Zesvětlení vlasů citronem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c0f9c832902fae093019b89b2f0bc12fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
storm.bringer
0-7
0-7


Založen: 7.4.2015
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2015 2:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem taky vyzkoušela citron-peroxidovou metodu a funguje to! Smile

Můj postup: Vymačkala jsem šťávu asi z 0,5 kg citrónů a zamíchala do ní 3% peroxid (dělala jsem to od oka, ale mohly ho být tak 2-3 polévkové lžíce). Pak jsem si to patlala pomalu a pečlivě na vlasy, to mi mohlo trvat tak 20 - 30 minut. Následně jsem si vlasy zabalila do potravinářské folie. Nechala jsem účinkovat asi hodinu. Mezi tu hodinu jsem si hlavu 2x pofénovala, aby byly vlasy v teplu. Potom jsem vlasy spláchla šampónem a použila jsem masku na vlasy. Toť vše Smile

Výsledek: mé středně hnědé vlasy (ani tmavé, ani světlé) získaly blond-zlaté odlesky, viditelné hlavně na slunci. Dokonce si toho všiml i přítel, který si normálně nevšiml ani toho, když jsem se ostříhala Very Happy Budu to zkoušet dál, abych dosáhla ještě světlejší barvy Wink

Poznámka: Při samotné aplikaci mi popadalo větší množství vlasů (no, zas tak hrozné to ale nebylo). Po spláchnutí je ale vše ok, nepozoruju ani žádné vysušení.


EDIT 11. května 2015: Do galerie jsem přidala dvě fotky, jednu s původní barvou vlasů a druhou po 4 aplikacích citron-peroxidové metody. Omluvte, že foťák trochu zkreslil odstíny na obou fotkách, nicméně zesvětlení je viditelné.


EDIT 16. srpna 2015: Tak už od citron-peroxidové metody pomalu ustupuju. Dlouhodobě se to fakt nedalo, při samotné aplikace mi padalo stále více a více vlasů. Teď používám citron-peroxid tak max. 2x do měsíce a je to v pohodě, častěji by to ale už mé vlasy nedaly. Mnohem víc mi začala vyhovovat metoda med + kondicionér (1:2), taky lehce zesvětlí a dá se aplikovat častěji. Za tu dobu experimentování už mám vlasy o dost světlejší, viz galerie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meamm
0-7
0-7


Založen: 7.1.2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2016 4:13 pm    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem taky citron-peroxid a funguje to. Mám jemné vlasy, vlnité, původní barva je nazrzlá špinavá blond (postupně stárnutím tmavnoucí ze středně zlatavé blond) a po první aplikaci se mi vlasy zesvětlily cca o 2 odstíny.
Zkusila jsem jen na vršek hlavy, na odrosty hlavně, snažila jsem se vyhnout konečkům, mám je velmi světlé oproti zbytku vlasů a zároveň jsem zvědavá, jestli bude tato metoda účinná tak, že by zesvětlala moje vlasy až na světlost konečků Smile.
Takže jsem použila jeden citron /na délku vlasů na ramena/ a cca tak ty dvě lžičky /odhadem/ peroxidu, ale bez použití lžičky, aby mi to s kovem nereagovalo Smile.
Potom jsem umyla heřmánkovým šamponem a dala gliss kur blond masku, nakonec vetřela do vlasů kokosový a olivový olej, na konce směs vzácných olejů vč. jojobového.
Jestli bude vše fungovat, zkusím ještě kombinace dalších ingrediencí a malou alchymii Smile)).

Jak nejčastěji za sebou jste aplikovaly tuto směs?

Říkám si, že je vhodný odstup min. 14 dní, ale zase bych chtěla mít vlasy co nejrychleji světlejší. Nicméně za riziko, že mi začnou padat nebo se ničit mi to nestojí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 10:58 am    Předmět: Citovat

Já se snažím docela marně, aplikováno už 2x, pokaždé čistá citronová šťáva a asi 2 polévkové lžíce 3% peroxidu. S rezavou hennou to ani nehlo a s mojí hodně tmavou blond (možná už spíše hnědo-šedou) taky ne. Nicméně jsem odhodlaná to občas zkoušet, než začne svítit pořádně slunce.
Nečekala jsem zázrak, ale bylo by skvělé, kdyby se mi aspoň trošičku slil předěl mezi mojí barvou a zbytkem henny.
No neva, budu muset čekat Smile

Po aplikaci jsem použila žloutko-jogurtovo-medový šampon a vlasy vykazují minimální přesušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2016 10:45 am    Předmět: Citovat

Som skúšala...môj pomer citrón (1 celý) a peroxid 1:1. zvyčajne to nechávama cez noc, nebalím, len nechám uschnúť. Večer napatlám, a ráno po tréningu umyjem.
výsledok: Zosvetlenie asi o pol mozno jeden odtieň...a konce vysušené viac ako zvyčajne, ale nič čo by olej nevyriešil Very Happy
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2016 1:11 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na postup s citrónem a peroxidem. Chtěla bych trochu stáhnout hennu z červené na zrzavou a většina olejů s tím nehla. Chtěla bych dát poměr 1:1, ale na LHC jsem se dočetla, že dávat to dohromady je blbost (něco v tom smyslu, že citron účinek peroxidu tlumí). Mám v plánu to nechat na hlavě asi hodinu v igelitu a občas profénovat, aby to bylo v teple. Je to tak správně? Také jsem se chtěla zeptat, jestli se to dává na vlhé či suché vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2016 10:01 pm    Předmět: Citovat

fairywoodlandsprite napsal:
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na postup s citrónem a peroxidem. Chtěla bych trochu stáhnout hennu z červené na zrzavou a většina olejů s tím nehla. Chtěla bych dát poměr 1:1, ale na LHC jsem se dočetla, že dávat to dohromady je blbost (něco v tom smyslu, že citron účinek peroxidu tlumí). Mám v plánu to nechat na hlavě asi hodinu v igelitu a občas profénovat, aby to bylo v teple. Je to tak správně? Také jsem se chtěla zeptat, jestli se to dává na vlhé či suché vlasy?


Já to používám právě na zesvětlení henny, páč tmavne postupně po vrstvách..., a funguje to perfektně. Mystím, že hrotit přesný návod je zbytečný. Používám to už x let a nejdřív v rozprašovači, na sluníčku sedět, teď už prostě smíchám citron s peroxidem veeelmi od oka, dle mě čím víc peroxidu, tím větší účiněk, takže peroxidu dávám tak třetinu ku dvoum citronu. Většinou to dávám na suchý vlasy, protože mám větší přehled o tom, kam jsem to nanesla, vyhýbám se totiž kořínkům a zároveň vytvářím "melírový efekt" Very Happy Po uschnutí případně nanesu další vrstvu a nebalím to, ale to je moje lenost. Ale použila jsem to x krát i na mokrý. Ale to je čistě moje historie s tím Smile Prostě člověk od člověka, vždy přizpůsobit potřebám, zkušenost ti ukáže, co vyhovuje tobě. Hodně zdaru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2016 3:53 pm    Předmět: Citovat

Katka.f děkuji, jsem to nevydržela a hodila jsem to na vlasy podle svého uvážení xD

Takže jsem tam dala 1:1 peroxid a 2 citrony (příště musím dát více, skoro mi to nevyzbylo). Hodila jsem to na suché vlasy, jednou za čtvrt hodiny trochu vyfoukala fénem, ale igelit jsem nedávala. Nakonec jsem to smyla a hodila na to masku. Musím říct, že to zabralo suprově, henna zesvětlala a vlasy to neponičilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2017 5:00 pm    Předmět: Citovat

Holky, opravdu dáváte citron peroxid na hennu? Já bych jí taky ráda světlejší, ale po jaké době jde dát peroxid na hennu...? Embarassed Já bych se bála reakce nebo že zelená. Hennuju jednou za 4-5 týdnů jen u hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2017 5:09 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Holky, opravdu dáváte citron peroxid na hennu? Já bych jí taky ráda světlejší, ale po jaké době jde dát peroxid na hennu...? Embarassed Já bych se bála reakce nebo že zelená. Hennuju jednou za 4-5 týdnů jen u hlavy.


Kdy konečně ten mýtus skončí Very Happy henna v současný době neobsahuje žádný kovy se kterýma by peroxid reagoval, pokud nepoužíváš nějaký odpad z drogerie. Klidně bych to dala hned den po, ale to je zas trochu extrémní. Já to vždy zesvětluju právě před hennou. Aby pak barva vyšla světlejší. Plus je to probůh nějaký 3 nebo 6 procentní peroxid, je to původně desinfekce na oči Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2017 5:57 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Holky, opravdu dáváte citron peroxid na hennu? Já bych jí taky ráda světlejší, ale po jaké době jde dát peroxid na hennu...? Embarassed Já bych se bála reakce nebo že zelená. Hennuju jednou za 4-5 týdnů jen u hlavy.

na zeleno reaguje s peroxidom indigo a nie henna, takže ak nepoužívaš hnedú/čiernu, nemal by tam byť problém
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51, 52  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.