mi vlasy zesvětlají pak teprve dám znova hennu a snad se dostanu na rovnoměrnou vysněnou vínovohědočernou barvu Very Happy
Tak snad se nám oběma zadaří Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:35 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
To chce klid Smile Jak budes mit ty tmavozrz odrosty delsi nez to cerne, tak uz ti to ani neprijde Smile chce to hlavne trpelivost ... no, a jelikoz to mas jen kousek (toho cerneho) tak to pravidelnym zastrihavanim bude hned pryc Smile

Ja kdyz si na hlavu poprve pleskla hennu (a dalsi ctyri mesice to pokracovalo Laughing) tak jsem byla zrzava jak liska bystrouska ... melo to jedinou vadu: klasicka zrz se ke mne vubec nehodi, jak potrebuju tmavocervenou, kdyz uz nejakou cervenou barvu ... Laughing Taky to vypadalo "zajimave".

Ale to jsou holt ty pokusy, na ktere pak clovek rad vzpomina Smile


Jitt a co myslíš..mám užívat čistou hennu a nebo míchat hennu s Lush Marron?..jsem typ,co se dobře opaluje,mám tmavší obočí a zelené oči,vlasy světlejší...hodí se ke mě spíše ryšavější a nebo jak píšeš ty,tmavší rez,spíše do červena? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:36 am    Předmět: Citovat

blesk963 napsal:
Jitt napsal:
To chce klid Smile Jak budes mit ty tmavozrz odrosty delsi nez to cerne, tak uz ti to ani neprijde Smile chce to hlavne trpelivost ... no, a jelikoz to mas jen kousek (toho cerneho) tak to pravidelnym zastrihavanim bude hned pryc Smile

Ja kdyz si na hlavu poprve pleskla hennu (a dalsi ctyri mesice to pokracovalo Laughing) tak jsem byla zrzava jak liska bystrouska ... melo to jedinou vadu: klasicka zrz se ke mne vubec nehodi, jak potrebuju tmavocervenou, kdyz uz nejakou cervenou barvu ... Laughing Taky to vypadalo "zajimave".

Ale to jsou holt ty pokusy, na ktere pak clovek rad vzpomina Smile


Jitt a co myslíš..mám užívat čistou hennu a nebo míchat hennu s Lush Marron?..jsem typ,co se dobře opaluje,mám tmavší obočí a zelené oči,vlasy světlejší...hodí se ke mě spíše ryšavější a nebo jak píšeš ty,tmavší rez,spíše do červena? Rolling Eyes


..tiše ti Jitt závidím tu barvičku Laughing Shocked Smile hezkááá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:49 am    Předmět: Citovat

Dekuju Embarassed jsem rada, ze se ty me "chemicko-alchymisticke pokusy" vyplaci Laughing

Jinak co se tyce vzhledu, zeptej se spise v Poradne, Nicole ti rada poradi Smile Ale myslim, ze k zelenym ocim by ta rez jit mohla Smile ono ztmavit muzes s hennou vzdycky, zesvetlovani je horsi ... ale to uz vis Smile

V nejhorsim muzes vyzkouset rezave odlesky a uvidis pak v zrcadle, jestli se ti to na tobe libi, nebo by to chtelo neco tmavsiho/vice do cervena Smile

Co se kombinaci tyce, cim kyselejsim hennu zalejes (citron) a cim studenejsi bude voda (treba 40-60°C), tim vic by to melo byt zrzave. A naopak, cim zasaditejsim (vinny ocet napriklad), a cim teplejsi voda (ja zalivam klidne vrouci), tim vice cervena ... takhle reaguje treba henna Lamda (cista egyptska). Ja si do ni pridavam Hennecolor bordo, kvuli pikramatu v ni obsazene aby to teda chytilo joo tmavocervenou do vinova (Lamda zajisti ze se to bude mene vymyvat, aspon si to myslim) Smile A do ctyr dnu to zoxiduje (na odrostech) ze zrzavohnede na cervenohnedou Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Dekuju Embarassed jsem rada, ze se ty me "chemicko-alchymisticke pokusy" vyplaci Laughing

Jinak co se tyce vzhledu, zeptej se spise v Poradne, Nicole ti rada poradi Smile Ale myslim, ze k zelenym ocim by ta rez jit mohla Smile ono ztmavit muzes s hennou vzdycky, zesvetlovani je horsi ... ale to uz vis Smile

V nejhorsim muzes vyzkouset rezave odlesky a uvidis pak v zrcadle, jestli se ti to na tobe libi, nebo by to chtelo neco tmavsiho/vice do cervena Smile

Co se kombinaci tyce, cim kyselejsim hennu zalejes (citron) a cim studenejsi bude voda (treba 40-60°C), tim vic by to melo byt zrzave. A naopak, cim zasaditejsim (vinny ocet napriklad), a cim teplejsi voda (ja zalivam klidne vrouci), tim vice cervena ... takhle reaguje treba henna Lamda (cista egyptska). Ja si do ni pridavam Hennecolor bordo, kvuli pikramatu v ni obsazene aby to teda chytilo joo tmavocervenou do vinova (Lamda zajisti ze se to bude mene vymyvat, aspon si to myslim) Smile A do ctyr dnu to zoxiduje (na odrostech) ze zrzavohnede na cervenohnedou Smile


Ty jooo.. Jitt děkuju moc...ty máš ty pokusy zmáklé Laughing Shocked to valím Shocked ...zkusím tedy spíše jen Egyptskou a jak píšeš,vždy ji mohu ztmavit Lush Marron...a ještě jeden dotaz..s jakou hennou jsi nejvíce spokojená...?Děkuju...a už tě nebudu otravovat Surprised Confused Very Happy Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 12:12 pm    Předmět: Citovat

Mne neotravujes, neboj Wink A nad pokusama jsem hodne koumala a premyslela a zjistovala ... a desne mne to bavilo a bavi. Pritel od te doby tvrdi, ze jsem mela jit na fakultu chemickou Laughing

Jinak pouzivam smesku henna Lamda (http://web.telecom.cz/lamda/img/henna-obal1.jpg je v pytliku, ne v krabicce) a Hennecolor bordo (klasika 100gr) cca v pomeru 1:1 (naposled jsem si koupila 200gr pytlik Lamdy a dve hennecolor a smichala jsem to do velke pixly at nemam ve skrini milion pytlicku)

Pak davam vinny ocet, tea tree olej, zalevam vrouci vodou, zapekam chvili v troube (aby se barva uvolnila, zcervenala a ztmavla) a pak to teple davam na hlavu. Kdyztak mrkni ke mne na profil do vlasopece nebo do galerky (tusim fotka Duben 2011) je tam rozepsana cela receptura. Smile Nedavam zadny olej, ale to jen proto, ze nemam problemy s vysusovanim ...

Pro fotku Lamdy samotne mrkni na profil k jitty, ta s ni barvila a tusim jeste barvi Smile Ma ji tam nekde v galerii vyfocenou ... kdyz ji smichas s citronem, jde do zrz/zrzavohnede, kdyz s octem, nabere spis takovou ... cervenozrzavou/zarive cervenou (podle puvodniho odstinu vlasu) ... (http://foto.dama.cz/img/456/456633.jpg fotka lamdy na prirodnich blond vlasech).
Ale je potreba pockat, protoze behem cca ctyr dni oxiduje(tmavne). Takze po barveni muzes mit zarive zrzave odrosty, ale vyslednou barvu uvidis az za par dni Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 12:54 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Mne neotravujes, neboj Wink A nad pokusama jsem hodne koumala a premyslela a zjistovala ... a desne mne to bavilo a bavi. Pritel od te doby tvrdi, ze jsem mela jit na fakultu chemickou Laughing

Jinak pouzivam smesku henna Lamda (http://web.telecom.cz/lamda/img/henna-obal1.jpg je v pytliku, ne v krabicce) a Hennecolor bordo (klasika 100gr) cca v pomeru 1:1 (naposled jsem si koupila 200gr pytlik Lamdy a dve hennecolor a smichala jsem to do velke pixly at nemam ve skrini milion pytlicku)

Pak davam vinny ocet, tea tree olej, zalevam vrouci vodou, zapekam chvili v troube (aby se barva uvolnila, zcervenala a ztmavla) a pak to teple davam na hlavu. Kdyztak mrkni ke mne na profil do vlasopece nebo do galerky (tusim fotka Duben 2011) je tam rozepsana cela receptura. Smile Nedavam zadny olej, ale to jen proto, ze nemam problemy s vysusovanim ...

Pro fotku Lamdy samotne mrkni na profil k jitty, ta s ni barvila a tusim jeste barvi Smile Ma ji tam nekde v galerii vyfocenou ... kdyz ji smichas s citronem, jde do zrz/zrzavohnede, kdyz s octem, nabere spis takovou ... cervenozrzavou/zarive cervenou (podle puvodniho odstinu vlasu) ... (http://foto.dama.cz/img/456/456633.jpg fotka lamdy na prirodnich blond vlasech).
Ale je potreba pockat, protoze behem cca ctyr dni oxiduje(tmavne). Takze po barveni muzes mit zarive zrzave odrosty, ale vyslednou barvu uvidis az za par dni Smile


..mazec... Wink klobouk před tebou..já si pořád myslela,jak zmáklé mám hennování a koukám,že se mám stále,co učit Smile což je dobře Wink tak já tedy zkusím nejdříve Lamdu s citrónem..je to týden,co jsem hennovala,takže si dám pauzu 3neděle, a pak to zkusím...tu Lamdu objednáváš Jitt přes net nebo je k prodeji někde dostupná..jsem z Kladna a třeba pro Egyptskou a Lush, jezdím jen do Phy...u nás mají jen Henne Color a ty obyčejné z DM,což mi nevyhovuje...podívám se do té galerky,ať vidím..skutečně moc děkuju!!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:11 pm    Předmět: Citovat

Ja su z Brna, tady se da sehnat v kamennem obchode. Ale na te strance, ze ktere je ten obrazek, se da objednat: http://web.telecom.cz/lamda/obj.html Jinak se zkus zeptat ve zdravych vyzivach nebo v takovych kramcich, mohli by ji tam mit. Vetsinou ji znaji prave jako Lamdu, pripadne Henna Herb, Five Fives ... a nebo proste egyptska henna Smile A v Praze ji maji urcite (mrkni do vlakna o Lamde, tam holky psaly, kde ji v Praze sehnat Smile)

Jinak hennit muzes treba co tyden, maximalne se ti muze stat, ze ti henna vlasy vysusi, kdyz to tak budes praktikovat dele (ten kratky interval), ale nic horsiho Smile Ale to uz trochu leze do penez Smile

Ovsem jestli se chces zbavit te cerne, tak bych nejdriv zabalovala a stahovala, s kazdou dalsi vrstvou henny to pujde hur a hur dolu ...

A nemas zac, rada jsem pomohla Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:12 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Co se kombinaci tyce, cim kyselejsim hennu zalejes (citron) a cim studenejsi bude voda (treba 40-60°C), tim vic by to melo byt zrzave. A naopak, cim zasaditejsim (vinny ocet napriklad), a cim teplejsi voda (ja zalivam klidne vrouci), tim vice cervena ...

Aha, takhle to je Smile

A k čemu je dobré nechávat hennu odstát, je to lepší pro zrzavou, nebo červenou barvu?
Mě se totiž ta červená úplně vymyla a mám teď vlasy hnědozrz a vypadá to dost přirozeně, tak bych si je možná vyzkoušela takhle ponosit ( je to přirozenější jak červená) - takže mám nechat hennu odstát nebo ne?
Nikdy jsem ji zatím odstát nenechávala. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

Na vyslednou barvu ma (podle mne) spis prostredi (jestli das kysely citron nebo "zasaditejsi" kysely ocet), nez to, jestli ji nechas odstat nebo ne.

Diky tomu odstavani henna lepe chyta co se tyce intenzity odstinu (nadech/syty odstin).
V zasade jsou tu dva smery: jedni patlaji hennu na hlavu hned a druzi nechavaji odstat ... nekteri vyzkouseli oba zpusoby a nezaznamenali rozdil, jini tam nejaky rozdil videli a podle toho se priklonili k jednomu nebo druhemu zpusobu.

Ale obecne, kdyz hennu zalijes teplou (40-60°C) vodou, a nechas ji odstat, nemusis ji pak na hlave mit treba sest, sedm hodin, ale krasne ti chytne uz po trech hodinach (nebo min, zalezi na vlasech). Barvivo se totiz vyplavi behem te doby z toho prasku a pak se rovnou nachyta na vlasy, kdezto pri zpusobu "hned patlam" se uvolnuje teprve na hlave a tim padem pro dosazeni intenzivnejsiho odstinu je treba nechat hennu na hlave dele.

Treba tim, ze dam hennu do trouby, zvysim teplotu okoli a tim padem , bych mela snizit cas potrebny k vyplaveni barviva. Holky tu psaly ze nechavaji odstavat treba pres noc pri pokojove teplote, ja se to pokousim obejit prave tou troubou (jsem netrpeliva a nechce se mi cekat Cool ). Cim vyssi teplota okolo, tim rychleji by se to barvivo melo uvolnit. Je to jen uvaha, ktera mi zatim funguje. (doufam Laughing)

Protoze ja jedu na cervenou barvu, udrzuju smes po celou dobu (od zaliti vrouci vodou) hodne teplou, aby nesla do zrz, ale kdybych jela na zrz, nastavila bych troubu tak na 50°C, mozna min. ale tech 40°C minimalne. Moje prvni pokusy jsem zapekla prave na tech 50 a byly takove cervenozrzave ... takze by to mohlo fungovat (pro smes zalitou citronem a vodou). Do cervena mi to jde vzdycky trochu prave kvuli te HC bordo.

TTO by mel lepe barvu uvolnovat a zaroven ztmavovat (obsahuje terpeny), takze v "zrz" smesi (s citronem) by mohl zajistit tmavou zrz az hnedozrzavou barvu ... nicmene cista henna by v te tmavozrzave/hnedozrzave mela casem skoncit sama tim, jak se bude postupne vrstvit.

Uz jsem tu nekde psala, ze se mi ta moje cervena do zrz vymyva jen trosicku na odrostech, ale to muzu pricist jak pikramatu v HC, tak i treba silikonum, kteryma vlasy pocastuju pri prvnim myti po henneni (doufam, ze tu cervenou pod sebou zafixuji a nebude se tak vymyvat, no, zatim to vychazi). A nebo se te cervene na me hlave tak libi, ze se proste nevymyva Smile

Rozhodne bych zkusila cistou hennu s citronem, pripadne pak zkusit pridat ten TTO, nezalivat vrouci, ale spise teplou vodou a pokud nechces mit hennu na hlave hodne dlouho, tak nechat odstat ... bud normalne pri pokojove teplote (pres noc) nebo v troube (na nizkou teplotu treba pul hodiny, nebo i dele, jak to budes citit a prubezne to kontrolovat a pripadne promichavat a urcite to prekryt igelitovym pytlikem, aby se to moc nevysusovalo).
To se mi jevi jako nejjistejsi cesta k zrzave barve.

Uff, koukam ze jsem zplodila dalsi dizertacni praci .. Laughing Snad tam najdes to, co hledas ... asi se do toho vzdycky moc zaberu Rolling Eyes Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 64, 65, 66  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.