BYLINKY aneb BABKY KOŘENÁŘKY
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=104cb46f409ff42c76864cba83977c67Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Ewča napsal:
Nicole napsal:
Jak ti závidím, že máš kde sbírat. Já bohužel musím vždy do bylinkářství nebo do lékárny Crying or Very sad
A moje pěstitelské úspěchy už třetí rok sabotují zelené mšice vykrmené jako krávy. Normálně si mezi sebou řekly, že pro ně pěstuju pastvu Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nechápu, jak se dohrabou až do 4tého poschodí. Svině zelený.
Tiež bojujem s voškami,samozrejme ,že sa snažím prírodne.Skúšala som rôzne výluhy bylín a najväčšia sranda ,alebo smrad bol ,keď som behala po záhrade s vývarom z cesnaku,no a nič.minulý rok som uvarila pomletý čierny peper/skoro som pri tom zdochla ja a nie tie vošky/ale ZABRALO.A neprišli svine zelené ani tento rok,tak neviem,ale som rada.


zkus si do kvetniku hodit par slunicek, aspon si posmaknou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: so červen 19, 2010 7:34 pm    Předmět: Citovat

tak letos jsem začala s bylinkama. zatím jsem stihla nasbírat kopřivy na pravidelnou pitnou kúru, jsou mnohme lepší než sušené, ale co, na zimu si taky nasuším. dneska jsem byla sbírat bez a děláme domu už druhou várku bezového sirupu, je výbornej Laughing Laughing

škoda jen, že nemám tedka kde sbírat, na blanensku (to jest i u nás) je zákaz vstupu do lesa až do konce prázdnin pod vysokou pokutou. tak nevím občas to asi na kraj lesíka aspon na ty kopřivy risknu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červen 20, 2010 10:10 am    Předmět: Citovat

karas.Martinka napsal:
...škoda jen, že nemám tedka kde sbírat, na blanensku (to jest i u nás) je zákaz vstupu do lesa až do konce prázdnin pod vysokou pokutou. tak nevím občas to asi na kraj lesíka aspon na ty kopřivy risknu Rolling Eyes

Nesmíte do lesa kvůli té bouřce, co tu byla minulý týden a způsobila polom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne červen 20, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
karas.Martinka napsal:
...škoda jen, že nemám tedka kde sbírat, na blanensku (to jest i u nás) je zákaz vstupu do lesa až do konce prázdnin pod vysokou pokutou. tak nevím občas to asi na kraj lesíka aspon na ty kopřivy risknu Rolling Eyes

Nesmíte do lesa kvůli té bouřce, co tu byla minulý týden a způsobila polom?


jo kvůli polomu, lesáci už na tom pracují a vypadá to tady na některých místech dosti zuboženě. včera jsem se šla projít na cyklistickou stezku a stromy popadané (ale zákaz tam nebyl) ... přitom když se podívám z okna na lesy tak polomy nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:19 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Pod ten kostival se podepisuju, mně pomohl na bolavý koleno. Cool


Pod to se taky klidně podepíšu. Mě zase pomohl, když mi po měsíci sundali sádru ze zvrklýho kotníku a přetrženého vazu. Po sundání mě brněly prstíky a tak jsem mazala a mazala a dobrý. No a bývalé domácí pomohl taky na kolena. Je prostě skvělý. Měla jsem mast se sádlem tuším Wink Sádlo lepší než vazelínka (i když tu taky nezatracuju....ropa je přeci z přírody, takže je taky přírodní Twisted Evil )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 12:28 pm    Předmět: Citovat

Od malicka som s babkou chodila na bylinky do lesa a este aj dnesked uz tu ona nie je chodim sama. A nepoznam vsetky, ale poznam tie, co sa zbieraju v nasej rodine. Minule som si vygooglila ako sa vola jedna bylinka, ktoru moja babka nazyvala cintoria a je to - Centaurium erythraea - zemežlč menšia. Krasne ruzove kvietky...



Moja oblubena Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 6:39 pm    Předmět: Citovat

A na radu MaryLynn som vyskusala Lubovnik.. Na potlacenie prvotnych depkovych stavov. A pomohol Smile
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 3:07 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych tu trochu probudila k životu tohle vlákno...
Letos jsem nakoupila nějaké sušené bylinky (snad na jaře i nasbírám vlastnoručně další), abych do sebe nemusela cpát zbytečně prášky...
S čím aktuálně experimentuju:
Kontryhel na zharmonizování ms cyklu, silnou menstruaci, u žen má prý i zvyšovat sexuální aktivitu, ale u pánů snižovat potenci Laughing
lapacho na podporu imunitního systému, normalizuje složení krve
kořen mydlice na rozpouštění hlenů na průduškách (nejsem schopná pozřít víc než 3 lžičky, mám pocit, že se z toho pozvracím)
citronová tráva na koncentraci

Zatím mám ty bylinky krátce na to, abych vynášela nějaké soudy, takže uvidíme časem.
Pokud byste někdo měl tip, jak na tu mydlici, abych jí do sebe dostala, sem s ním. (Tím, co jsem nevypila jsem si chtěla umýt hlavu, ale jelikož jsem jí dopřála olejový zábal, tak to nebyl dobrý nápad) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Barbastelle
41-80
41-80


Založen: 28.4.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

Juchů, období kosmatice a vaření bezové šťávy...=)
Mimochodem jakým způsobem vaříe kdo bezovou šťávu? Zkouším ji letos poprvé a zajímal by mě něčí osvědčený recept...=)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 4:16 pm    Předmět: Citovat

Barbastelle napsal:
Juchů, období kosmatice a vaření bezové šťávy...=)
Mimochodem jakým způsobem vaříe kdo bezovou šťávu? Zkouším ji letos poprvé a zajímal by mě něčí osvědčený recept...=)


co je to kosmatice?
já letos mám nasbírán jenom petrklíč a břízu,ještě se chystám na jitrocel. zbytek roste na zahrádce.je těch bylinek čím dál míň,ani lesní jahody.
šťávu z bezu z květů nebo plodů?z květů jsem letos dělala dvakrát.z plodů chci pak něco vymyslet.
a sbírají se i listy,na klouby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.