Ekologické ne/drasťárny - obecné řeči
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c052c26731842c925853fc062c67d66dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:33 am    Předmět: Citovat

ja s terezkou taky souhlasim. zrovna vcera jsem si predstavovala, jak by to muselo vypadat, kdyby vsichni chteli prat orechama. jenze v tehle dobe je svet tak propojeny, ze se nikdo nesnazi vyuzivat predevsim svoje vlastni zdroje. pritom priroda je tolik rozmanita. proc najednou vsichni chteji to stejne a za par let to upadne v nemilost? to musime byt in ve vsem?je spousta veci, ktere jsou dobre a najdou se vsude na svete. ale ono je jednodussi jit do obchodu a kdyz uz neco lepsiho, tak si koupit neco, co ma na sobe bio nebo eko. ale v nekterych pripadech mi to prijde jen jako uboha nahrazka stejne nepotrebnych veci. kdyz tady ctu, kolik kdo pouziva kosmetiky..mame nadbytek, ale fakt je tohle vsechno potreba?nejde to nejak jednoduseji?(omlouvam se, jestli se vam moje nazory zdaji az prilis radikalni, ale ja uz jsem nekolikrat resila i s ruznymi terapeuty, kteri take maji prirodu radi, ze bych si nejradeji neutrhla ani jablko, protoze jsem ho neudelala ja, ale strom. kdyby si kazdy musel vypestovat to svoje, postavit si sam svuj dum a pripravit si na nej material, treba by lide pochopili, jak je to snazeni mit co nejvic, nesmyslne..ale divili se i ti, jimz jsem to rikala. je hezke dostavat dary, ale proc si jich teda nevazime?Sad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

hiami napsal:
(omlouvam se, jestli se vam moje nazory zdaji az prilis radikalni, ale ja uz jsem nekolikrat resila i s ruznymi terapeuty, kteri take maji prirodu radi, ze bych si nejradeji neutrhla ani jablko, protoze jsem ho neudelala ja, ale strom. kdyby si kazdy musel vypestovat to svoje, postavit si sam svuj dum a pripravit si na nej material, treba by lide pochopili, jak je to snazeni mit co nejvic, nesmyslne..ale divili se i ti, jimz jsem to rikala. je hezke dostavat dary, ale proc si jich teda nevazime?Sad )


No jo, ale ten strom to jablko přece neudělal pro sebe, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
hiami napsal:
(omlouvam se, jestli se vam moje nazory zdaji az prilis radikalni, ale ja uz jsem nekolikrat resila i s ruznymi terapeuty, kteri take maji prirodu radi, ze bych si nejradeji neutrhla ani jablko, protoze jsem ho neudelala ja, ale strom. kdyby si kazdy musel vypestovat to svoje, postavit si sam svuj dum a pripravit si na nej material, treba by lide pochopili, jak je to snazeni mit co nejvic, nesmyslne..ale divili se i ti, jimz jsem to rikala. je hezke dostavat dary, ale proc si jich teda nevazime?Sad )


No jo, ale ten strom to jablko přece neudělal pro sebe, ne? Wink


nojo, ale stejne s tim mam trochu problemy to pochopit Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 2:20 am    Předmět: Citovat

Mne sa este paci zahrada ktora je "jedla" to znamena ze si zije vlasnym zivotom, je okrasna(ved aj les a luka je pekna) a hlavne z nej mozme cerpat ovocie/zeleninu takze odpada cestovanie horem dolem alebo plytvanie podou na golfove travniky...
http://www.ekozahrady.com/jedly_les.htm

je to trochu mimo ale myslim ze sa tu preberalo nieco v tom zmysle keby kazdy mal zahradu.... keby sme mali kazdy takuto zahradu tak by to bolo prave prospesne
myslim ze tam aj radia ako sa maju skombinovat rozne rastliny aby odpudzovali hadatka, mysky a spol... alebo ako prilakat jezka na slimaky;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

Na příští rok mám sen,teda pokud se mě podaří našetřit něco penízkůa zbytek jak sem zjistil dotuje stát, tak bych si chtěl na zahrádce u pryglu(pro mimobrněnské-prygl je Brněnská přehrada) postavit solární články a solární ohřev vody. Uznávám,že to není zrovna estetický zásah do zahrady Laughing .A postupem doby by mohla přibýt i malá větrná elektrárna,ale to je vzdálená hudba budoucnosti,ale moc by se mě to zamlouvalo-sem taková hračička.A tyhle způsoby získávání energie mě vždycky fascinovaly.A mám dojem ,že to je poměrně správná cesta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

privateer napsal:
Na příští rok mám sen,teda pokud se mě podaří našetřit něco penízkůa zbytek jak sem zjistil dotuje stát, tak bych si chtěl na zahrádce u pryglu(pro mimobrněnské-prygl je Brněnská přehrada) postavit solární články a solární ohřev vody. Uznávám,že to není zrovna estetický zásah do zahrady Laughing .A postupem doby by mohla přibýt i malá větrná elektrárna,ale to je vzdálená hudba budoucnosti,ale moc by se mě to zamlouvalo-sem taková hračička.A tyhle způsoby získávání energie mě vždycky fascinovaly.A mám dojem ,že to je poměrně správná cesta.


a ja si rikala, ze mas jako brnak nejaky divny nazev pro prahu Cool
a proc na zahradce, tam to potrebujes Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:31 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
privateer napsal:
Na příští rok mám sen,teda pokud se mě podaří našetřit něco penízkůa zbytek jak sem zjistil dotuje stát, tak bych si chtěl na zahrádce u pryglu(pro mimobrněnské-prygl je Brněnská přehrada) postavit solární články a solární ohřev vody. Uznávám,že to není zrovna estetický zásah do zahrady Laughing .A postupem doby by mohla přibýt i malá větrná elektrárna,ale to je vzdálená hudba budoucnosti,ale moc by se mě to zamlouvalo-sem taková hračička.A tyhle způsoby získávání energie mě vždycky fascinovaly.A mám dojem ,že to je poměrně správná cesta.


a ja si rikala, ze mas jako brnak nejaky divny nazev pro prahu Cool
a proc na zahradce, tam to potrebujes Shocked
Na zahrádce je chata a je tam i studna takže tam bude co pohánět-popřípadě se může energie přes den skladovat v bateriích a potom to poslat přes měnič v noci do zásuvek-využití jsou skoro neomezený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:35 pm    Předmět: Citovat

privateer napsal:


Na zahrádce je chata a je tam i studna takže tam bude co pohánět-popřípadě se může energie přes den skladovat v bateriích a potom to poslat přes měnič v noci do zásuvek-využití jsou skoro neomezený.


tak to jo, ja si predstavila kyticky, max. nejakou zeleninovou zahradku a lavicku... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:42 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
privateer napsal:


Na zahrádce je chata a je tam i studna takže tam bude co pohánět-popřípadě se může energie přes den skladovat v bateriích a potom to poslat přes měnič v noci do zásuvek-využití jsou skoro neomezený.


tak to jo, ja si predstavila kyticky, max. nejakou zeleninovou zahradku a lavicku... Smile
Nene povětšinou tam sou dřeviny-jsou jednoduší na úržbu a navíc sou daný tak že je v jedné části zahrady pořád stín.Nic nemám samozřejmě proti zelenině ale pod tu se při mých rozměrech nevejdu-byť taky produkuje jekejs takejs stín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:45 pm    Předmět: Citovat

privateer napsal:
Nene povětšinou tam sou dřeviny-jsou jednoduší na úržbu a navíc sou daný tak že je v jedné části zahrady pořád stín.Nic nemám samozřejmě proti zelenině ale pod tu se při mých rozměrech nevejdu-byť taky produkuje jekejs takejs stín.


a ja si ani nevsimla, ze u prehrady jsou chaticky. ja byla jen vykulena z cukrove vaty a piva a langosu, prisla jsem si jak na pouti Confused priste budu pokukovat, ktera asi muze byt tvoje, pristi rok to uz teda treba poznam Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.