Ekologické ne/drasťárny - obecné řeči
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=622bacf03da96c2dd97c928d15f6724fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:50 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
privateer napsal:
Nene povětšinou tam sou dřeviny-jsou jednoduší na úržbu a navíc sou daný tak že je v jedné části zahrady pořád stín.Nic nemám samozřejmě proti zelenině ale pod tu se při mých rozměrech nevejdu-byť taky produkuje jekejs takejs stín.


a ja si ani nevsimla, ze u prehrady jsou chaticky. ja byla jen vykulena z cukrove vaty a piva a langosu, prisla jsem si jak na pouti Confused priste budu pokukovat, ktera asi muze byt tvoje, pristi rok to uz teda treba poznam Wink
No jo no to se nemáš zaseknout u hlavního přístaviště,ale musíš dál po levým břehu na Kozí Horku-tam je to samá chatička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 1:41 pm    Předmět: Citovat

Pravdu máte v podstatě všichni. Nejsme tu většinou žádní eko-zázraci, ale myslím, že kdyby průmerný člověk a průměrný podnikatel uvažoval jako průměrný člen tohoto fora, tak by to byl velký krok dopředu!
Ze začátku jsem z bio- a eko- byla děsně nadšená, ale časem mi začalo docházet, že to opravdu není samospasitelné. Třeba domamě takřka odsoudili za propagaci bio-věcí. Že prý to je jen reklamní masáž a tak dále. Já si to nemyslím. Samozřejmě - byznys je bysnys, a tohle je hodně lukrativní oblast, ale mě se líbí ta _původní_ bio-filosofie. Rodina také argumentovala tím, že vše co má na sobě napsáno bio bio být nemusí. To jistě ne, ale pokud má člověk trošku přehled, tak si pohlídá, na co se zaměřit a není náhodou podmínkou bio-certifikátů neustálá přísná kontrola dodržení všech standardů? Myslím, že neseriózní výrobce by se dlouho neudržel. Musela jsem dát zapravdu ale babičce s dědou, že dřív měl skoro každý bio-zeleninu, bio-hovězí, bio-mléko atd. Snažila jsem se jim vysvětlit, že si nemyslím, že bio je něco extra, ale že je to pouze jedna z podmínek trvale udržitelného rozvoje.
Prostě neplýtvat. Třeba si myslím, že bio banán dotažený ze stejné tramtárie nepozná že je bio. Kvůli němu nebudu plýtvat svými prostředky. Ale takové kravičce to jedno není, proto když jednou za čas kupuji maso, ušetřených 30kč za biobanány věnuju bio-kravičkám, aby se měly líp. Také se snažím kupovat méně ale za to kvalitních potravin a nic nevyhazovat.
Nebo jsem si zvykla na ekologické čistící prostředky. Došel mi "jar", ale nezdálo se mi dobré jet kvůli eko-jaru 20km autem na benzín. Tak jsem nádobí radší 3dni hromadila, než jsem se pro něj dostala. To je taky jeden z problémů - nedostatečná dostupnost těchto výrobků. BTW všimly jste si v některém nákupním centru bio-obchodu? Já ne. Ten jediný na Novodvorské, který jsem znala, už je zavřený....Asi tak. Prostě pár lidiček vynaloží úsilí a pídí se po bio-krámcích, ale normalnímu spotřebiteli je to fuk - nakoupí přece výhodně v tescu a nic neřeší... Tohle mě moc mrzí. Nebo když třídím odpad jako blázen a potom vidím kontejner na smíšený odpad celý zaplněný papírovými krabicemi. Chtěla bych, aby více lidí přestalo být lhostejných a nemyslet jen na vlastní pohodlí. Ne bio za každou cenu, ale zároveň s tím se zamyslet nad vlastní spotřebou a chováním. Tak se budem všichni snažit dál Wink
Myslím, že tak to má asi více z vás


Naposledy upravil eltecko dne pá červenec 04, 2008 4:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
privateer
81-160
81-160


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 1:57 pm    Předmět: Citovat

eltecko napsal:
Pravdu máte v podstatě všichni. Nejsme tu většinou žádní eko-zázraci, ale myslím, že kdyby průmerný člověk a průměrný podnikatel uvažoval jako průměrný člen tohoto fora, tak by to byl velký krok dopředu!
Ze začátku jsem z bio- a eko- byla děsně nadšená, ale časem mi začalo docházet, že to opravdu není samospasitelné. Třeba domamě takřka odsoudili za propagaci bio-věcí. Že prý to je jen reklamní masáž a tak dále. Já si to nemyslím. Samozřejmě - byznys je bysnys, a tohle je hodně lukrativní oblast, ale mě se líbí ta _původní_ bio-filosofie. Rodina také argumentovala tím, že vše co má na sobě napsáno bio bio být nemusí. To jistě ne, ale pokud má člověk trošku přehled, tak si pohlídá, na co se zaměřit a není náhodou podmínkou bio-certifikátů neustálá přísná kontrola dodržení všech standardů? Myslím, že neseriózní výrobce by se dlouho neudržel. Musela jsem dát zapravdu ale babičce s dědou, že dřív měl skoro každý bio-zeleninu, bio-hovězí, bio-mléko atd. Snažila jsem se jim vysvětlit, že si nemyslím, že bio je něco extra, ale že je to pouze jedna z podmínek trvale udržitelného rozvoje.
Prostě neplýtvat. Třeba si myslím, že bio banán dotažený ze stejné tramtárie nepozná že je bio. Kvůli němu nebudu plýtvat svými prostředky. Ale takové kravičce to jedno není, proto když jednou za čas kupuji maso, ušetřených 30kč za biobanány věnuju bio-kravičkám, aby se měly líp. Také se snažím kupovat méně ale za to kvalitních potravin a nic nevyhazovat. Když něco nestačím spotřebovat, tak to dovezu aspoň slepičkám.
Nebo jsem si zvykla na ekologické čistící prostředky. Došel mi "jar", ale nezdálo se mi dobré jet kvůli eko-jaru 20km autem na benzín. Tak jsem nádobí radší 3dni hromadila, než jsem se pro něj dostala. To je taky jeden z problémů - nedostatečná dostupnost těchto výrobků. BTW všimly jste si v některém nákupním centru bio-obchodu? Já ne. Ten jediný na Novodvorské, který jsem znala, už je zavřený....Asi tak. Prostě pár lidiček vynaloží úsilí a pídí se po bio-krámcích, ale normalnímu spotřebiteli je to fuk - nakoupí přece výhodně v tescu a nic neřeší... Tohle mě moc mrzí. Nebo když třídím odpad jako blázen a potom vidím kontejner na smíšený odpad celý zaplněný papírovými krabicemi. Chtěla bych, aby více lidí přestalo být lhostejných a nemyslet jen na vlastní pohodlí. Ne bio za každou cenu, ale zároveň s tím se zamyslet nad vlastní spotřebou a chováním. Tak se budem všichni snažit dál Wink
Myslím, že tak to má asi více z vás
No tak k tomuhle už není co dodat-po takovým proslovu už mě došly všechny slova Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

eltecko napsal:

Ale takové kravičce to jedno není, proto když jednou za čas kupuji maso, ušetřených 30kč za biobanány věnuju bio-kravičkám, aby se měly líp.


Můžu jen vědět, jak jim to věnuješ? Zaujalo mě to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
eltecko napsal:

Ale takové kravičce to jedno není, proto když jednou za čas kupuji maso, ušetřených 30kč za biobanány věnuju bio-kravičkám, aby se měly líp.


Můžu jen vědět, jak jim to věnuješ? Zaujalo mě to Smile

Obrazně samozřejme. Smile Rozuměj: podpořím raději bio-farmy a zemědělce, kteří mají povinnost dobytku zajistit lepší podmínky Wink)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 12:42 pm    Předmět: Citovat

eltecko napsal:

z problémů - nedostatečná dostupnost těchto výrobků. BTW všimly jste si v některém nákupním centru bio-obchodu? Já ne. Ten jediný na Novodvorské, který jsem znala, už je zavřený....


napsala jsi to hezky Wink v brne ve vankovce jeden bioobchod je, ale vubec se mi nelibi Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
eltecko napsal:

z problémů - nedostatečná dostupnost těchto výrobků. BTW všimly jste si v některém nákupním centru bio-obchodu? Já ne. Ten jediný na Novodvorské, který jsem znala, už je zavřený....


napsala jsi to hezky Wink v brne ve vankovce jeden bioobchod je, ale vubec se mi nelibi Sad

Taky je jeden v Praze v Palladiu, ale prý docela drahý. Teď je bio "in", tak se jistě budou objevovat čím dál častěji. U nás tedy žádné nákupní centrum není (do nejbližšího to bude minimálně 50 km), ale i kdyby bylo, raději bych nakupovala v obchůdcích jako dosus, obchodí centra nemám ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
hiami napsal:
eltecko napsal:

z problémů - nedostatečná dostupnost těchto výrobků. BTW všimly jste si v některém nákupním centru bio-obchodu? Já ne. Ten jediný na Novodvorské, který jsem znala, už je zavřený....

napsala jsi to hezky Wink v brne ve vankovce jeden bioobchod je, ale vubec se mi nelibi Sad

Taky je jeden v Praze v Palladiu, ale prý docela drahý. Teď je bio "in", tak se jistě budou objevovat čím dál častěji. U nás tedy žádné nákupní centrum není (do nejbližšího to bude minimálně 50 km), ale i kdyby bylo, raději bych nakupovala v obchůdcích jako dosus, obchodí centra nemám ráda.

To máš asi pravdu.... Je pravda,že když to bude v nák.centru - cena okamžitě +50%...To je fakt, hnedka mi to nedošlo. Myslela jsem to ale tak, že by to bylo 1) dostupnější dopravně atd. 2) dostupnější pro více lidí....což ale vzhledem k té ceně by stějně dostupné nebylo... Sad Mě jen bylo líto toho obchůdku na Novodvorské - ceny byly v pořádku, sortiment naprosto super (od jídla co si kdo vzpomene, laveru dekorativku, Urtekram, Ecover..naprosto vše), ale byl takový zašitý -- čili už nefunguje.. Ono hold když chce člověk ňáky přírodní krámek, tak pro to asi musí něco udělat...třeba já, heh.. Jsem si představila, jak se občas trmácím hledat nějaký "nový" obchod třeba s těžkou taškou nebo s podpatky Laughing a pak zjistím že otvíračka 10-16 a tři dny v týdnu Smile To je ta dostupnost Smile Mrzí mě ale , když si někdo z prodeje přírodních produktů dělá těžký byznys..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

eltecko napsal:
sarahpentium napsal:
eltecko napsal:

Ale takové kravičce to jedno není, proto když jednou za čas kupuji maso, ušetřených 30kč za biobanány věnuju bio-kravičkám, aby se měly líp.


Můžu jen vědět, jak jim to věnuješ? Zaujalo mě to Smile

Obrazně samozřejme. Smile Rozuměj: podpořím raději bio-farmy a zemědělce, kteří mají povinnost dobytku zajistit lepší podmínky Wink)


Já bych těch 30 Kč třeba věnovala na fair trade banány, kdyby se u nás daly koupit. http://www.bananalink.org.uk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.