Hypnóza
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=24e4e00aec9752b8bbc360c40b9bcdeaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 1:19 pm    Předmět: Hypnóza Citovat

Dostala se mi do ruky Velká příručka hypnózy - teorie a praxe hypnózy a samohypnózy, autor Werner J. Meinhold a celkem dost mě to zaujalo. Máte někdo jiné teoretické nebo přímo praktické zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

tak o hypnozu jsem se kdysi zajimala,ale jen teoreticky.A myslim,ze pokud by to nebylo nutne urcite bych do toho nesla,jelikoz mi to prijde jako silne a vazne naruseni ve vnitr a nasledky jsou nevypocitatelne-u nekoho nebudou zadne a u jineho bude trvala porucha.Takze hypnoza mi sice kdysi prisla zajimava,ale postupne jsem se od tohoto tematu oprostila a jsem rada Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Zkušenost nemám a doufám, že ani mít nebudu - představa, že by se mi někdo přehraboval ve vědomí, podvědomí,nevědomí a kdovíkde ještě je mi dost proti srsti. Ten, kdo ji chce podstoupit by se měl svěřit do rukou odborníkovi a mít k tomu vážný důvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 10:55 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
...představa, že by se mi někdo přehraboval ve vědomí, podvědomí,nevědomí a kdovíkde ještě je mi dost proti srsti.

Mě vlastně ani ne - naopak bych docela uvítal, kdyby mi někdo dokázal v podvědomí a paměti některá propojení, reflexy a vzorce chování zrušit, nebo alespoň pořádně zablokovat. Prostě udělat takovou čistku Smile
Jenže by to musel být někdo, komu bych totálně věřil, možná víc než to... A tudíž je to celkem nereálné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hana K.
41-80
41-80


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 10:45 pm    Předmět: Citovat

Pokud mohu radit,
ruce pryč od příručky. Pokud bys ráda někdy hypnózu absolvovala, tak jedině pod vedením dobrého učitele, kterého ovšem, jak říkal Vlkun, dobře znáš a bezmezně mu důvěřuješ.
Jinak by ti to mohlo opravdu ublížit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:11 pm    Předmět: Citovat

No já se do toho nehodlám vrhnout, spíš mě to fascinovalo, že když to někdo umí, co s tím všechno dokáže. A ten člověk co to psal je lékař, tak to snad bude mít i nějak podchycené, ty výsledky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hana K.
41-80
41-80


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:22 pm    Předmět: Citovat

To snad bude.
Já už jsem se pomaličku začla bát.
Jinak se ti vůbec nedivím, že tě zaujalo. I mne toto téma zajímá, ale bojim, bojim o svou dušičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:49 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:

Prostě udělat takovou čistku Smile
Jenže by to musel být někdo, komu bych totálně věřil, možná víc než to... A tudíž je to celkem nereálné.


Tak to bych taky potřebovala , jen najít toho 100% správného a důvěryhodného člověka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 11:54 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
ilona napsal:
...představa, že by se mi někdo přehraboval ve vědomí, podvědomí,nevědomí a kdovíkde ještě je mi dost proti srsti.

Mě vlastně ani ne - naopak bych docela uvítal, kdyby mi někdo dokázal v podvědomí a paměti některá propojení, reflexy a vzorce chování zrušit, nebo alespoň pořádně zablokovat. Prostě udělat takovou čistku Smile
Jenže by to musel být někdo, komu bych totálně věřil, možná víc než to... A tudíž je to celkem nereálné.


V tomto je právě hypnóza nebezpečná. Ne v tom aktu zhypnotizování, ale v tom přerušení, zrušení, vytěsnění něčeho z nás. Je to jako když má člověk v těle nějaký nádor a rozhodne se ho vyléčit tak, že si s ním přeruší nervové spojení. Ta "věc" zůstává v těle pořád a ovlivňuje ho, až na to, že tentokrát už bez jakékoli zpětné reakce zbytku organismu.

Daleko účinnější je své démony, traumata a neblahá spojení zintegrovat, učinit je svými, naučit je pro sebe pracovat... nebo aspoň posadit do kouta tak, aby nerušili, ale zároveň nemohli potajmu škodit...

... hypnózu nebrat
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

Mám lehkou zkušenost teoretickou i osobní s hypnózou ericksonovského typu. Liší se od klasické hypnózy zejména v tom, že je zcela nedirektivní, žádné příkazy, sugesce atd., nic v podvědomí násilím nepředělává, nevymazává nebo neodděluje od vědomí... jen hypnotizér uvede klienta do stavu, kdy jeho vědomé a podvědomé já mohou spolu lépe komunikovat, kdy se odstraní obvyklé racionální a jiné bariéry o obrany, často velmi škodlivé v životě toho člověka. Podkladem je myšlenka, která se mi velmi líbí - a to, že naše tělo, naše podvědomí, má v sobě všechny odpovědi, všechna řešení, a že jen musíme otevřit cestičky, jak je dostat do vědomí a umožnit jim v nás působit a léčit nás. Smile

Moje osobní zkušenost ztroskotala na tom, že jsem ne zcela bezmezně důvěřovala terapeutovi (a zároveň to byl můj vyučující, což byl asi hlavní kámen úrazu), a proto jsem se hypnózy spíš obávala a nedokázala se uvolnit a do požadovaného stavu se dostat. Ale kamarádce u stejného terapeuta po jediném! sezení zmizely bradavice na rukou, se kterými se trápila dlouhou dobu - tělo si s nimi samo poradilo. Což je pro mě svým způsobem důkaz, že hypnóza je hodně mocná a věřím, že by dokázala zvládnout i mnohem závažnější zdravotní i psychické problémy. Ono vlastně i placebo je založeno na podobném principu: věřím, že mě daný lék (třeba pouhý cukr) vyléčí a tělo se díky té víře opravdu vyléčí.

Btw., Aha, na semináři o Ericksonovské hypnóze se nejčastěji objevovala podobná námitka jako ta Tvoje - že proces změny musí být přece aktivní a vědomý atd., práce na sobě, a vlastně se ty dva tábory nikdy úplně neshodly. Ale určitě bych hypnózu tak kategoricky nezavrhovala, myslím že má své velké opodstatnění a spoustu případů kdy může pomoci jako alternativní nebo i jediná léčba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.