BYLINKY aneb BABKY KOŘENÁŘKY
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3c8fba6fe4b5be62aedc50c3c45351c2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2011 7:15 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
máte tip na dobrou bylinkovou knížku?já mám oblíbenou zelenou lékárnu, jinak máme doma starší bylinkové knížky a tam je hodně bylinek co už nejsou moc vidět.
chtěla bych něco spíš z lidového léčitelství ne ty klasické populární knížky.
je dobrý třeba ten několikadílný zentrich?


Já teda za nejlepší knížku o bylinkách, co jsem zatím měla v rukou, považuji tuhle: http://knihy.abz.cz/prodej/domaci-recepty-proti-nemocem-3-vydani
je tam o každé bylince nejdřív povídání, jaké látky obsahuje, na co je dobrá, jak jí pěstovat, potom obecné věci o využití, sušení, skladování atd a potom jsou kapitoly zaměřené na různé oblasti zdravotních problémů. Poslední je kapitolka o kráse z přírody nebo tak nějak, a tam jsou různé domácí masky, vody atp jak na vlásy, tak na pleť i jiné tipy pro krásu z "pokladny našich prababiček".Smile
Dokonce je v té knížce i část věnovaná rostlinným olejům a na co se hodí.

Tak moc doporučuju, i se v ní skvěle hledá díky dobře udělanému obsahu.

Taková reklama.. Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2011 7:20 pm    Předmět: Citovat

Zénais napsal:
jitty napsal:
máte tip na dobrou bylinkovou knížku?já mám oblíbenou zelenou lékárnu, jinak máme doma starší bylinkové knížky a tam je hodně bylinek co už nejsou moc vidět.
chtěla bych něco spíš z lidového léčitelství ne ty klasické populární knížky.
je dobrý třeba ten několikadílný zentrich?


Já teda za nejlepší knížku o bylinkách, co jsem zatím měla v rukou, považuji tuhle: http://knihy.abz.cz/prodej/domaci-recepty-proti-nemocem-3-vydani
je tam o každé bylince nejdřív povídání, jaké látky obsahuje, na co je dobrá, jak jí pěstovat, potom obecné věci o využití, sušení, skladování atd a potom jsou kapitoly zaměřené na různé oblasti zdravotních problémů. Poslední je kapitolka o kráse z přírody nebo tak nějak, a tam jsou různé domácí masky, vody atp jak na vlásy, tak na pleť i jiné tipy pro krásu z "pokladny našich prababiček".Smile
Dokonce je v té knížce i část věnovaná rostlinným olejům a na co se hodí.

Tak moc doporučuju, i se v ní skvěle hledá díky dobře udělanému obsahu.

Taková reklama.. Laughing Wink


já mám podobnou,jmenuje se život s bylinkami a jsou tam recepty, pak různé oleje a sirupy a pak kosmetika.
ale je to klasika,základní bylinky,které jsou navíc převážně ze zahrádky.
proto bych chtěla něco podrobnějšího k léčení,abych mohla běhat po lese s knížkou a hledat bylinky.
asi si pořídím postupně toho zentricha http://www.zbozi.cz/720934-encyklopedie-moderniho-bylinarstvi-a-ch/josef-zentrich/?q=zentrich&r=hint&sId=1vNxVayVwDSdjlXgqtH1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 6:33 pm    Předmět: Citovat

Znáte někdo nějakou dobrou komplexní knížku o bylinkách? Kde by jich bylo hodně + k čemu slouží, jak se suší, zpracovává, připravuje, pěkně vyobrazené + nějaké obecné zásady při sběru a zpracování........ Question Něco bych si ráda pořídila, ale je toho ale kupa a ráda byhc něco ověřeného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:30 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Znáte někdo nějakou dobrou komplexní knížku o bylinkách? Kde by jich bylo hodně + k čemu slouží, jak se suší, zpracovává, připravuje, pěkně vyobrazené + nějaké obecné zásady při sběru a zpracování........ Question Něco bych si ráda pořídila, ale je toho ale kupa a ráda byhc něco ověřeného...


Přidávám se k dotazu, určitě je tady spousta ostřílených bylinkářek, které vědí, jaká literatura člověku dá nejvíce informací. Smile
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 8:29 am    Předmět: Citovat

Hodně používám knížky od pana Váni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čierna Vlčica
321-600
321-600


Založen: 27.6.2011
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 10:50 am    Předmět: Citovat

Takisto patrím k nadšeným bylinkárkam..milujem ich s mojou mamkou sme na tom závislé ..milujem vôňu levandule, tento rok som si spravila vyšívané voňavé vankúšiky, rada pijem mätový čaj, bazový sirup, takisto aj šalvia je veľmi dobrá ako čajík ikeď má troška takú korenistú chuť Smile dokonca rada chodievam zbierať bylinky do lesa a na lúku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ariella
21-40
21-40


Založen: 6.10.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st prosinec 14, 2011 6:05 pm    Předmět: menstruace Citovat

Už o tom tady někdo psal, ale musím se připojit - na upravení menstruačního cyklu mi hodně pomohl řebříčkový čaj 3 krát denně... a i ty bolesti byly mírnější, takže určitě doporučuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st prosinec 14, 2011 7:41 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Znáte někdo nějakou dobrou komplexní knížku o bylinkách? Kde by jich bylo hodně + k čemu slouží, jak se suší, zpracovává, připravuje, pěkně vyobrazené + nějaké obecné zásady při sběru a zpracování........ Question Něco bych si ráda pořídila, ale je toho ale kupa a ráda byhc něco ověřeného...


na takové to domácí použití je nejlepší knížka Zelená lékárna, je tam všechno, ale netuším, jestli se ještě prodává.
Já bych si ráda koupila nějakou podrobnější, ale zatím jsem se nerozhodla, do čeho investovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st prosinec 14, 2011 8:43 pm    Předmět: Citovat

Objevila jsem u nás v čajovně krásnou knihu - a hned jsem ji musela koupit kamrádce Smile . Není až tak detailně podrobná, ale je nádherně ilustrovaná , dá se k ní koupit i kalendář:

http://gnosis9.net/obchod/?klara-trnkova,477

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.