Kontaktní čočky a vše o nich - tipy, problémy, aj.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ab970450487600df8b3db61adaac4389Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 8:13 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
..... mně by se moc líbilo po ránu otevřít oči a prostě VIDĚT Very Happy Musí to být super...


jooo, tak tohle přesně bych taky chtěla někdy zažít... nádherný pocit... teda... stává se mi to, když náhodnou nechtěně usnu s čočkama, ale to je pak rychle letím vytáhnout, bo to není pro očiska dobré Very Happy jinak s laserovou operací to vidím stejně... byl to pro mě takový světlý bod do budoucna, ale to sem si ještě neuvědomovala všechna ta rizika a taky fakt, že bych brzy potřebovala brýle na čtení... což se mi nelíbí... Sad chjo
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 7:42 pm    Předmět: Citovat

Baby, ja mam asi blbu otazku ale čo robíte z použitími čočkami, ktore už treba vymeniť za nove? Možem ich proste vyhodiť do koša? Very Happy alebo sa ich treba inak zbaviť? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 8:13 pm    Předmět: Citovat

No a co bys s něma chtěla dělat? Vystavit na památku? Dva uschlé proužky plastu? Very Happy Já je teda kromě koše házím i do záchodu a občas mi při vyndavání spadnou aj do umývadla... Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 8:53 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych se zeptat, jak je to s přenášením čoček? Např. když bych nosila jeden pár denních čoček třeba tři dny za sebou nebo bych pár měsíčních nosila např. měsíc a kousek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 8:56 pm    Předmět: Citovat

Může se to šeredně vymstít - on se na těch čočkách usazuje prostě postupně takový bordel, z kterého si můžeš pořídit zánět spojivek, nebo jiné ejchuchů. Někomu to nedělá nic. Ale jednodenní čočky určitě nenosit víc než těch 8-10 hodin, měsíční jsem kdysi protahovala na 6 týdnů, ale to už pak člověk sám cítí, že to není ono. Hlavně si ty oči musí od čoček odpočinout, ne že jeden pár za druhým bez přestávky. Pak si člověk koleduje mimo jiné taky o pěkně žilnaté bělmo... Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 10:26 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď. Já právě někdy nosím jednodenní třeba dva tři dny v kuse i přes noc (při dlouhém cestování je opruz to vyndavat) a nikdy mi to nic neudělalo, ale zároveň nechci riskovat poškození vlastních očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2014 11:21 pm    Předmět: Citovat

Já měsíční čočky nosila kdysi třeba dva měsíce a žádnej problém. Záleží asi na čočkách, očích a vlastním svědomí. Na druhou stranu je zas fakt, že bych v čočkách v životě nespala. Jednou jsem usnula asi na 20 minut a pak, pravda, jednou jsem je měla na očích přes noc a takové peklo, co bylo při vyndavaní.. Au au už nikdy. Smile takže ať jsem v jakémkoliv stavu, vždycky vyndavám. Ale ty doby nošení úplně nedodržuju. Embarassed
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 7:06 am    Předmět: Citovat

Ono se to přenášení projeví vždycky, akorát u někoho to trvá déle a jsou to pak ošklivější případy (obzvlášť, když k tomu nechodí s čočkami na kontroly). Takový rohovkový vřed nebo různé keratitidy jsou pak už nejen stop nošení čoček, ale klidně i nevratné poškození oka.
Prostě žádné přenášení a přespávání jedině v čočkách k tomu určených (a ještě ideálně ne pořád). Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 8:02 am    Předmět: Citovat

Jako při cestování nebo aktivitách, kdy člověk není celý den schopen si pořádně umýt ruce, aby si mohl do toho oka šáhnout, to i chápu. Na bitvách jsem ty měsíční čočky taky nechávala od soboty ráno do neděle odpoledne. Ale časem jsem od toho upustila, právě když se mi dostaly do rukou obrázky lidí, co přenášejí čočky často a furt a co jim pak v těch očkách vyroste, fuj.

Nehledě na to, že třeba jednodenní čočky, které teď občas používám (jen výjimečně, na práci u počítače je to naprd) nelze mít ani 12 hodin, protože to oko vysuší a jsou hrozně nepříjemné. Nebo teda - někdo je mít může, ale já mám oka celkem citlivá, na slunko, vítr, atd atd., takže si s tím nehodlám zahrávat.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 8:22 am    Předmět: Citovat

Na práci u počítače můžu doporučit buď umělé slzy (ty asi znáš) a nebo si lidé hodně chválí i spreje (stříká se to přes zavřená víčka, ale nic to nerozmatlá), tam navíc člověk nemusí tak řešit trvanlivost + se to dá i půjčit mezi sebou narozdíl od kapek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.